بررسی یک انتخابات پرحاشیه؛

رئیس انتخاب شد؛ ۲ تن از اعضا جلسه را ترک کردند/ تکلیف کمیسیون برنامه و بودجه مشخص گردید

تکلیف ریاست کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر پس از جلسه علنی این هفته شورانشینان در روز یکشنبه مشخص شد و علی نوای باغبان بار دیگر به ریاست این کمیسیون انتخاب شد.

به گزارش تبریز بیدار ، تکلیف ریاست کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر پس از جلسه علنی این هفته شورانشینان در روز یکشنبه مشخص شد و علی نوای باغبان بار دیگر به ریاست این کمیسیون انتخاب شد. این انتخاب در حالی است که در جلسه مذکور نحوه برگزاری رای گیری دوباره از یک سو و رای گیری در غیاب دیگر کاندیدای ریاست این کمیسیون یعنی داوود امیر حقیان با اعتراض ۲ تن از اعضا همراه بوده به گونه ای که جعفری و شیاری جلسه را ترک کرده اند و این انتخاب با حضور ۴ تن از اعضا برگزار شده است! در همین زمینه خبرنگار تبریزبیدار در گفتگو با جعفری و امیر حقیان، ۲ عضو این کمیسیون علت را جویا شده است.

محمد حسین جعفری در گفتگو با خبرنگار این پایگاه خبری ضمن اشاره به ترک جلسه اظهار داشت: با توجه با تساوی آرای دو کاندیدای ریاست این کمیسیون طبق قانون پس از برابر بودن شرایط هر دو کاندیدا در جلسه گذشته باید قرعه کشی صورت می گرفت اما در نهایت ناباوری با توجه به عدم حضور یکی از کاندیداها آقای فرماندار از رای گیری مجدد سخن گفت.

وی ادامه داد: این در حالی است که برگزاری جلسه رای گیری بدون حضور آقای امیرحقیان را صحیح نمی دانستیم اما فرماندار گفتند مهم نیست و ما وقت نداریم و باید هر چه سریع تر تکلیف این کمیسیون مشخص شود.

جعفری تصریح کرد: از سوی دیگر پس از رای گیری در جلسه اول و تساوی دو کاندیدا طبق قانون باید اگر هم جلسه برگزار می شد در آن طبق قرعه کشی تکلیف ریاست کمیسیون مشخص می شد و جناب فرماندار هم پس از جلسه اول و نامه نگاری ریاست شورا به این امر اذعان کرده بودند اما مشخص نیست چرا ریاست شورا باردیگر در طی یک نامه نگاری از رای گیری مجدد سخن گفته و فرماندار را راضی به انجام این کار کرد.

وی افزود: حال مشخص نیست طبق چه چیزی اصل قانون زیرپا گذاشته شد و ترک جلسه از سوی بنده و آقای شیاری اعتراض به این رویه غیر قانونی آقای دبیری و فرماندار بوده است.

داوود امیر حقیان دیگر کاندیدای ریاست کمیسیون نیز در گفتگو با تبریزبیدار ضمن اعتراض شدید به رای گیری مجدد در جلسه کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تبریز اظهار داشت: در جلسه نخست کمیسیون پس از تساوی آرا و امضا شدن صورت جلسه توسط ۶ نفر حاضر در جلسه، طبق قانون باید ریاست کمیسیون در جلسه بعدی با قرعه انتخاب می شد اما متاسفانه آقای دبیری که از ابتدا هم با بنده مخالف بود با ایجاد این رویه غیر قانونی و توافقات پشت پرده با فرماندار تبریز این انتخابات نمایشی را برگزار کردند.

وی ادامه داد: تشکیل جلسه درست در زمانی که بنده در مرخصی به سر می بردم از نکات قابل تامل است این در حالی است که روز شنبه با فرماندار تماس گرفتم و از ایشان خواستم جلسه را تا بازگشت بنده از سفر به تعویق بندازند اما مشخص نیست چرا تعمدا جلسه را برگزار کردند.

عضو شورای شهر تبریز تاکید کرد: تکلیف ریاست کمیسیون باید طبق قانون از طریق قرعه صورت می گرفت اما آقای دبیری با انجام کارهایی مغایر قانون و توافقات پشت پرده، به دلخواه خودشان رویه را تغییر دادند متاسفانه فرماندار هم از این رویه حمایت می کنند.

امیر حقیان در پایان گفت: قطعا بنده به این انتخابات نمایشی اعتراض خواهم کرد چرا که آقای دبیری بارها به خود بنده گفت نمی گذارم شما ریاست این کمیسیون را برعهده بگیری!

لازم به ذکر است اینکه در انتخابات ریاست کمیسیون یک بدسلیقگی صورت گرفته و بهتر بود تا انتخابات با حضور هر دو کاندیدا صورت گیرد شکی نیست اما تبریزبیدار این حق را به فرماندار محترم و ریاست شورا قائل است تا اگر توضیحی دارند منتشر نماید و انجام این گفتگو ها خصوصا با کاندیدای ریاست برنامه و بودجه، به معنای تائید تمام محتوای ارائه شده نیست.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.