رئیس سازمان برنامه و بودجه آذربایجان شرقی:

۳ میلیون و ۸۸۰ هزار نفر در آذربایجان شرقی سرشماری شدند / جمعیت شهر سهند افزایش شدیدی داشته است

رئیس سازمان برنامه و بودجه آذربایجان شرقی، گفت: جمعیت استان، ۳ میلیون و ۸۸۰ هزار نفر سرشماری شده‌اند که نتایج نهایی به‌زودی اعلام می‌شود.

به گزارش تبریز بیدار ، داود بهبودی  در جلسه شورای برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی با اشاره به نتایج اولیه سرشماری که از سوم مهر تا آبان ماه در مرحله اینترنتی و میدانی برگزار شد، اظهار داشت: جمعیت استان، ۳ میلیون و ۸۸۰ هزار نفر سرشماری شده‌اند که نتایج نهایی به‌زودی اعلام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه نسبت به سرشماری سال ۹۰، پنج درصد رشد جمعیت داریم، افزود: متوسط رشد جمعیت استان سالانه یک درصد است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه آذربایجان شرقی، ترکیب جمعیت شهری و روستایی استان را یادآور شد و گفت: ۶۹.۵ درصد استان جمعیت شهری و ۳۰.۵ درصد از جمعیت استان، جمعیت روستایی است. 

بهبودی با اشاره به اینکه در برخی نقاط استان سرشماری جابه‌جایی شدید جمعیت را نشان می‌دهد، ابراز داشت: مهم‌ترین نقطه در جابه‌جایی شدید جمعیت استان، شهر جدید سهند است که افزایش شدیدی داشته است و باید آسیب شناسی لازم در این زمینه هم صورت گیرد.

وی با تاکید بر اینکه همه دستگاه‌ها و ادارات در سطوح مختلف همکاری کردند، ادامه داد: در آینده نزدیک جشنواره‌ای را برگزار کرده و از فعالان این حوزه قدردانی می‌کنیم.

رئیس سازمان برنامه‌وبودجه آذربایجان شرقی در ادامه با بیان اینکه ادارات و سازمان‌ها از منظر اقتصاد مقاومتی، فعالیت‌های اداری را در بروکراسی گرفتار نکنند، تصریح کرد: ارائه دیر و غیر دقیق آمار و اطلاعات ادارات به سازمان برنامه‌وبودجه و حتی وزارتخانه خود، جایگاه و حق آذربایجان شرقی ضایع می‌شود.

بهبودی در پایان با انتقاد از اینکه از ۲۲ عضو شورای برنامه‌ریزی، ۳ غایب و ۱۱ سازمان به جای مدیرکل، نماینده فرستاده‌اند، خاطر نشان کرد: ما در این جلسه در واقع با ۸ عضو اصلی در این جلسه حاضر هستیم و تصمیم‌گیری می‌کنیم که این روند باید اصلاح شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.