صادرات سیمان به بلغارستان برای نخستین بار توسط سیمان صوفیان

شرکت سهامی عام کارخانجات سیمان صوفیان به عنوان یکی از برندهای مطرح صنعت سیمان کشور با استانداردهای جهانی برای اولین بار در کشور به بلغارستان سیمان صادر نمود.

به گزارش تبریز بیدار ، مدیرعامل سیمان صوفیان با اشاره به روند روبه رشد صادرات سیمان این شرکت در شش ماهه اول سالجاری نسبت به سال قبل گفت: سیمان صوفیان با تولید سیمان با کیفیت در تیپ های مختلف موفق شده محصولات خود را بصورت سیمان و کلینکر به کشورهای ارمنستان، عراق، گرجستان، ترکیه و نخجوان صادرات نماید.

فریدون رحمانی، در ادامه تصریح کرد طی مذاکراتی با مشتری بلغارستانی و ارایه آنالیزهای لازم ضمن آغاز صادرات از ابتدای آذرماه، درصدد اجرای برنامه صادراتی ماهیانه حداقل هزار تن با روند افزایشی هستیم.

وی افزود: شرکت سیمان صوفیان با در اختیار داشتن دو خط تولید فعال، ظرفیت تحویل روزانه تا هشت هزار تن سیمان را دارد که به پشتوانه تنوع در محصولات تولیدی و کیفیت مورد تأیید مراجع کیفی آسیایی و اروپایی، می تواند کمبود سیمان در کشورهای همجوار را در بالاترین سطح کمی و کیفی تأمین نماید. شرکت سیمان صوفیان سابقه صادرات به اقصی نقاط منطقه را در کارنامه خود دارد و این برند در اغلب کشورهای اطراف شناخته شده است. هم اکنون تقاضای خرید سیمان و کلینکر از کشورهای حوزه CIS و چند کشور اروپایی را داریم که در حال مذاکره جهت رفع موانع هزینه ای حمل و تحویل سیمان در مقاصد مورد نظر می باشیم.

مدیرعامل شرکت سیمان صوفیان اضافه کرد، مشتریان داخلی نیز همواره توجه خاصی به محصولات این شرکت داشته و تقاضا برای مصرف سیمان صوفیان در بخشهای مردمی و عمرانی شاهد بر این مطلب است.

رحمانی با اشاره به پتانسیل خیلی خوب سیمان ایرانی در بازارهای جهانی گفت: کمبود سیمان در کشورهای همجوار فرصت مناسبی برای صادرات سیمان ایران از اکثر مرزها فراهم آورده که شرکتهای سیمانی ایران، میتوانند با درایت از این فرصت جهت افزایش صادرات محصولات خود استفاده نمایند. افزایش صادرات به کشورهای همسایه و دستیابی به بازارهای جدید و پایدار در اروپا نیازمند رفع موانع اصلی صادرات، از جمله مشکل هزینه های حمل و نقل، عدم شناخت از بازار هدف، و نیاز به اخذ استانداردهای بازار هدف برای شرکتهایی است که تاکنون در این زمینه اقدام نکرده اند. تحقیقات بازاریابی مستقیم می تواند در این زمینه تأثیر بسزایی داشته باشد.

مدیر عامل سیمان صوفیان افزود: شرکت سیمان صوفیان متعلق به هلدینگ تخصصی سیمان تامین بوده و با تأکید بر توان فنی و منابع انسانی متخصص، همواره مسیر ارتقای کیفیت و ارائه محصولات جدید به بازار را سرلوحه خود در رقابت قرار داده تا بتواند نیاز سیمان منطقه و بازارهای خارجی را پوشش داده، و برند سیمان صوفیان را بعنوان برند برتر، در خاطر مصرف کنندگان زنده نگه دارد.

شایان ذکر است که اولین محموله صادراتی سیمان صوفیان به مقصد بلغارستان روز دوم آذرماه از کارخانه خارج شد و نویدبخش حضور سیمان ایرانی در سایر بازارهای اروپاست.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.