تشییع پیکر پیشکسوت روزنامه نگاری در تبریز

تشییع پیکر استاد حمید حمزه زاده فعال رسانه ای با حضور تنی چند از مسئولان استانی و اهالی رسانه در تبریز برگزار شد

به گزارش تبریز بیدار ،  به نقل از ایرنا، این مراسم که در صدا و سیمای آذربایجان شرقی برگزار شد معاون سیاسی امنیتی استاندار و مدیرکل صدا و سیما در وصف شخصیت اخلاقی وحرفه ای این فعال رسانه ای به سخنرانی پرداختند.

بیانیه جامعه مطبوعاتی استان نیز به مناسبت درگذشت وی در این مراسم قرائت شد.

پیکر مرحوم استاد حمزه زاده پس از تشییع در تبریز برای خاکسپاری به مهاباد منتقل شد.

استاد عزیز حمزه زاده از روزنامه نگاران پیشکسوت و کهنه کار تبریز، سابقه بیش از سه دهه فعالیت روزنامه نگاری در رادیو و تلویزیون و مطبوعات آذربایجان شرقی را در کارنامه دارد.

مرحوم حمزه زاده از چند ماه قبل در بستر بیماری بود و بامداد دیروز چهارشنبه دار فانی را وداع گفت.

استاد حمزه زاده در طول سال های فعالیت روزنامه نگاری خود، مصدر خدمات ارزشمندی در این حوزه حساس بود که روزنامه نگاری جنگ و جبهه از درخشان ترین آنها محسوب می شود.

استاندار آذربایجان شرقی و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در ماه های اخیر به همراه فعالان رسانه ای استان از مرحوم حمزه زاده عیادت کردند.

استاد حمزه زاده در طول این سال ها، شاگردان زیادی نیز برای عرصه رسانه استان تربیت کرد.

استاد عزیز حمزه زاده متولد ۱۳۳۲ نقده، متاهل و صاحب دو فرزند پسر است، وی سال ۱۳۵۴ وارد صدا سیما شد و برای ادامه تحصیل در رشته متالوژی عازم فرانسه شد، سال ۱۳۵۸ با آغاز جنگ تحمیلی به ایران بازگشت و به مدت ۳۷ ماه در منطقه های عملیاتی ازجمله سردشت، حاجی عمران و منطقه عملیاتی غرب خبر و گزارش تهیه کرد.

استاد حمزه زاده در سال ۱۳۶۲ به تبریز منتقل شد و در واحد خبر به عنوان دبیر خبر و بعد از مدتی سردبیر و از سال ۱۳۷۵ تا ۱۳۷۹ سرپرستی واحد خبر صدا و سیمای مرکز آدربایجان شرقی را عهده دار بود.

وی در آن سال ها مدیریت تهیه و تولید تاریخ شفاهی آذربایجان را در ۷۰ قسمت به مدت ۱۴۰۰۰دقیقه تهیه کرد که سندی ارزشمند از پیروزی انقلاب اسلامی و از پیشتازان انقلاب اسلامی محسوب می شود.

وی در این مدت همچنین ۲۷ قسمت فیلم مستند میراث گذشتگان آدربایجان شرقی را تهیه و تولید کرد و سال ۱۳۷۹ به افتخار بازنشستگی نایل شد.

تدریس در کلاس های آموزش روزنامه نگاری و تحقیق و بررسی درباره پیشینه مطبوعات آذربایجان شرقی از جمله فعالیت های شاخص استاد حمزه زاده در دوره پس از بازنشستگی بود. 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.