رئیس مرکز آموزش علمی و کاربردی شهرداری تبریز مطرح کرد

تحصیل بیش از ۸۵۰ دانشجو در دانشگاه علمی-کاربردی شهرداری تبریز

رئیس مرکز آموزش علمی و کاربردی شهرداری تبریز با اشاره به اینکه بیش از ۸۵۰ دانشجو در ۱۲ رشته کاردانی و کارشناسی در این مرکز در حال تحصیل هستند، گفت: ۵۰ درصد ظرفیت تحصیلی این دانشگاه در اختیار شهرداری تبریز است.

به گزارش تبریز بیدار ، علیرضا سلطانی ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران،  با اشاره به اینکه ۶ رشته کاردانی و ۶ رشته کارشناسی در این دانشگاه تدریس می‌شود، اظهار داشت: رشته‌های شهرسازی، معماری، عمران، حسابداری، مدیریت امور فرهنگی و روابط عمومی از جمله رشته‌های تدریسی در این مرکز دانشگاهی است.

وی با اشاره به اینکه این رشته‌ها در راستای ارتقای کیفیت خدمات ارائه شده در شهرداری است، افزود: تلاش کرده ایم با استفاده از آموزش‌های کوتاه‌مدت به آموزش‌های آکادمیک تغییر رویکرد دهیم.

رئیس مرکز آموزش علمی و کاربردی شهرداری تبریز، با اشاره به اینکه بیش از ۸۵۰ دانشجو در ۱۲ رشته کاردانی و کارشناسی در این مرکز در حال تحصیل هستند، خاطر نشان کرد: ۵۰ درصد ظرفیت در اختیار شهرداری است، ضمن اینکه با توجه به شرایط مختلف، تا ۱۱۰۰ دانشجو در این دانشگاه تحصیل کردند.

وی ادامه داد: از حمایت‌های شهرداری در راه‌اندازی مرکز آموزشی برای ارتقای تحصیلی کارمندان و دانشجویان خارج از مجموعه تقدیر می کنم و مرکز آموزش علمی و کاربردی شهرداری جزو مراکز برتر دانشگاه‌های علمی و کاربردی است.

سلطانی با اشاره به اینکه شهرداری تبریز ۱۰ هزار نفر ساعت در دوره‌های کوتاه مدت آموزش می‌دهد، گفت: برای کل دهیاری‌های آذربایجان شرقی هم آموزش‌های اقتصاد مقاومتی ارائه می‌شود که در تغییر دیدگاه افراد در نوع مدیریت بسیار مؤثر است.

وی از کاهش ۱۰ درصدی پذیرش دانشجو نسبت به سال گذشته خبر داد و افزود: با توجه به پتانسیل‌های شهرداری، تمایل به تحصیل در شهرداری زیاد است و این کاهش نسبت به سایر دانشگاه‌ها بسیار کم است.

رئیس مرکز آموزش علمی و کاربردی شهرداری تبریز، با بیان اینکه از آموزش‌های کوتاه‌مدت این دانشگاه برای ارتقای کیفیت خدمات و آگاهی بخشی شهروندان استفاده‌شده است، تصریح کرد: شهرداری با مدل ۱۵ سال قبل هیچ‌گاه جوابگوی نیاز امروز نیست و باید با آموزش‌های لازم نحوه خدمات برای این سیستم شهرسازی و ارائه خدمات آنلاین شهری بهبود یابد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.