در جلسه هیأت مدیره ماشین سازی مطرح شد

از دنیزلی و تونی تا یحیی و و کاظمی برای جانشینی خطیبی / نیمکت ماشین سازان به چه کسی می رسد؟

جلسه هیئت مدیره باشگاه ماشین‌سازى پس از قبول استعفای رسول خطیبی روز گذشته برای تعیین تکلیف سرمربی جدید این تیم برگزار شد.

به گزارش تبریز بیدار ،  جلسه هیئت مدیره باشگاه ماشین‌سازى پس از قبول استعفای رسول خطیبی روز گذشته برای تعیین تکلیف سرمربی جدید این تیم برگزار و گزینه‌هاى مدنظر این باشگاه براى جایگزینى خطیبى مشخص شد.

طبق خبرها ۸ گزینه داخلی و خارجی برای هدیات سبزپوشان تبریزی مطرح شده است.

بر این اساس تونى اولیویرا، میدن دروپ، مصطفى دنیزلى و دراگان اسکوچیچ به عنوان گزینه‌هاى خارجى و فرهاد کاظمى، یحیى گل‌محمدى، پرویز مظلومى و حمید درخشان به عنوان گزینه‌هاى داخلی  هدایت ماشین سازی تبریزی مطرح هستند.

این گزارش می افزاید رسول خطیبی سال گذشته پس از کسب نتایج نه چندان جالب نادر دست نشان هدایت تیم سابق خود در دوران بازیگری اش را بر عهده گرفت و توانست این تیم ریشه دار تبریزی را به لیگ برتر برساند اما کسب نتایج ضعیف و دور از انتظار در میان حمایت حداکثری مدیران شهری و باشگاهی و وجود بازیکنان  سرشناس نتوانست جایگاهی مناسب برای سبزپوشان تبریزی در جدول رقابت های لیگ برتر بسازد.

سوابق گزینه های هدایت ماشین سازی

 فرهاد کاظمی

فرهاد کاظمی ۵۷ ساله یکی از گزینه های ماشین سازی تبریز از سال ۱۳۷۴ تاکنون در تیم های مختلفی به عنوان سرمربی فعالیت داشته است.

بهمن کرج ، استقلال رشت، پاس تهران، ابومسلم، سپاهان، پیکان، صباباتری، مس کرمان، استیل آذین، ابومسلم، گسترش فولاد، کاوه تهران، ذوب آهن راه آهن و سیاه جامگان تیم های تحت سرمربیگری این مربی بوده اند

کاظمی برای اولین بار در تاریخ فوتبال ایران یک تیم غیر تهرانی یعنی سپاهان اصفهان را در دومین دوره لیگ برتر در فصل ۱۳۸۱ -۸۲ به قهرمانی رساند و سال بعد نیز با این تیم به قهرمان جام حذفی دست یافت.

پرویز مظلومی

این مربی ۶۲ ساله تاکنون از سال ۸۱ تاکنون در تیم های مختلفی فعالیت داشته است.

کاظمی در تیم های صباباطری، صنعت نفت، تیم ملی ب ایران، ابومسلم، استقلال، آلومینیوم هرمزپان و مس کرمان سرمربی بوده است.

وی در لیگ ۸۷ -۸۸ مس کرمان را به مقام سوم لیگ رساند و این تیم را روانه لیگ قهرمانان آسیا کرد.

نائب قهرمانی با تیم استقلال در فصل ۸۹-۹۰، قهرمان جام حذفی و سومی لیگ برتردر فصل ۹۰ -۹۱ با همین تیم از دیگر افتخارات پرویز مظلومی است.

یحیی گل محمدی

این مربی اهل اردبیل و شهرستان نمین ۴۵ ساله است.

وی از سال ۱۳۸۸ تاکنون در تیم های صباباطری، تربیت یزد، نساجی مازندران، راه آهن، صبای قم، پرسپولیس، نفت تهران و ذوب آهن به عنوان سرمربی فعالیت داشته است.

گل‌محمدی در فصل ۹۴-۹۳ با ذوب آهن قهرمان جام حذفی شد و در لیگ برتر نیز مقام چهارم را کسب کرد.

او در فصل ۹۵-۹۴ برای دومین سال پیاپی تیم ذوب‌آهن را به مقام قهرمانی در مسابقات جام حذفی رساند.

حمید درخشان

درخشان ۵۸ ساله آخرین گزینه بومی سرمربیگری ماشین سازی تبریز است.

وی از سال ۷۳ تاکنون به عنوان مربی در تیم های پرسپولیس، تیم ملی زیر ۲۰ سال ایران، راه آهن، پیکان، شهرداری تبریز، شاهین بوشهر ، داماش گیلان و خونه به خونه مشغول فعالیت بوده است.

وی رکورد قابل توجهی در تیم هایی که سرمربی آنها بوده است کسب نکرده است.

تونی اولیویرا

تونی ۷۰ ساله محبوبیت خاصی در بین فوتبال دوستان بخصوص تراکتوری ها دارد و کارنامه پرباری نیز در دوران مربیگری خود در اروپا و آسیا داشته است.

وی در دوران ۳۴ ساله مربیگری خود در تیم های مختلف کارنامه خوبی برای خود دست و پا کرده است.

الیویرا در تیم های بنفیکا، بوردو، سویا، گوانژو، الاهلی، الاتفاق الشارجه، الاتحاد و بالاخره در تراکتورسازی سرمربی بوده است.

وی بنفیکا را به مقام نایب‌قهرمانی لیگ رساند. در جام باشگاه‌های اروپا نیز موفق شد، همراه با بنفیکا به دیدار پایانی راه یابد.

وی در فصل (۸۹–۱۹۸۸)، ۲۸اُمین قهرمانی بنفیکا را در لیگ برای این تیم به دست آورد. او چند قهرمانی جام حذفی نائب قهرمانی لیگ و همچنین قهرمانی لیگ برتر را برای بنفیکا کسب کرد.

او سه دوره مربی تراکتور بوده است و با این تیم به قهرمانی جام حذفی و نائب قهرمانی لیگ برتر دست یافته است.

میدن دروپ

ارنست میدن دروپ نام آشنایی برای تراکتوری هاست اما اینکه آیا گزینه مطرحی برای ماشین سازی تبریز است جای سوال دارد چون زمانی که وی به تراکتور آمد نتوانست از زیر سایه محبوبیت واسیلی قوجا خارج شود.

اسکوجیچ

دراگان اسکوجیچ ۴۸ ساله دیگر نامزد انتخاب بای سرمربیگری تیم ماشین سازی تبریز است.

این مربی کروات در تیم های رییکا، اینتربلوک، العربی، النصر، ملوان و فولاد خوزستان مربیگری کرده است.

وی با تیم العربی کویت تا مرحله یک چهارم نهایی جام باشگاههای آسیا رسیده است.

دنیزلی

مصطفی دنیزلی ۶۷ ساله است. در تیم های پاس و پرسپولیس تهران و همچنین تیم خزر لنکران جمهوری آذربایجان مربی بوده است. علاوه بر آن در تیم آخن آلمان نیز یک فصل سرمربی بوده است.

تیم ملی ترکیه، گالاتاسارای، فنرباغچه، کوجا الی اسپور، بشیکتاش و ریزه اسپور نیز تیم هایی بوده اند که این مربی اهل ترکیه در طول ۳۶ سال دوران مربیگری در آن ها فعالیت داشته است.

دنیزلی در سال ۲۰۰۰ از طرف فدراسیون جهانی تاریخ آمار فوتبال به عنوان یازدهمین مربی برتر دنیا انتخاب شده است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.