معاون عمرانی استاندارآذربایجان شرقی:

ارتقای کیفیت آسفالت در صدر برنامه های شهرداری تبریز قرار دارد

معاون عمرانی استاندارآدربایجان شرقی، تصریح کرد که شهرداری تبریز توجه به افزایش کیفیت آسفالت را در صدر برنامه های عمرانی خود قرار داده است.

به گزارش تبریز بیدار ، محمدصادق پورمهدی، در سمینار تخصصی آسفالت پایدار که در سالن همایش شهرداری مرکز و به همت سازمان عمران شهرداری تبریز برگزار شده بود، ابتدا با اظهار همدردی با بازماندگان تصادف قطار تبریز مشهد، گفت: ضمن اظهار تاسف از وقوع این حادثه غمبار، جا دارد از همراهی و مشارکت شهروندان و مسوولان استانی و شهری، به ویژه شهرداری تبریز تشکر کنم که به نحو مقتضی در برگزاری مراسم تشییع و بزرگداشت درگذشتگان، همکاری کردند.

وی در ادامه، به بیان لزوم توجه به مسائل فنی در طرح های عمرانی توسط شهرداری، اظهار داشت: حدود یک دهه پیش، شهرداری به عنوان یک نهاد خدماتی معرفی می شد و چندان ارتباطی با مسائل فنی نداشت؛ اما خوشبختانه اکنون مدیران و مسوولان مجموعه شهرداری، اقدامات عمرانی و رعایت اصول فنی را، یکی از وظایف خود می دانند.

معاون عمرانی استاندار اذربایجان شرقی، افزود: موضوع آسفالت یکی از با اهمیت ترین موضوعاتی است که باید در مرکز تحقیقات و بررسی ها قرار گیرد و بر اساس همین اهمیت، اعضای شورای فنی استان نیز حاضرند تا در این باره، با شهرداری تبریز نهایت همکاری را داشته باشند.

پورمهدی، با بیان مشکلاتی که در حوزه آسفالت ریزی معابر در تبریز وجود دارد، تصریح کرد: شهرداری تبریز سالانه هزاران تن آسفالت برای بهسازی معابر استفاده می کند؛ با این حال شهرداری می تواند با ارتقای کیفیت این آسفالت ها، نیاز به تجدید را کاهش دهد.

وی با تاکید بر ضرورت شناسایی ایرادات موجود در این آسفالت ها، متذکر شد: می توان با کاهش کمیت، بر کیفیت افزود و سطح کمی را تحت پوشش آسفالت قرار داد، اما اصول کیفی را در آن ارتقا داد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.