معاون شهرسازی شهردارتبریز اعلام کرد:

اصالت میدان ساعت تبریز با اجرای طرح توسعه حفظ خواهد شد

معاون شهرسازی و معماری شهردارتبریز، بر حفظ اصالت میدان ساعت با اجرای طرح توسعه این میدان تاکیدکرد.

به گزارش تبریز بیدار ، حمدعزتی، در توضیح این خبر گفت: میدان ساعت به عنوان یکی از مکان های تاریخی و نماد تبریز مطرح بوده و بر این اساس، شهرداری تبریز تصمیم دارد با حفظ اصالت این میدان، آن را توسعه دهد.

وی افزود: در طرح توسعه میدان ساعت، هم اکنون در فاز مطالعاتی قرار دارد وتلاش بر این است که با حضور کارشناسان و متخصصان حوزه معماری، طرحی کامل و سنجیده تهیه کنیم.

معاون شهرسازی و معماری شهردار تبریز، با بیان اهمیت مرحله مطالعاتی در این طرح، خاطرنشان کرد: برای تدوین طرحی کامل که تمامی ویژگی های یک پروژه زیبا را داشته باشد، باید زمان زیادی صرف مطالعه و بررسی های کارشناسانه شود و شهرداری تبریز هم با در نظر گرفتن این امر، طرحی را ارائه خواهدکرد که بتواند نشانگراصالت این میدان باشد.

عزتی در بخش دیگری از سخنان خود، به مطرح شدن بحث موضوع کنترل ترافیک در محدوده میدان پرداخت و اظهارداشت: در جلسات کارشناسی در زمینه کنترل ترافیک میدان نیز راهکارهایی ارائه شده و با توجه به حجم بالای ترافیک در این منطقه، پروژه ای را مدنظر قرار می دهیم که در روان سازی ترافیک سنگین میدان نیز، موثر باشد.

وی، همچنین، به نیاز شهر به مکانی برای گردهمایی های شهروندان، اشاره کرد و متذکر شد: مهم ترین موضوعی که در این پروژه مدنظر قرار گرفته، مساحت میدان و بزرگی آن است تا شهروندان تبریزی هم برای تجمعات و گردهمایی ها مکانی مناسب داشته باشند و در مناسبت های مختلف بتوان از این قسمت تاریخی شهر، به عنوان محل گردهمایی ها استفاده کرد.

وی در پایان، با بیان اینکه اجرای این پروژه موجب تحولات عمیقی در این قسمت از شهر خواهدشد، گفت: زمینه های لازم برای اجرایی شدن این طرح از مدت ها پیش فراهم گردیده و زیرساخت های خوبی نیز همانند پیاده راه در خیابان مقصودیه در جوار این میدان ایجاد شده است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.