مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان‌شرقی:

باید جوانان و فارغ‌التحصیلان به مسیر کارآفرینی هدایت شوند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه باید جوانان و فارغ‌التحصیلان را در مسیر کارآفرینی هدایت کنیم، گفت: باید در زمینه اشتغال فارغ‌التحصیلان تدابیر خاصی اتخاذ شود.

به گزارش تبریز بیدار ، به نقل از فارس، میراحد حسینی صبح امروز در نشست شورای سیاست‌گذاری جشنواره کارآفرینان برتر، اظهار داشت: در مقطعی که در بخش‌های دولتی و خصوصی در رابطه با اشتغال و سرمایه‌گذاری مشکل وجود داشته، مقوله کارآفرینی اهمیت فراوانی دارد.

وی افزود: با توجه به اینکه روزبه‌روز آمار فارغ‌التحصیلان افزایش می‌یابد و همه این فارغ‌التحصیلان به دنبال کار و اشتغال می‌گردند، باید در زمینه اشتغال این جوانان تدابیر خاصی اتخاذ شود.

حسینی، ادامه داد: محدودیت‌هایی که ایجاد می‌شود ما را مجبور می‌کند تا به دنبال راهکارهایی باشیم که بتواند برای اشتغال جوانان مفید باشد و هم شرایطی به وجود بیاید که از ظرفیت جوانان که منابع عظیمی هستند حداکثر بهره‌مندی را در راستای توسعه و رونق اقتصادی استان انجام شود و تدابیری اتخاذ شود که بخش‌های مختلف اقتصادی رونق پیدا کند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان شرقی، خاطرنشان کرد: همه این‌ها نشان‌ دهنده این است که باید دست‌به‌دست هم داده و برنامه‌ریزی کنیم در کارهای کارآفرینی تا ذهن صنعتگران و جوانان و کسانی که با کارآفرینی ارتباط دارند را شکوفا کرده و بعد به‌تدریج بسترها را برای حرکت به سمت‌وسوی کارآفرینی فراهم کنیم تا سبب شود اشتغال جدید و ایجاد روش‌های جدید شده و بسترهای لازم برای اشتغال فارغ‌التحصیلان ایجاد شود.

وی بیان کرد: با توجه به این مسئله یکی از سیاست‌های هیات‌امنای کارآفرینی تقویت این حوزه بوده و در این راستای برگزاری باشکوه جشنواره کارآفرینان برتر در دستور کار این هیات‌امنا قرار گرفته است.

حسینی خاطرنشان کرد: باید به کارآفرینان بها داده شود و افرادی را که در جامعه موفق بوده‌اند به جامعه و جوانان معرفی کنیم تا ترغیب شوند و در جامعه برای خود اشتغال ایجاد کنند.

وی با بیان اینکه دولت وظیفه دارد تا بسترهای لازم را در این خصوص فراهم کند، تأکید کرد: باید فرهنگ کارآفرینی را تقویت و توسعه دهیم در این صورت شکوفایی در جامعه شکل خواهد گرفت و در غیر این صورت جوانان به دنبال اشتغال در بخش‌های دولتی خواهند بود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان شرقی، بابیان اینکه باید جوانان و فارغ‌التحصیلان را در مسیر کارآفرینی هدایت کنیم، گفت: ما امروز برای اینکه به جوانان نشان بدهیم ایجاد اشتغال و رونق و توسعه از مسیر کارآفرینی امکان‌پذیر است اقدام به برگزاری جشنواره کارآفرینان برتر کرده‌ایم تا ضمن تجلیل از کارآفرینانی که از صفر شروع کرده‌اند، این افراد موفق را به جامعه و جوانان معرفی کنیم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.