گوشت قرمز گران شد

قیمت اقلام مختلف گوشت قرمز اعم از گوساله و گوسفندی در مقایسه با روزها و هفته‌های گذشته با افزایش همراه شده است؛ به طوری که هر کیلوگرم گوشت ماهیچه گوساله به کیلویی ۴۲ هزار تومان رسیده است.

به گزارش تبریز بیدار ، جدیدترین بررسی‌ها از بازار محصولات گوشت قرمز حاکی از روند افزایشی قیمت نسبت به هفته‌های گذشته است. به طور متوسط هر کیلوگرم گوشت گوساله و گوسفندی در مقایسه با قیمت‌های مدت مشابه در ماه گذشته ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ تومان افزایش یافته است.  

 

در حال حاضر به هر کیلوگرم گوشت گوساله ۳۱ هزار تومان، مخلوط گوساله کیلویی ۳۱ هزار تومان، ماهیچه گوساله کیلویی ۴۲ هزار تومان و گوشت گوساله راسته کیلویی ۳۹ هزار تومان عرضه می‌شود.

 

همچنین گوشت استیکی و گوشت گوساله فیله به عنوان گران‌ترین اقلام گوشت قرمز در بازار مصرف به ترتیب کیلویی ۴۹ و ۵۰ هزار تومان فروخته می‌شود.

 

گوشت گوسفندی نیز که مانند گوشت گوساله با افزایش قیمت همراه شده است. هر کیلوگرم مغز ران گوسفندی ۳۶ هزار و ۸۰۰ تومان، شقه با گردن گوسفندی کیلویی ۳۷ هزار تومان، سردست گوسفندی کیلویی ۳۸ هزار تومان و گردن گوسفندی ۳۶ هزار و ۵۰۰ تومان قیمت دارد.  

 

همچنین گوشت چرخ کرده کیلویی ۳۸ هزار تومان و هر دست کله پاچه ۳۵ هزار تومان عرضه می‌شود.

 

به گفته برخی از فروشندگان، وضعیت تقاضای گوشت قرمز پایین است و بازار ظرفیت بالا رفتن قیمت‌ها را ندارد. به گفته آن‌ها وضعیت عرضه گوشت قرمز با مشکلی مواجه نشده است و کمبودی از این بابت وجود ندارد که منجر به افزایش قیمت شود.

 

منبع: ایسنا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.