معاون اجتماعی دادگستری آذربایجان شرقی تاکید کرد:

با مراکز درمانی که در بی خطر کردن پسماندهای بیمارستانی اقدام نکنند برخورد خواهد شد

مسعودی فر در جلسه کمیته تخصصی پیشگیری از جرایم علیه بهداشت عمومی که در سالن جلسات دادگستری تبریز برگزار شد، بر بی‌خطر سازی پسماندهای پزشکی تاکید کرد.

به گزارش تبریز بیدار ، رضا مسعودی فر معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان آذربایجان شرقی در جلسه کمیته تخصصی پیشگیری از جرایم علیه بهداشت عمومی حضور یافت و بر بیخطر سازی پسماندهای پزشکی تاکید کرد.

وی همچنین با تأکید بر نقش سازمان محیط زیست و دانشگاه علوم پزشکی در نظارت بر مراکز درمانی اظهار کرد: با مراکز درمانی که در زمینه بیخطر کردن پسماندهای پزشکی به وظایف قانونی خود اقدام نکنند برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

در ادامه جلسه پس از بحث و بررسی توسط حاضرین، مواردی همچون تعیین تکلیف کردن بیمارستان‌ها و کلینیک‌های باقیمانده موضوع بی خطرسازی پسماندهای پزشکی تا پایان آذرماه سال جاری، معرفی مراکزی که به قرارداد خود در بی خطرسازی پسماندهای پزشکی اقدام نکرده اند به مراجع قضایی و نیز برخورد قانونی با بیمارستان‌ها و کلینیک‌هایی که به اخطاریه‌های بی‌خطر کردن پسماندهای پزشکی توجه نکرده اند از طریق سازمان محیط زیست و دانشگاه علوم پزشکی استان آدربایجان شرقی تصویب شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.