تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵ ۱۴:۵۵:۳۵ شناسه خبر : ۱۰۶۲۴۱۹

جنگ نرم و ضرورت آموختن سواد فضای مجازی

چگونه دشمن را از فضای مجازی بیرون برانیم؟

چگونه است که ما برای کار با یک چرخ گوشت باید با روش کار آن آشنا باشیم تا خدایی نکرده آسیبی به دستمان وارد نشود، اما برای فعالیت در فضای مجازی که دل و جان و فکر و اندیشه ما را تحت تاثیر قرار می دهد لازم نباشد که با زبان آن آشنا باشیم؟!

یادداشت میهمان تبریزبیدار؛ یونس یوسفی


«فضای مجازی قتلگاه نوجوانان و جوانان شده است و منطقه عظیمی از این فضا اکنون در دست دشمن است و آن ها هم دارند به ما ضربه می زنند کارهایی صورت گرفته است اما کافی نیست.باید دشمن را از فضای مجازی بیرون راند.»


مقام معظم رهبری در دیدار چند وقت پیش با فعالان فرهنگی سپاه پاسداران فرمان فوق الذکر را صادر نمودند.


اکنون که مرد و زن و بزرگ و کوچک میهمان فضای مجازی هستند و روزانه ساعاتی از عمرشان را در آن می گذرانند، مسئولین و دلسوزان و تمامی انسان هایی که تعهد ملی و دینی دارند، بایستی برای کم نمودن تهدیدات فضای مجازی و تبدیل تهدیدات به فرصتها عزم خویش را جزم بنمایند.

یکی از مهمترین مسائلی که باید در باب فضای مجازی آگاهی رسانی شود این است که عموم مردم توهم مخفی بودن وسهولت پنهان کاری در این فضا را از سر بیرون برانند و به این واقعیت واقف شوند که فضای مجازی یک فضای شفاف و قابل ثبت و ضبط و ره گیری می باشد.


فارغ از وظیفه دولت و کوتاهی در بومی کردن فضای مجازی و راه اندازی شبکه ملی اینترنت،دلسوزان این مردم و نهادهای انقلابی فرهنگی و متدینین باید بکوشند تا با فراگیری زبان رسانه ،مخاطبین و کاربران فضای مجازی را با روش های عملیات روانی دشمن در فضای مجازی و روش های جنگ رسانه ای ابزارهایی مانند ماهواره آشنا سازند.

چگونه است که ما برای کار با یک چرخ گوشت باید با روش کار آن آشنا باشیم تا خدایی نکرده آسیبی به دستمان وارد نشود، اما برای فعالیت در فضای مجازی که دل و جان و فکر و اندیشه ما را تحت تاثیر قرار می دهد لازم نباشد که با زبان آن آشنا باشیم؟!


پس اولین قدم در بیرون کردن دشمن از فضای مجازی ای است که با کسب آگاهی از روش های جنگ نرم و عملیات روانی دشمن درتور و تله مجازی دشمن قرار نگیریم و به این مساله آگاه باشیم که دشمن عاشق چشم و ابروی ما نیست که با استفاده از ماهواره و دیگر رسانه ها برای مان سریال و فیلم تولید کند و موجبات سرگرمی یا مسرت و لذت بردن ما را فراهم کند و در پس اين خوش خدمتي ها نيت خبيثي نهان گشته است كه مي خواههد فكر و انديشه و عوطاف و احساسات ما را در دست بگيرد و مديرت كند وما برده خواسته هاي خويش كند.

قدم دوم افزايش قدرت و هماهنگي و تهاجم به ارزش هاي توخالي دشمن و به تصوير كشيدن داشته هاي ارزشمند ملي و مذهبي خودمان است كه موجب مي شود فعاليت هاي رسانه اي و مجازي دشمن كم اثر شود و ابزاري كه روي به هدف سيطره بر كشورهاي در حال توسعه طراحي شده بود تبديل به برگ برنده در دست نيروهاي حزب اللهي بشود.

بیایید ابزار دشمن را به قلب خاموش خودش نشانه برویم همه ما وظیفه داریم مدافع حرم قلب و جان و فکر و اندیشه خودمان و هموطنان مان باشیم.