تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : ورزشی , یکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵ ۱۱:۴۵:۲۹ شناسه خبر : ۱۰۶۲۳۶۷

بازیکن جوان شاغل در روسیه در گفتگو با تبریزبیدار؛

هیچ وقت دنبال دلال ها نرفتم/ می خواهم سرباز بازیکن شوم/پوشیدن پیراهن تیم ملی افتخاری بزرگ است

یک بازیکن بومی از استانمان که در فوتبال روسیه مشغول است مهمان تحریریه تبریزبیدار بود و از تفاوت های فوتبال ایران و روسیه برایمان گفت. حسین داداش زاده که در تیم امید زسکامسکو روسیه مشغول بازی است و باتوجه به خدمت سربازی به ایران آمده تا به شکل سرباز بازیکن مشغول بازی شود.

به گزارش تبریز بیدار ،  همان طور که سردار آزمون، علیرضا جهانبخش، سروش رفیعی، وحید امیری و بسیاری از بازیکنان دیگر توانسته اند توانایی های خود را در سطح اول فوتبال آسیا و جهان به اثبات برسانند که این امر نشان دهنده این است که  بازیکنان جوان بی شک آینده داران فوتبال کشورمان خواهند بود. گاهی اوقات و در ایام جوانی این بازیکنان گمنام هستند و کسی نام و رسم آن ها را نمی شناسد و باید میدان داد تا توانمندی ها را به اثبات برسانند. یک بازیکن بومی از استانمان که در فوتبال روسیه مشغول است مهمان تحریریه تبریزبیدار بود و از تفاوت های فوتبال ایران و روسیه برایمان گفت. حسین داداش زاده که در تیم امید زسکامسکو روسیه مشغول بازی است و باتوجه به خدمت سربازی به ایران آمده تا به شکل سرباز بازیکن مشغول بازی شود.


آنچه می خوانید گفتگوی ما با وی می باشد.با سلام و خسته نباشید. ابتدا در مورد شروع فوتبالتان برایمان بگویید.

به نام خدا.بنده هم عرض سلام و ادب دارم خدمت شما و مخاطبان گرامیتان. من حسین داداش زاده بازیکن تیم امید زسکامسکو روسیه که در ابتدا در پست هافبک دفاعی بازی می کردم ولی مربیان تصمیم گرفتند تا در ادامه به عنوان بازی ساز به میدان بروم. پست حساسی دارم که در شاید در فوتبال ایران کمتر بازیکنی باشد که توانایی به میدان رفتن در این بخش از بازی را داشته باشد. من فوتبالم را از رده ي سني نونهالان شروع كرده و درمنتخب استاني و كشوري بازي كردم و باتوجه به تمريناتي كه داشتم تصميم گرفتم لژيونر شوم که ابتدا به ترکیه رفته و در رده جوانان به مدت یک سال بازی کردم. در ادامه مشکلاتی در خصوص خروج از کشور پیش آمد که به ایران بازگشتم. پس از حل مشکلات به تیم زسکا مسکو رفته و تجربه های خوبی در این تیم پیدا کردم و هم اکنون حدود 2 سال است که در روسیه زندگی می کنم.


چه برنامه ای برای آینده فوتبالیتان دارید؟ 

در حال حاضر تصمیم دارم که سرباز بازیکن در یکی از تیم ها مشغول خدمت شوم و پس از مدت خدمت سربازی به پیشنهاداتم فکر خواهم کرد. 


با توجه به حضورتان در فوتبال روسیه، چه تفاوت هایی بین فوتبال ایران و روسیه وجود دارد؟
امکانات فوتبال روسیه بهتر از ایران است. شاید برخی افراد در این فکر باشند که می توانند در فوتبال اروپا به موفقیت برسند ولی این تفکر درست نیست و احتمال دارد در ایران درصد موفقیتشان زیاد باشد. لژیونرهای زیادی دراروپا داریم که بازی می کنند. در تمام  24 ساعت مربیان تیم ها شرایط بازیکنان را زیر نظر دارند و به دقت آنان را ارزیابی می کنند.  در خصوص فوتبال ایران نیز باید بگویم که مدت زیادی در  ایران نبودم ولی می دانم مربیان خوبی همانند علی دایی و امیر قلعه نویی داریم. 

در خصوص دلالی در فوتبال چه نظری دارید؟

من به هیچ وجه دنبال این موضوع ها نرفته ام و باید بگویم که حتی پدر من بازنشسته  بوده و حقوقش در سطحی است که حتی اگر بخواهم با دلالی وارد مذاکره شوم، نمی توانم کاری انجام بدهم. در حال حاضر شاید در فوتبال ایران بحث دلالی زیاد شده باشد ولی من در هیچ شرایط به دنبال این موضوعات نمی روم. فوتبالم را انجام می دهم و مربیان باید تصمیم بگیرند. من هیچ دلالی را در ایران، ترکیه و روسیه نمی شناسم.

حسین داداش زاده

برای رسیدن به پیراهن تیم ملی ایران تلاش می کنی؟
قطعا پوشیدن پیراهن تیم ملی افتخاری بزرگ است و من هم دوست دارم به تیم ملی دعوت شوم و امید زیادی دارم که پیراهن تیم ملی کشورم را برتن کنم. همه تلاشم را برای موفقیت انجام می دهم.

در مورد باشگاه زسکا مسکو و کشور روسیه برایمان بگویید

باشگاه بسیار خوبی داشتیم که کاملا رضایت داشتم. به احتمال فراوان پس از پایان خدمت مقدس سربازی به روسیه برمی گردم تا به فوتبال ادامه بدهم زیرا همه شرایط خوبی که مد نظر دارم در تیم های روسیه ای فراهم است. مالیات نیز در فوتبال روسیه کمتر از دیگر کشور های اروپایی است. اما از لحاظ زندگی باید بگویم که زندگی کردن در کشور روسیه گران قیمت بوده و سخت است.


طرفدار کدام تیم خارجی هستید؟
تیم های رئال مادرید، بارسلونا و بایرن مونیخ را دوست دارم زیرا در هر تیم بازیکنانی هستند که طرفدار آنها هستم.


چه نظری در مورد فوتبال تبریز و حضور سه تیم از این شهر در لیگ برتر دارید؟

فکر می کنم تبریز بهترین شهر برای فوتبال بازی کردن است. فوتبال تبریز پتانسیل زیادی نسبت به دیگر شهر های ایران دارد. اگر قرار باشد که که در آینده در فوتبال ایران بازی کنم، حتما از اولویت های اولم فوتبال تبریز خواهد بود.

در خصوص هواداران تیم های تبریزی چه نظری داشته و شور و شوق هواداران تراکتور سازی را به چه شکلی می بینید؟

من مخلص تمام تماشگران تبریزی هستم چراکه همیشه ادب و احترام را رعایت کرده و از برترین هواداران فوتبال هستند که امیدوارم تیم های مورد علاقشان موفق شوند.


صحبت خاصی باقی مانده است؟

برخی از افراد در بعضی جاها می گویند که با استفاده از پول به فوتبال رفته اید ولی باید بگویم شاید برخی از افراد از پول استفاده کنند ولی باید 50 در صد نیز توانایی فوتبال داشته باشند. مربی به هیچ وقت بازیکنی را نمی پذیرد که بازی کردن فوتبال را بلد نباشد و مربی به هیچ وجه چهره خود را به دلیل یک بازیکن خراب نمی کند. خیلی از افراد را می شناسم که به فوتبال کشور های دیگر رفته اند ولی بیشتر افراد شکست خورده اند.


ممنون از اینکه وقت خود را در اختیار ما قرار دادید.

من هم از شما سپاسگزارم.