تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : قفقاز و غرب آسیا , جمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵ ۱۹:۳۶:۲۵ شناسه خبر : ۱۰۶۲۵۰۲

هشدار نخست وزیر ترکیه به کمال قلیچدار اوغلو؛

احتمال وقوع سوقصد به رئیس حزب مخالف دولت ترکیه!

بن علی ییلدیریم با تماس با کمال قلیچدار اوغلو رئیس حزب مخالف «جمهوری خواه خلق»، در مورد احتمال قوی وقوع سوقصد، هشدار داد.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از آران، بر اساس اطلاعات دریافتی توسط بن علی ییلدیریم مبنی بر احتمال زیاد صورت گرفتن سوقصد نسبت به کمال قلیچداراوغلو، رئیس حزب مخالف «جمهوری خواه خلق»، بدون اتلاف وقت و با در نظر گرفتن فوریت موضوع بدون دیدار حضوری با تماس تلفنی به وی هشدار داد.


 بر اساس خبری که در روزنامه «جمهوریت» منتشر گشته، اطلاعات احتمال سوقصد به قلیچداراوغلو در روزهای پایانی سال ۲۰۱۶ میلادی دریافت گردیده و با وقوع حمله تروریستی شب سال نو استانبول، بن علی ییلدیریم با تماس با وی در مورد احتمال سوقصد هشدار داده است.


بنا به اطلاعات دریافتی، گزارش ها مبنی بر طرح سوقصد نسبت به لیدرهای سیاسی احزاب مخالف و به خصوص رئیس حزب «جمهوری خواه خلق» افزایش یافته و این موضوع به سران احزاب اعلام گشته و به علت جدیت و فوری بودن اطلاعات محرمانه دریافتی در مورد سوقصد به قلیچدار اوغلو این موضوع شخصاً توسط نخست وزیر ترکیه و بدون اتلاف وقت و انتظار برای دیدار رو در رو، با تماس تلفنی اطلاع رسانی شده است.


این هشدار به صورت خیلی محرمانه به رئیس حزب مخالف اعلام شده و احتمال می رود دولت باغچه لی، رئیس حزب «حرکت ملی» نیز چنین اخطاری را دریافت کرده باشد. به قلیچداراوغلو، تاکید گشته که اطلاعات دریافتی مبنی بر ترور وی جدی می باشد و از وی خواسته شده تا تدابیر لازم اتخاذ شود و همچنین اعلام گردیده که خودروی ضدگلوله به وی اختتصاص خواهد یافت، اما تا کنون رئیس حزب جمهوری خواه خلق، از این خودروی ضدگلوله استفاده نکرده و به افزایش محافظان اکتفا نموده است.


گفتنی است، با توجه به اطلاعاتی که به دست رسانه های ترکیه رسیده، پیش از این نیز، در مواردی متعدد، کمال قلیچ دار اوغلو تهدید به مرگ گشته و وی تنها فردی نیست که در لیست ترور، تروریست ها قرار دارد!