سلمان خدادادی:

آخوندی به دلیل توهین به مردم سریع‌تر استعفا کند

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه مدیرعامل مستعفی راه‌آهن باید محاکمه شود گفت: آخوندی به دلیل توهینی که به مردم کرد باید استعفا کند.

به گزارش تبریز بیدار ، به نقل از تسنیم، سلمان خدادادی رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به حادثه برخورد دو قطار در سمنان گفت: مجمع نمایندگان استان آذربایجان شرقی و غربی در نامه‌ای به لاریجانی رئیس مجلس خواستار پیگیری این موضوع شدند.

وی با بیان اینکه نمایندگان آذربایجان در پارلمان از این سانحه رخ داده به سادگی عبور نمی‌کنند، ادامه داد: سانحه برخورد دو قطار در هفت خوان سمنان نشان داد که بحث نظارت بر کارکنان وزارت راه و شهرسازی تا چه میزان سست است.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه گویا در تشکیلات وزارت راه و شهرسازی بحث نظارت بر کارکنان جدی نیست، افزود: نقص سیستم الکترونیکی هشدار دهنده و خطای انسانی در سانحه سمنان مشهود است.

خدادای تصریح کرد: اگر مسئولان وزارت راه در چند وقت گذشته با ضعف‌های کوچک مقابله می‌کردند امروز شاهد اینگونه اتفاقات نمی‌بودیم.

وی با بیان اینکه زمان وقوع حادثه نیز امکانات اولیه برای مقابله با این سانحه وجود نداشته است، اظهار کرد: حتی یک کپسول اطفا حریق در واگن قطار وجود نداشته که حداقل از عمق این فاجعه بکاهد.

نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به استعفای محسن پورسیدآقایی مدیرعامل راه آهن گفت: این شخص باید به دلیل این سانحه محاکمه شود.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به سخنان عباس آخوندی که گفته بود «همه کشته شده‌ها بیمه هستند و نگرانی از این بابت نیست»، ادامه داد: این گفته وزیر راه و شهرسازی توهین به خانواده‌های کشته‌شدگان در این حادثه بود که از این رو باید وزیر راه نیز هرچه سریعتر استعفا کند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.