معاون آموزش ابتدایی و پیش دبستانی آموزش و پرورش آذربایجان شرقی خبر داد:

پیش دبستانی ها از سال آینده سنجش تحصیلی می شوند

معاون آموزش ابتدایی و پیش دبستانی آموزش و پرورش آذربایجان شرقی از اجرای طرح سنجش تحصیلی پیش دبستانی ها از سال آینده خبرداد و افزود: بدین ترتیب شرط ورود به کلاس اول ابتدایی حضور در مراکز پیش دبستانی و گذراندن طرح سنجش است.

به گزارش تبریز بیدار ، به نقل از ایرنا، عباس شاطریان روز یکشنبه در نشست رئیسان آموزش پرورش منطقه ۲ استان در شهرستان ملکان از کیفیت آموزش در مراکز پیش دبستانی انتقاد کرد و گفت: متاسفانه مربیان پیش دبستانی دوره آموزشی کافی در رابطه با حرفه خود ندیده اند و تنها براساس چند کتاب و تجربه خود کلاس داری می کنند.

وی با بیان اینکه بعضی ادارات و نهادها خودسرانه و بدون مجوز آموزش و پرورش اقدام به تاسیس مراکز پیش دبستانی و مهد کودک می کنند، گفت: این اقدام خلاف قانون است و از طریق مراجع قضایی پیگیری می شود.

شاطریان گفت: ۵۵ درصد مردودی ها در اول ابتدایی استان مربوط به دانش آموزانی است که پیش دبستانی را نگذرانده اند.

وی افزود: از سال آینده تحصیلی در روستاهایی که حتی یک نفر هم نوآموز پیش دبستانی داشته باشند مربی خواهند داشت و در کلاس های چند پایه ادغام خواهند شد.

معاون آموزش ابتدایی و پیش دبستانی آموزش و پرورش استان گفت: امسال ۹میلیارد ریال اعتبار دولتی به منظور تحت پوشش قرار دادن نوآموزان بی بضاعت استان در مراکز پیش دبستانی اختصاص یافته است.

شهرستان ملکان با ۱۱۰هزار نفر جمعیت در ۱۵۵کیلومتری تبریزمرکز استان آذربایجان شرقی واقع است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.