به علت بیماری

عزیز حمزه‌زاده پیشکسوت روزنامه نگار تبریزی دارفانی را وداع گفت

عزیز حمزه‌زاده پیشکسوت و استاد مطبوعات و صدا و سیما آذربایجان‌شرقی به علت بیماری دار فانی را وداع گفت.

به گزارش تبریز بیدار ، عزیز حمزه‌زاده پیشکسوت و استاد مطبوعات و صدا و سیما در آذربایجان صبح امروز در اثر بیماری در تبریز درگذشت.

فردا پنجشنبه ۹ صبح پیکر آن بزرگوار از مقابل صداوسیما مرکز آذربایجان‌شرقی تا وادی رحمت تشییع و سپس به زادگاهش مهاباد انتقال خواهد یافت.

استاد عزیز حمزه‌زاده متولد ۱۳۳۲ نقده متاهل و صاحب دو پسر و همسرش معلم نمونه استان است.

حمزه‌زاده سال ۵۴ وارد صدا سیما شده و برای ادامه تحصیل در رشته متالوژی عازم فرانسه شد. سال ۵۸ با آغاز جنگ تحمیلی به کشور بازگشته و به مدت ۳۷ ماه در منطقه عملیاتی از جمله سردشت، حاجی عمران و منطقه عملیاتی غرب خبر و گزارش تهیه می‌کرد.

سال ۶۲ به تبریز انتقال یافت و در واحد خبر به عنوان دبیر خبر و بعد از مدتی سردبیر و از سال ۷۵ تا ۷۹ سرپرستی واحد خبر مرکز آذربایجان‌شرقی را عهده‌دار بود.

وی در این مدت هم زمان مدیریت تهیه و تولید تاریخ شفاهی آذربایجان را در ۷۰ قسمت جمعا ۱۴ هزار دقیقه که سندی ارزشمند از پیروزی‌های انقلاب اسلامی و از پیشتازان انقلاب اسلامی بود، تهیه کرد.

حمزه‌زاده همچنین ۲۷ قسمت فیلم مستند میراث گذشتگان آذربایجان‌شرقی را تهیه و تولید کرده و در سال ۷۹ همزمان بازنشستگی در کلاس‌های خبرنگاران جوان صدا سیمای آذربایجان‌شرقی و نیز انجمن صنفی روزنامه‌نگاران روش خبر و گزارش نویسی را به هنرجویان خبر تدریس می‌کرد و در کنار آن کار تحقیق و بررسی مطبوعات استان را پیشه خود قرارداد که چندین قسمت آن در مطبوعات و خبرگزاری‌ها چاپ شده است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.