معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری آذربایجان‌شرقی خبر داد:

۱۲ درصد تصادفات فوتی تبریز در ۱۰ خیابان این کلانشهر به وقوع می پیوندد

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری آذربایجان‌شرقی گفت: ۲۱ درصد از کل تصادفات و ۱۲ درصد تصادفات فوتی (سر صحنه) کلانشهر تبریز در ۱۰ خیابان تبریز اتفاق افتاده است.

به گزارش تبریز بیدار ، رضا مسعودی‌فر در جلسه کمیته اجرایی طرح کاهش تصادفات درون شهری و ارتقای فرهنگ ترافیک کلانشهر تبریز هدف از اجرای این طرح را اصلاح رفتار ترافیکی عنوان کرد.

وی با اشاره به اینکه فرهنگ ترافیک معیاری برای سنجش درجه تمدن ملت‌ها و شاخصی برای میزان توسعه‌یافتگی کشورهاست، گفت: اعتبار فرهنگی هر ملت را می‌توان به محض ورود به یک کشور و یا شهر با مشاهده نحوه و چگونگی عبور و مرور وسائل نقلیه که نمادی از قانونمندی آن جامعه است، بدست آورد.

وی افزود: مدیران شهری و متولیان مدیریت حمل و نقل و ترافیک باید در طراحی­‌ها و برنامه­‌های مدیریتی خود، کیفیت بخشی به ترافیک و حمل و نقل، نهادینه سازی حمل و نقل پایدار، مدیریت بهینه نظام تقاضای سفر در شهرها و بهبود ایمنی ترافیک و کاهش تصادفات و حوادث رانندگی و تلفات جانی را مدنظر قرار دهند.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان با اعلام اینکه ۲۱ درصد از کل تصادفات و ۱۲ درصد تصادفات فوتی(سر صحنه) کلانشهر تبریز در ۱۰ خیابان تبریز اتفاق افتاده است، اظهار داشت: در گام اول اولویت‌بندی و انتخاب یک مسیر برای آغاز طرح، در گام دوم بررسی زیرساخت‌های مسیر انتخابی و رفع نواقص و ایرادات موجود، در گام سوم اقدامات فرهنگی و اجتماعی، در گام چهارم سایر اقدامات اجرایی و در گام پنجم اثربخشی طرح به مرحله اجرا درخواهد آمد.

وی هدف از اجرای طرح را کاهش تصادفات و اصلاح رفتار ترافیکی مردم عنوان کرد و از برخورد قاطع با رانندگان خاطی خبر داد.

در  این جلسه دو مسیر دروازه تهران- چایکنار و کمربند میانی تبریز بعنوان مسیرهای در اولویت جهت شروع طرح انتخاب شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.