وزیر بهداشت در تبریز:

تشییع مسافران بهشتی از همراهی مردم تبریز با اهل بیت نشات می گیرد / با عاملین حادثه قطار تبریز برخورد جدی خواهد شد

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: پیگیری و به نتیجه رساندن تصادف قطار یک موضوع حیثیتی است برای دولت و باید با قاطعیت برخورد شود.

به گزارش تبریز بیدار ، حسن قاضی‌زاده هاشمی صبح امروز در مراسم تشییع پیکر جان‌باختگان حادثه قطار تبریز-مشهد که در میدان شهدای تبریز برگزار شد اظهار داشت: اینکه چرا امروز، چنین افرادی را تشییع می‌کنیم سِرّش در همراهی تبریز با اهل بیت علیهم‌السلام است. 

وی با بیان اینکه این مسافران قصد زیارت فرزند رسول‌الله را داشتند و همچنان که در قرآن وعده شده اجرشان با خداوند خواهد بود، افزود: زیارت علی ابن موسی‌الرضا جزو زیارات خاص است که ثواب بالایی دارد، در اینکه جایگاه رفیعی دارند تردیدی نیست و امیدواریم با اولیا الله محشور شده و ما را شفاعت کنند. 

وزیر بهداشت با تأکید بر اینکه وظیفه حاکمیت پیشگیری از حوادث این‌چنینی است و دولت هرچه در توان دارد برای جلوگیری از تکرار آن به کار خواهد برد، گفت: رئیس‌جمهور دستور قاطع داده هر کسی در هر موردی در زمینه اورژانس و امداد و راه آهن و… کوتاهی کردند به صورت جدی برخورد شود. 

هاشمی با بیان اینکه به جز دو تیم تحقیق هیئت دولت، قوه قضائیه و مقننه، هیئت تحقیق هم تشکیل دادند تصریح کرد: پیگیری و به نتیجه رساندن تصادف قطار یک موضوع حیثیتی است برای دولت و باید با قاطعیت برخورد شود.

وی همچنین به اهمیت این موضوع و اساس حقوق مردمی بودن این موضوع اشاره کرد و ادامه داد: مردم مطمئن و یقین داشته باشند در اسرع وقت این موضوع شفاف‌سازی خواهد شد و عدالت در این حادثه رعایت شد و حق هیچ یک از این عزیزان پایمال نخواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.