مسئول روابط عمومی مرکز فوریت‌های پزشکی استان آذربایجان‌شرقی خبر داد

نجات ۸ نفر از چنگال قائل نامرئی در تبریز

مسئول روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان آذربایجان‌شرقی از نجات ۴ دانشجو و ۴ خانم با اقدام به موقع اورژانس تبریز خبر داد.

به گزارش تبریز بیدار ، وحید شادی‌نیا امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به وقوع این حادثه،  اظهار داشت: در دو ماموریت جداگانه هشت نفر بر اثر مسمومیت با قاتل خاموش راهی بیمارستان شدند.

وی افزود: ساعت ۲۰:۱۵ هفتم آذرماه ۹۵ در تماس با مرکز اورژانس تبریز خبر ضعف عمومی چهار دانشجوی پسر در خیابان جدیری داده شد.

مسئول روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان آذربایجان‌شرقی گفت: با اعزام آمبولانس و اقدام به موقع کارشناسان اعزامی اورژانس هر چهار نفر برای ادامه درمان به بیمارستان سینای تبریز انتقال یافتند.

وی از مسمومیت با قاتل نامریی چهار تن  دیگر در خیابان خیام خبر داد و افزود: ساعت ۰۰:۲۵ بامداد هشتم آذرماه ۹۵ در تماس با مرکز اورژانس تبریز خبر مسمومیت با مونواکسید کربن چهار خانم اطلاع داده شد.

شادی‌نیا گفت: هر چهار فرد مسموم پس از انجام اقدامات پیش بیمارستانی توسط کارشناسان اعزامی اورژانس به بیمارستان سینا انتقال یافتند.

وی خاطرنشان کرد: علائم مسمومیت با منواکسید کربن شامل ضعف عمومی بدن و سردرد و سرگیجه و آبریزش بینی و در کل علایمی شبیه سرماخوردگی را شامل می‌شود و در صورت عدم اقدام به موقع کاهش هوشیاری و مرگ را به‌دنبال دارد که بهترین اقدام خارج کردن فرد مسموم از محیط آلوده و تماس با اورژانس است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.