استاندار آذربایجان شرقی:

سرنوشت یک نفر از کشته شدگان حادثه قطار در هاله ای از ابهام قرار دارد / اجساد ۳۶ نفر به تهران منتقل شده است

استاندار آذربایجان شرقی گفت: تعداد جانباختگان احتمالی قطار تبریز- مشهد از استان به ۴۹ نفر رسیده که تاکنون جسد ۳۶ نفر از جانباختگان به تهران منتقل شده است.

به گزارش تبریز بیدار ،  اسماعیل جبارزاده ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به حادثه اخیر برخورد دو قطار در سمنان اظهار داشت: از لحظه وقوع این حادثه، در تهران پیگیر چندین موضوع از جمله تعیین مقصرین احتمالی و تسریع در انتقال اجساد مطهر هم استانی‌های جان باخته هستیم.

وی افزود: اکثریت قریب به اتفاق مصدومینی که در بیمارستان‌های استان سمنان بستری شده بودند پس از مداوا و درمان مرخص شده و در حال حاضر فقط ۶ نفر از هم استانی‌ها در بیمارستان سمنان بستری هستند.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به آغاز اخذ آزمایشات از اجساد جانباختگان و انجام اقدامات تخصصی لازم در پزشکی قانونی تبریز ادامه داد: متاسفانه سوختگی اکثر افراد، بسیار شدید است و تا این لحظه حدود ۴ مورد از اجساد، به صورت کامل شناسایی شده‌اند.

وی از افزایش تعداد جانباختگان این حادثه به ۴۹ نفر خبر داد و اظهار کرد: متاسفانه تمامی جانباختگان، از هم استانی‌های ما هستند و اگر هم از مسافرین قطار سمنان، مصدومینی وجود داشته باشد اعلام اخبار در این خصوص بر عهده استاندار سمنان است.

جبارزاده درباره مراسم تشییع جنازه این افراد در تبریز اظهار داشت: روز چهارشنبه همزمان با روز شهادت حضرت امام رضا(ع)، مراسم تدفین و تکفین اجساد شناسایی شده در تبریز برگزار می‌شود و در عصر همان روز نیز مراسم بزرگداشتی برای تسکین آلام خانواده‌های جانباختگان برگزار می‌شود.

وی در ادامه با بیان اینکه تا کنون موفق به تماس با ۴۸ نفر از خانواده‌های جانباختگان شده ایم ابراز کرد: در حال حاضر موفق به تماس با یک نفر از خانواده های معزا احتمالی نشده‌ایم که در عرض چند ساعت آینده تلاش می‌کنیم با آن ها تماس برقرار کنیم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.