مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان شرقی؛

هویت آخرین نفر قابل شناسایی فاجعه قطار مشخص شد/ هیچ اثری از ۵ مسافر باقی نمانده است

مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان شرقی گفت: هویت آخرین نفر قابل شناسایی فاجعه قطار تبریز- مشهد امروز مشخص و به خانواده مرحوم اعلام شد.

به گزارش تبریز بیدار ، بهرام صمدی راد افزود: هویت مرحوم “سعید خدامی کجاآباد” از جانباختگان سانحه قطار تبریز- مشهد امروز بر اساس آزمایش های صورت گرفته مشخص شد و با این شناسایی کار پزشکی قانونی در اعلام اسامی جانباختگان خاتمه یافت.

وی در پاسخ به اینکه سرنوشت پنج مفقودی این سانحه دلخراش چه می شود اذعان داشت: پزشکی قانونی موظف است بر اساس پیکرها و بافت های داده شده عملیات شناسایی را انجام دهد که با استفاده از تکنولوژی روز این اقدام انجام شد و امکان شناسایی ۴۳ تن از جانباختگان فراهم شد.

صمدی راد با بیان اینکه شناسایی افراد با استفاده از روش های نوین امکان پذیر شد افزود: با توجه به شدت ضربه لوکوموتیو فوق سنگین قطار سمنان- مشهد و سرعت بالغ بر ۱۱۸ کیلومتر بر ساعت، این سانحه به مثابه فاجعه ای عظیم است که اگر در سال های گذشته اتفاق می افتاد امکان شناسایی اجساد امکان پذیر نبود ولی هم اکنون با پیشرفت های صورت گرفته این امر امکان پذیر شده است.

وی ادامه داد: در خصوص سرنوشت نفرات باقیمانده نیز پزشکی قانونی هیچ جسد یا بافت غیر قابل شناسایی در اختیار ندارد و به این ترتیب می توانن گفت ماموریت پزشکی قانونی در خصوص شناسایی اجساد و بافت ها خاتمه یافته است.

این گزارش حاکی است، به دنبال وقوع فاجعه تصادف دو قطار مسافربری تبریز- مشهد و سمنان – مشهد بر اساس اعلام راه آهن ۴۸ مسافر و مهماندار جان خود را از دست داده اند که از این تعداد ۴۳ نفر تشخیص هویت شده و از پنج نفر دیگر اثری باقی نمانده است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.