قابل توجه عاشقان وطنی کدخدا

نابسمانی اقتصادی امروز ترکیه نتیجه اعتماد و دوستی با پسر عمو سام!

به وضع اکنون ترکیه و آقای اردوغان بنگرید تا دریابید وقتی اقتصاد و بازار خود را تقدیم بیگانه می‌کنید، شاید بخشی از ملت شما را به عنوان کارگر به خدمت بگیرند و مالیات هم به شما بدهند، اما بر سیاست و حکومت شما مسلط خواهند شد و وقتی شیره کشورتان را کشیدند، در بیابان لم یزرعی که به وجود آورده‌اند رهایتان خواهند کرد.

به گزارش تبریز بیدار ، سید یاسر جبرائیلی فعال رسانه ای و تحلیل گر مسائل سیاسی در حاشیه خبر کاهش ارزش لیره ترکیه نوشت:

اردوغان، رئیس جمهور ترکیه گفته است “دشمنان سیاسی‌ام پس از ناکامی برای سرنگونی دولت در ماه جولای، با سفته‌بازی در بازار سهام، نرخ ارز و نرخ بهره در تلاش برای خراب کردن اقتصاد ترکیه هستند”.
خاطرم هست زمستان سال ۹۳ جلسه‌ای با یکی از روسای کمیسیون‌های مجلس داشتم که با آب و تاب از آقای روحانی نقل قول می‌کرد که در سفر به ترکیه از اردوغان راه پیشرفت را پرسیده و او هم گفته “ما هیچ کاری نکرده‌ایم. غربی‌ها آمده اند اینجا مثلا فرودگاه زده‌اند و خودشان بهره‌برداری می‌کنند، تازه اشتغال ایجاد کرده‌اند و به ما مالیات هم می‌دهند!”

امروز باید به آقای روحانی گفت به وضع اکنون ترکیه و آقای اردوغان بنگرید تا دریابید وقتی اقتصاد و بازار خود را تقدیم بیگانه می‌کنید، شاید بخشی از ملت شما را به عنوان کارگر به خدمت بگیرند و مالیات هم به شما بدهند، اما بر سیاست و حکومت شما مسلط خواهند شد و وقتی شیره کشورتان را کشیدند، در بیابان لم یزرعی که به وجود آورده‌اند رهایتان خواهند کرد.

یادمان نرود ترکیه نه تحریم بوده و نه با غرب دشمنی داشته، بلکه مقصد اول سرمایه‌گذاری خارجی اروپا بوده است. امروز بد نیست لیبرال‌های ایرانی به این پرسش پاسخ دهند که چرا ارزش لیر ترکیه در ۵ سال گذشته ۱۰۰ درصد کاهش یافته است؟

آمارهای رسمی دولت ترکیه می‌گویند این کشور یکی از بیشترین کسری حساب های جاری(CAD) در دنیا را دارد. یعنی غربی ها بسیار بیش از آنکه سرمایه وارد ترکیه کرده‌اند، سرمایه‌ بیرون برده‌اند.
اردوغان ترکیه را تبدیل به یک مستعمره کرد. مستعمره_فرانو…

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.