بیانیه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی آذربایجان شرقی در روز دانشجو؛

جنبش دانشجویی بدون مفهوم استکبار ستیزی کالبدی بی روح است

شرایط کنونی منطقه بهترین فرصت برای صدور پیام جهانی انقلاب به مستضعفین عالم و بسیج جهانی مستضعفین علیه اربابان زر و زور و تزویر است ، پیام خمینی کبیر که فرمود راه قدس از کربلا می گذرد هم اکنون محقق شده و راهی تا آزادی قدس شریف و در پی آن آزادی مستضعفین عالم از زیر یوغ استعمار نمانده است !

به گزارش تبریز بیدار ، شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان آذربایجانشرقی به مناسبت ۱۶ آذر و فرا رسیدن روز دانشجو بیانیه ای به قرار زیر صادر کرده است که در ادامه می آید:

لا یُحِبُّ اللَّهُ الْجَهْرَ بِالسُّوءِ مِنَ الْقَوْلِ إِلَّا مَنْ ظُلِمَ (خداوند دوست نمی‌دارد که کسی به گفتار زشت (به عیب خلق) صدا بلند کند مگر آن که ظلمی به او رسیده باشد)                                                                                                 سوره مبارکه نساء آیه ۱۴۸ 

خدا لعنت کند آن دستهایی را که تلاش کرده‌اند و میکنند که قشر جوان و دانشگاه ما را غیر سیاسی کنند. کشوری که جوانانش سیاسی نباشند، مسائل سیاسی دنیا را نمیفهمند، جریانهای سیاسی دنیا را نمیفهمند و تحلیل درست ندارند.  

                  مقام معظم رهبری (دامت) بیانات در دیدار جمعی از دانش‌آموزان و دانشجویان ۱۲/۰۸/۱۳۷۲

روزگاری در ایرانِ شاهنشاهی معاون رئیس جمهور آمریکا آن قدر مهم بود که جلوی پایش سه نفر قربانی کردند! آن هم قربانیانی در حد دانشجوی دانشگاه  ! ۱۶ آذر روز تولد شعار مرگ بر آمریکا و گام نخست اعلام رسمی شکل گیری جنبش دانشجویی در ایران به خوبی نشان  داد که ماهیت این جنبش با روح استکبار ستیزی اجین است و بدون مفهوم استکبار ستیزی جنبش دانشجویی کالبدی بی روح و بدور از حقیقت وجودی خود است . سه شهید راه مبارزه با تفکر آمریکایی و منادیان حقیقت غیر قابل انکار خباثت بی حد و حصر شیطان بزرگ در برابر ملت های آزاده جهان ، خون خود را نثار راهی کردند که امروز ما دانشجویان انقلابی خود را تداوم بخش آن راه می دانیم . 

راهی که مولایمان حسین بن علی به ما آموخت ، راهی که با شعار هیهات منا الذله درجریان انقلاب اسلامی و دوران هشت سال دفاع مقدس پی گرفته شد و امروز پرچم آن به دست نسلی از جنس پولاد افتاده و هم اکنون نیز در راه مبارزه با مظاهر فساد شهدایی همچون صادق عدالت اکبری ها  ، وحید نومی گلزار ها ، حامد جوانی ها، محمودرضا بیضایی ها ، محمدرضا فخیمی ها و …. را تقدیم انقلاب اسلامی می کند . 
و اما امروز ما دانشجویان بسیجی دانشگاه های سراسر استان ، در لبیک گویی به فرامین رهبرمان مبنی بر عدالت طلبی و مطالبه گری ، و در راستای وظیفه ذاتی خود در مجموعه بسیج دانشجویی ، ضمن عرض تسلیت پیشگاه خانواده های داغدار حادثه دلخراش تصادم قطار و جانباختن عده ای از هم وطنان و همشهریانمان  ، قاطعانه اعلام می کنیم مسببین این حادثه در هر مقام و درجه ای باید پاسخگوی خون ریخته شده زائران علی بن موسی الرضا باشند . لذا پی گیری استیضاح وزیر راه و شهرسازی به دلیل ناکارآمدی در زمینه های متعدد باید در دستور کار تمام نمایندگان مجلس باشد. و روند پی گیری های حادثه به سرعت و بدون کم و کاست و به دور از اغراض سیاسی جناح ها سریع و شفاف به اطلاع مردم برسد .

و در ادامه اعلام می داریم متاسفانه علارغم  هشدار های دلسوزان کشورکه از آن ها با عناوین ناشایستی همچون افراطی یاد شد  وهمچنین با یاد آوری بیانیه های متعدد بسیج دانشجویی در مراحل مختلف در طول سال های گذشته و گوشزد کردن لزوم عدم اعتماد به شیطان بزرگ و قطعی بودن بد عهدی دشمن در صورت عجله کردن در انعقاد معاهده ای در این سطح از اهمیت ،  مشاهده کردیم برجام با نقایص فراوانی از جمله مکانیسم ماشه مورد توافق تیم مذاکره کننده و طرف مقابل  واقع شد و با تصویب بیست دقیقه ای آن در مجلس امید ها به رفع نقایص آن  را به یاس بدل کرد ، اما امروز که طرف مقابل بد عهدی کرده و طبق اظهارات وزیر خارجه و رئیس جمهور محترم ، فارغ از دست آورد تقریبا هیچ پیشین ، هم اکنون رسما ازجانب ایالات متحده آمریکا با اقدام به تصویب تمدید تحریم های جدید ، نقض شده است . باید گفت امروز با وجود نص صریح برجام و قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل در مورد مکانیسم بازگشت پذیری تحریم ها در مدتی حدود دو ماه  ، و با روی کار آمدن رئیس جمهور نابخردی همچون ترامپ در آمریکا این واقعیت روشن شد که تحلیل رهبر انقلاب و جریان انقلابی کاملا درست بود و وعده های بی بن و مایه برخی برای تهییج مردم برای ایجاد فشار افکار عمومی بر تصمیم گیری نظام  سرابی بیش نبود ،برجام  با آن که خسارتی محض بوده لیکن یک دستاورد بسیار بزرگ در مسیر جهانی شدن انقلاب اسلامی  بوجود آورده  که تلخی اتلاف سه سال وقت  نظام و ملت  را در اجرای واقعی اقتصاد مقاومتی  قابل تحمل تر می کند ، برجام عبرتی است برای آینده ، آینه تمام نمای اعتماد به کدخدا و نتیجه آن حاصل اعتماد به قول شفاهی حامیان رژیمهای نامشروع و کودک کش است با این شرایط  همه مسببین این خسارت محض از دولت تا مجلس باید در برابر اقدامات خود در پیشگاه ملت ایران پاسخگو باشند.

شرایط کنونی منطقه بهترین فرصت برای صدور پیام جهانی انقلاب به مستضعفین عالم و بسیج جهانی مستضعفین علیه اربابان زر و زور و تزویر است ، پیام خمینی کبیر که فرمود راه قدس از کربلا می گذرد هم اکنون محقق شده و راهی تا آزادی قدس شریف و در پی آن آزادی مستضعفین عالم از زیر یوغ استعمار نمانده است ! برادران عقیدتی ما در یمن ، عراق ، بحرین ، سوریه ، میانمار ، آذربایجان ، نیجریه ، افغانستان و پاکستان و … منتظر آن لحظه ای هستند که آتش خشم انقلابی ایران دامن گیر مزدوران شیطان بزرگ شود تا در آنی واحد همه عمال استکبار جهانی را از سرزمین های اسلامی بیرون رانند .  
جوانان  دانشجو  به عنوان وجدان بیدار جامعه همواره نظاره گر اقدامات دولت ها در عرصه های مختلف بوده و هستند ، طبق فرموده رهبری انقلاب باید آنان را که در پی غیر سیاسی کردن دانشجو هستند لعنت کرد ! به موازات همین امر آنان هم که به دنبال سیاست زده کردن محیط علمی دانشگاه هستند را باید ملامت نمود ! کسانی که به دنبال ایجاد پیاده نظام خود در دانشگاه ها هستند بدانند ، صحن مقدس دانشگاه محل فریاد های حزبی و جناحی نیست و این عقلانیت و منطق گفت و گو است که بر ذهن و قلب دانشجویان بیدار اثر می گزارد . 
امروز از دولت انتظار می رود ، به فکر دغدغه معیشتی مردم باشد ! به فکر اشتغال و ازدواج جوانان باشد ، نه این که با ساخت سناریو های رنگارنگ به انحراف افکار عمومی بپردازد و دغدغه های عده ای قلیل را بزرگ نمایی کند و در پی تحقق آن ها باشد . نصیحتی برادرانه باید دولتمردان را ، که انتخابات ارزش از دست دادن فرصت خدمت را ندارد و بهتر است به جای حاشیه سازی برای خود و نظام به فکر مردم رنج کشیده کشور باشید . 
و در خاتمه متذکر می شویم ستون قائم خیمه انقلاب و نظام، ولی فقیه زمان حضرت آیت الله امام خامنه ای  است که با راهبری حکیمانه خود ، کشور را در بد ترین شرایط جنوب غرب آسیا تبدیل به جزیره ثبات نموده است  . بر همه گروه ها و جناح ها و اشخاص که خود را در چهارچوب گفتمانی انقلاب اسلامی می دانند واجب است بدون لحظه ای درنگ با فرمانبرداری از فرامین ایشان که موجبات ظفر و سعادت دنیوی و اخروی ملت بزرگ ایران و تمام ملت های آزاده جهان را در عمل ثابت کرده است  ، حسن نیتشان در جهت خیرخواهی برای ایران و اسلام اثبات نمایند .
و آخر دعوانا أَنِ الْحَمْدُ لِلَّه رَبِّ الْعالَمِین.
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاههای استان آذربایجانشرقی ـ شانزده آذر ۱۳۹۵

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.