شهردار تبریز:

پردیس قدس از مزیت‌های فرهنگی «تبریز ۲۰۱۸» است / بخش عمده سینماهای تبریز فرسوده است

شهردار تبریز با اشاره به این‌که با بهره‌برداری از پروژه پردیس سینما قدس، شاهد یک مجموعه بانشاط فرهنگی خواهیم بود، گفت: این پردیس، از مزیت های فرهنگی «تبریز ۲۰۱۸» است.

به گزارش تبریز بیدار ،  صادق نجفی در بازدید از مراحل تکمیلی پروژه مشارکتی پردیس سینمایی قدس، اظهار داشت: تبریز در دوره‌ای، مهد صنعت سینمای کشور بوده و نخستین سینمای کشور نیز در این شهر بنا نهاده شده، با این حال، متاسفانه امروز عمده سینماهای شهر، در وضعیت مناسبی نبوده و با معضل فرسودگی مواجه‌اند.

وی اضافه کرد: شهرداری تبریز با در نظر داشتن همین معضل، بازسازی سینما قدس را در قالب مشارکت با حوزه هنری استان مورد توجه قرار داده و تاکنون بیش از یک میلیارد تومان برای پیشرفت این پروژه ارزشمند هزینه کرده است.

شهردار تبریز با اشاره به این‌که با بهره‌برداری از پروژه پردیس سینما قدس، شاهد یک مجموعه بانشاط فرهنگی خواهیم بود، ادامه داد: چشم‌انداز پروژه در مرکز شهر، با در نظر داشتن برنامه‌های گردشگری تبریز ۲۰۱۸، حائز اهمیت بوده و در خدمت توسعه مناسبات فرهنگی و هنری و میزبانی‌ رویدادهای مهم ملی و بین‌المللی خواهد بود؛ از این رو این پردیس، از مزیت های فرهنگی «تبریز ۲۰۱۸» است.

نجفی اظهار داشت: پردیس سینما قدس به همراه مرکز همایش‌های بین‌المللی دو زیرساخت مهم و ارزشمند برای شاخص های فرهنگی شهر خواهد بود.

وی با تاکید بر این که این مرکز مهم باید در خدمت اجرای برنامه‌های فاخر و تاثیرگذار باشد، خاطرنشان کرد: زیرساخت‌های فرهنگی در صورت برخورداری از محتوای متنوع هنری، می‌توانند مخاطبان را از طبقات مختلف اجتماعی جذب کرده و در خدمت اهداف اقتصاد فرهنگی باشند.

شهردار تبریز با اشاره به اجرای برنامه‌ عملیاتی در پنج محور گردشگری مرکز شهر گفت: پروژه پردیس سینمایی قدس، به غنای هر چه بیشتر این برنامه منجر خواهد شد.

نجفی بر لزوم اجرای اقدامات اساسی در خصوص نماسازی و زیباسازی پروژه تاکید کرد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.