تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : سیاسی , شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵ ۰۱:۰۸:۲۶ شناسه خبر : ۱۰۶۲۵۰۷

آجودان زاده در گفتگو با تبریزبیدار:

بخش بزرگ بودجه نظام سلامت در قالب «کارانه» به پزشکان پرداخت می‌شود / با همان رقم های نجومی می‌شد آن ۵۰۰ گورخواب را اسکان داد

علی آجودان زاده یکی از آن دست افرادی است که در تبریز شناخته‌شده است. وی علی‌رغم وجهه سیاسی و بدنه رأی قابل‌توجه در میان مردم، از محبوبیت اجتماعی در میان مردم تبریز برخوردار می‌باشد.

سرویس سیاسی تبریزبیدار؛


علی آجودان زاده یکی از آن دست افرادی است که در تبریز شناخته‌شده است. وی علی‌رغم وجهه سیاسی و بدنه رأی قابل‌توجه در میان مردم، از محبوبیت اجتماعی در میان مردم تبریز برخوردار می‌باشد. وی که با فعالیت‌های درمانی و خیرخواهانه در تبریز شناخته‌شده است، به‌ پای گفت‌وگو با تبریزبیدار نشست و از فیش حقوقی خود تا عملکرد شورا و شهرداری تبریز برایمان سخن گفت.مشروح گفت‌وگوی ما با علی آچودان زاده را در ادامه می خوانید:به نام خدا. با سلام و سپاس از اینکه دعوت ما را  برای گفتگو را پذیرفته‌ایدبه‌عنوان سؤال آغازین، از خودتان برای مخاطبین تبریزبیدار بگوئید...

بسم‌الله الرحمن الرحیم. بنده هم خدمت شما و همه مخاطبان سایت تبریزبیدار عرض سلام و ادب دارم و امیدوارم گفتگوی خوبی داشته باشیم. بنده علی آجودان زاده، متولد سی‌ام آبان ماه ۱۳۵۵ هستم، در سال ۶۳، در سن ۸ سالگی پدرم در جبهه‌های حق علیه باطل به درجه رفیع شهادت نائل شد و پس از آن با ورود به دانشگاه در رشته پزشکی تحصیل‌کرده و دکترای تخصصی خود را در گرایش مدیریت سلامت کسب کردم.

از سوابق مدیریتی بنده می‌توان به مدیر کلینیک‌های تخصصی و فوق تخصصی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، عضو هیئت‌مدیره و مؤسس خیرین سلامت و آموزش نوبنیاد تبریز، معاون اداری مالی دانشکده پرستاری و مامایی و هم‌اکنون در سمت معاونت اداری مالی دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز را بر عهده داشته و در خدمت مردم شریف تبریز هستم.

علی آجودان زاده


ماجرای دستکش تکی پدر و حساسیت به گم شدن گلوله بیت المال / بازهم پای صفدر به میان آمد!

خاطره خاصی در مورد پدر شهیدتان به یاد دارید؟

یکی از بانوان نماینده مجلس شورای اسلامی و دختر وزیر اقتصاد دولت اصلاحات در گفت‌وگویی مدعی شده بود که پدر وی سهم خود را از سفره انقلاب برداشته است، این‌ها به شهدای انقلاب اسلامی چه پاسخی خواهند داد؟ آیا از خودشان پرسیده‌اند که سهم شهدا ازز این انقلاب چه بوده است؟

این عکس از پدر شهید بنده گویای یک خاطره است؛ ایشان در کردستان شهید شده و با لباس نظامی دفن می‌شود. ما این عکس را پس از شهادت عموی بنده در ابتدای دهه هفتاد از آرشیو تصویر سپاه پیدا کردیم.  

در دستان پدر بنده یک دستکش است و در دست دیگر وی دستکش وجود ندارد وجود ندارد. همسایه ما هم‌ رزم پدر شهید ما بود و برایمان تعریف می‌کرد که در چهارشنبه‌ای که روز  پس‌ازآن پدر بنده به شهادت رسید، در راه منطقه عملیاتی از او می‌پرسد که چرا تنها یک دستکش در دستان شماست؟

پدر من نیز در پاسخ گفت: مشهدی عوض علی! من با یک دست بر ماشه می‌چکانم و گلوله شلیک می‌کنم، این بیت‌المال است و اگر از دستان بنده بیفتد و گم شود،  آن از بیت‌المال است و باید پاسخگو باشیم.

شما این اعتقاد را با دریافت 57 میلیون تومان حقوق از بیت‌المال مقایسه کنید که مدعی می‌شوند سهم خودشان را از انقلاب برداشته‌انداین‌ها مطمئن باشند که خون پاک این شهیدان گریبان این افراد را خواهند گرفت

شهید مدافع حرم از امنیت ملی و ناموس ملی دفاع می‌کنند، به آنان نیز ایراد می‌گیرند که چرا به سوریه می‌روند! این افراد نفهم نمی‌دانند که اگر در عراق و سوریه و یمن نجنگیم، باید در مرزها و در تبریز و تهران با دشمنان بجنگیم.


حضور در عرصه انتخابات

شما در چند انتخابات اخیر به‌عنوان کاندیدای مستقل توانستید رأی قابل‌توجهی از مردم تبریز کسب کنید، به‌صورت مختصر از فعالیت‌های سیاسی خودتان برایمان بگویید.

بله بنده در سال ۸۶ در انتخابات مجلس هشتم، به دلیل اینکه به‌صورت جدی وارد فعالیت‌های سیاسی و اجتماعی نشده بودیم، به‌صورت آزمایشی در آن انتخابات شرکت کرده و توانستم ۱۵ هزار رأی کسب نمایم.

در سال ۹۰، در دور اول انتخابات مجلس نهم نیز ۷۷ هزار رأی، و در دور دوم نیز با ۹۲ هزار رأی نفر نفر هفتم انتخابات مجلس در حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو قرار گرفتم. در انتخابات مجلس دهم نیز به عنوان کاندیدای مستقل، ۷۷ هزار رأی کسب کردم.کمک کردنم به بیماران کم بضاعت و نیازمند هیچگاه صورت تبلیغ انتخاباتی نداشته است

فعالیت‌های سالیان اخیر شما نشان داده که بیشتر وجه اجتماعی فعالیت‌های شما به‌عنوان یک پزشک خیر بر مجه سیاسی شما می‌چربد و این سبب ایجاد یک پایگاه مردمی قابل‌توجه و ثابت در میان مردم می‌شود، تا چه اندازه این موضوع را قبول دارید؟


خیر بودن یک موهبت الهی است که این کلمه و لقب را مردم عزیز شهر تبریز و اطرافیان و دوستان به بنده و سایر دوستانمان داده‌اند، همه ما و دوستان در مجمع خیرین استان در راستای ارتقای وضعیت سلامت به افراد نیازمند و بی بضاعتی و کمک به درمان بیماران نیازمند مساعدت مالی جهت درمان و تهیه دارو کمکی هرچند کوچک را به آنان داشته باشیم.


بدین سبب است که در نگاه مردم بالطبع براساس خدمات ارائه‌شده این لقب را داده‌اند و بنده تاکنون نخواسته‌ام اینگونه القاب و نام‌ها مطرح شود. برخی‌ها این‌گونه مطرح می‌کنند که این اقدامات درمانی به نیازمندان از سوی بنده  با اهداف انتخاباتی صورت می‌گیرد و این در حالی است که به خاطر دارم حتی در سال‌های گذشته در پشت چراغ‌قرمز، آقا و خانمی با ته‌لهجه کردی از من آدرس بیمارستانی را برای درمان آن بانو پرسیدند که پس از توقف در کنار خیابان، بنده با تماس با پزشک معالج و هماهنگی جهت ویزیت وی، رضایت قلبی میان خود و خداوند را کسب کردم، چراکه حل این قبیل مشکلات مردم تا چه اندازه رضایت‌بخش است.


چه‌بسا که آن خانم و آقا از یکی از روستاهای دورافتاده کردستان به بنده رأی نخواهند داد، چراکه این قبیل کارها برای تبلیغات و کسب رأی مردم نیست و این قبیل اقدامات در راه خدا و در جهت کسب رضای الهی است.

بخش بزرگ بودجه نظام سلامت در قالب «کارانه» به پزشکان پرداخت می‌شود

در دولت آقای روحانی طرح تحول در نظام سلامت اجراشده است که علی‌رغم حمایت‌های بسیاری از پزشکان و مردم، مخالفینی از جمله یکی از نمایندگان تبریز در مجلس که از قضای روزگار پزشک نیز است، را دارد. به‌عنوان یک پزشک این طرح را چگونه ارزیابی می‌کنید؟


این طرح یکی از اقدامات مثبت و خوب دولت یازدهم بوده که مقام معظم رهبری ضمن تاکید بر تداوم این طرح، فرموده بودند که باید کاری کنیم که بیماران به جز بیماری، هیچ دغدغه دیگری از نظر مالی و هزینه‌های درمانی نداشته باشند.

به دلیل اینکه بخش اعظمی از بودجه مصوب برای طرح تحول نظام سلامت، براساس قانون نظام نوین اداره بیمارستان‌ها که به موضوع پرداخت ۶۰ تا ۷۰ درصد اقدامات بیمارستانی به پزشکان اختصاص‌یافته، در این مسیر هزینه می‌شود و بر این اساس  بخش بزرگ بودجه نظام سلامت در قالب «کارانه» به پزشکان پرداخت می‌شود.

این ۶۰-۷۰ درصد کارانه پزشکان در برخی موارد انگشت‌شمار به دریافتی‌های بیش از ۱۰۰ میلیون تومان می‌رسد و این موضوع سبب این می‌شود که گفته شود طرح تحول نظام سلامت منجر به پر شدن جیب پزشکان شده است. تا جایی که اطلاع دارم بودجه طرح تحولل نظام سلامت هم‌اکنون متوقف‌شده و چندین ماه است کارانه و بودجه‌ای در این بخش تزریق‌شده است.

برای تداوم این طرح به نظرم باید بازنگری در این بخش کارانه صورت پذیرد تا هم فرمایش حضرت آقا مقام معظم رهبری اجرایی شده و هم سبب شود تا بیماران از کمبود بودجه و کاهش خدمات رنج نبرند.


هزینه های پرداختی از جیب بیماران در طرح تحول سلامت کاهش یافته است

ارزیابی شما از برونداد اجرای این طرح در استان خودمان و شهر تبریز چگونه است؟

آذربایجان شرقی ازنظر اجرای طرح تحول نظام سلامت ازجمله استان‌های پایلوت کشور بوده که وزیر بهداشت در سفر به تبریز براساس مستندات و شواهد این طرح را موفقیت‌آمیز ارزیابی کردند. سوای این موضوع ارزیابی پزشکان و افرادی که به‌صورت مستقیم با این طرح دست‌وپنجه نرم کردند این بوده که ما افرادی را می‌دیدیم که تا مثلاً تا پیش از این برای نصب فنرهای برقی در آنژیوگرافی بیش از ۱۰ میلیون تومان هزینه می‌شد که این رقم پس از اجرای طرح سلامت به ۱۰ درصد تقلیل یافت.

براساس قانون، آموزش و درمان رایگان جزو وظایف اساسی دولت است و هدف اصلی اجرای این طرح، کاهش هزینه‌های درمانی از جیب مردم است که تاکنون مثبت انجام‌شده است.

فیش حقوقی که رویت شد
به دریافتی‌های نجومی برخی از پزشکان و کارانه‌های دریافتی آنان اشاره کردید. صریح از شما بپرسیم، میزان حقوق آقای آجودان زاده به‌عنوان یک پزشک، چقدر است؟


خوشبختانه فیش حقوقی ام همراهم هست و می‌توان آن را به شما و بینندگان فهیم تبریزبیدار نشان دهم. آخرین فیش حقوقی دریافتی بنده در آبان ماه امسال، مبلغ ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است که به دلیل اینکه بنده فرزند شاید بوده و از پرداختت مالیات حقوق خود معاف هستم، این رقم به‌صورت اصلی است.


فیش حقوقی آجودان زاده


همه دیدیم پیش بینی رهبر انقلاب  در برجام درست از آب درآمد

اعلام حقوق شما به‌صورت مستند بسیار جالب بود (خنده). در چندین سال اخیر یکی از نقاط کارنامه عملکرد دولت یازدهم، موضوع برجام و مذاکرات هسته‌ای است که حتی رئیس‌جمهور در گفت‌وگویی از «خورشید برجام» و حتی «برجام ۲» سخن به میان آورد، عملکرد دولت یازدهم به‌صورت اعم و قضیه برجام به صورت اخص را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

متأسفانه در دولت یازدهم کاهش تولید و عدم‌حمایت از صنایع و تولیدات داخلی باعث رشد بیکاری شد و اخیراً آقای روحانی در روزهای گذشته در گفت‌وگویی زنده در تلویزیون، وجود چندین بیکار در خانواده‌ها را مایه نگرانی دانست.

دولت موضوعات بسیاری از جمله خرید هواپیماهای مسافربری را ناشی از برجام می‌داند و در این باره نیز، علی‌رغم اینکه مقام معظم رهبری در آغاز مذاکرات هسته‌ای و پس‌از آن در روند اجرای برجام، بر حمایت از تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای و انقلابی خواندن آنان تأکید کردند، اما بر عدم اطمینان به طرف مقابل تاکید کردند و همه ما شاهد تحقق پیش بینی معظم له درباره عدم اطمینان به آمریکا و پیمان‌شکنی آنان با تمدید قانون داماتو بودیم.

برجام توافق دو طرفه‌ای میان ایران و ۵+۱ بود که آمریکا بدون نظر ۵ کشور دیگر تحریم‌های ایران را تمدید کرد و این نشان می‌دهد آن ۵ کشور نیز تابع و تحت نظر آمریکا هستند.


گورخواب ها نیز حق دارند از این حقوق شهروندی استفاده کنند / رشد اقتصادی با افزایش قیمت ها همخوانی ندارد
اخیراً نرخ دلار به بیش از ۴ هزار تومان افزایش یافت و رئیس‌جمهور از رشد ۷ درصدی سخن گفت. شما این رشد را در بازار و در زندگی مردم احساس می‌کنید؟


افزایش نرخ رشد اقتصادی بدین معنی است که مردم به صورت کاملاً محسوس، فزونی نقدینگی و درآمد و در نتیجه افزایش قدرت خرید را به عینه مشاهده کنند، نه اینکه شب بخوابیم و ببینیم که صبح قیمت‌ها به‌صورت سرسام‌آور رشد کرده و خبری از کاهشش  بیکاری و رشد اقتصادی نیست.

اگر بنده قدرت خرید بالایی ندارم و کالاها و خدمات روزبه‌روز گران‌تر می‌شوند، این رشد اقتصادی در کجا خود را نشان خواهد داد؟! بنده به عنوان عضوی از جامعه نمی‌توانم رشد ۷ درصدی اقتصاد را باور کنم و در تاکسی یا اتوبوس می‌بینم که مردم از این موضوعع ناراحت هستند و این رشد به‌اصطلاح ۷ درصدی را نمی‌توانند به صورت عینی قبول کنند.

در قانون هدفمندی یارانه‌ها مقررشده بود که ۵۰ درصد از محل آزادسازی واقعی قیمت‌ها به توزیع میان مردم، ۳۰ درصد در جهت حمایت از تولید داخلی خواهد بود و ۲۰ درصد در صندوق ذخیره سرمایه‌گذاری خواهد شد، براین اساس ما در ۳ سال شروع به کار دولتت یازدهم، به جای آنکه افزایش تولید داخلی و رشد اقتصادی را شاهد باشیم،  بیکاری افزایش و رشد اقتصادی کاهش یافته است.

کاهش بیکاری منوط به افزایش تولید است و ما در این زمان شاهد حمایت از صنایع و تولیدات داخلی نبوده‌ایم و خدا می‌داند که این ۳۰ درصد کجا رفته است. نمی‌دانم هدف معطل ساختن طرح حمایت از بنگاه‌های اقتصادی و تولیدی‌ها چیست؟ آیا انتخاباتی استت یاچیز دیگری است؟

روزبه‌روز می‌بینیم که بر تعداد بیکاران، حاشیه‌نشینان، و کارتن‌خواب‌ها افزوده می‌شود و هم اکنون نیز می‌بینیم که موضوع گورخواب ها مطرح‌شده است و در موضوع حقوق شهروندی که اخیراً از سوی رئیس جمهور طرح شده، این گورخواب ها نیز حق دارند از این حقوق شهروندی استفاده کنند و آن گورخواب ها نیز حق زندگی خوب و باعزت را دارند.

اگر در قضیه حقوق‌های نجومی، سخنگوی دولت ابراز می‌دارد که کل این حقوق‌های نجومی ۲۳ میلیارد تومان است و موضوع را زیاد بزرگ نکنید! با این رقم ۲۳ میلیاردی می‌شد آن ۵۰۰ گورخواب را اسکان داد.


آجودان زاده


حاشیه های تبریز دردی جانکاه!

یکی از مهم‌ترین معضل‌ها و بحران‌های اجتماعی که خصوصاً شهر تبریز گرفتار آن بوده و شما به صورت مستمر در میان مردم آن حضور دارید، بحران حاشیه نشینی و تبعات اجتماعی آن است. نظرتان در این باره چیست؟

تعداد جمعیتی مناطق حاشیه نشین بیشتر و از نظر امکاناتی در وضعیت برخورداری کمی قرار دارند و بنده شاهد بودم که در یکی از این محلات حاشیه نشین شهر تبریز، در خانه‌ای ۵۰ متری ۱۲ نفر زندگی می‌کردند.

اگر در موضوع حاشیه‌نشینی به صورت جدی وارد عمل نشویم، برخی از مناطق شهری وجود دارند که خدایی نکرده بر اثر اتفاقی همچون زلزله، سیل و یا آتش‌سوزی مسیرهای امدادی بسته شده و باعث تلفات فراوانی در این بخش از شهر شوند.

در یکی از این محلات خانمی به بنده گفت که دو فرزند وی در سرمای زمستان بر اثر لغزیدن روی یخ در شیب بالای زمین، سبب شکستگی پای آنان شده بود که نیروهای امدادی به دلیل تراکم خانه‌ها و صعب‌العبور بودن کوچه‌ها امکان انتقال آنان را نداشتند و در نهایت پای یکی از آنان به دلیل شکستگی و یخ زدن منجر به قطع آن شد و نمونه‌های دیگری که فراوان است.

این موضوع تنها در دایره اختیار شهرداری وشورای شهر نیست و نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز باید به صورت جدی وارد کار شوند و با اخذ بودجه‌های لازم از دولت، این بحران حاشیه نشینی را از شهرمان برچینند.


عملکرد شورای شهر فعلی را متوسط ارزیابی می‌کنم / «شورای شهر شما خلاف‌کار شده!»

در اسفندماه سال گذشته که شما درگیر رقابت‌های انتخابات مجلس بودید، یکسری دستگیری‌ها در شورای شهر و شهرداری تبریز رخ داد که مایه تسری گسترده آن و در نهایت دستگیری‌های گسترده در شورای شهر و شهارداری تبریز شد.

بله خب بالطبع مستندات و شواهدی قانونی بر علیه این افراد وجود داشت که قرار کیفرخواست آنان، صادر و روانه دادگاه‌ها شوند. برازنده شهر تبریز نبود که اعضای شورای شهر اقداماتی انجام دهند که مایه آبروریزی شهر باشد. اولین سوالی که  برخی از دوستان ما در همایش و سمینارهای تهران پس از این اتفاقات می‌پرسیدند این بود که «دکتر آجودان زاده! در شورای شهر تبریز چه خبر است که شورای شهر شما خلاف‌کار شده!» این سخن برای بنده گران می‌آمد.

به نظر من این دست اتفاقات ناشی از آن دسته انتخاب‌هایی است که دود آن به چشمان خودمان خواهد رفت. زمانی که براساس یکسری شعارهای واهی، برخی وعده وعیدها، شام‌ها و هزینه‌های نجومی و برخی عکس‌ها و نام‌ها که افراد یدک می‌کشیدند، نتیجه‌اش این می‌شود که افرادی نتیجه مخارج انتخاباتی خود را یا با دست‌اندازی به بیت‌المال و یا معاملاتی غیرشرعی و غیرقانونی انجامم دهند.

شورای شهر فعلی تاکنون شاهد درگیری‌هایی شخصی و مسائل شخصی بوده است و متأسفانه عملکرد برخی از افراد با تعاملات و انتصابات در شهرداری پیوند خورده است و در مجموع بنده عملکرد شورای شهر فعلی را متوسط ارزیابی می‌کنم.

در مجموعه شهرداری نیز دیده می‌شود که فردی به سمت شهرداری یک منطقه انتخاب می‌شود و در حالی پس از شش ماه از سمت خود عزل و تغییر می‌یابد که کوچه‌های محله و یا حتی کارمندان خود را به خوبی نمی‌شناسد و این در حالی رخ می‌دهد که برخی فشارها بر شهردار برای این انتصابات صورت می‌گیرد.

متأسفانه شایسته‌سالاری نه تنها در شهرداری و شورای شهر، بلکه در کل نهادهای جامعه دیده نمی‌شود. از سوی دیگر شایسته شهر تبریز نیست که بر فراز اتوبان پاسداران که چاله های آن سبب از دست دادن کنترل خودرو می‌شود، شاهد مناظر و نماهای شهری حاشیه‌نشین و سکونت گاه‌های غیررسمی باشیم.


تبریز باید جهان شهر شود

سال آینده در روز کنونی ما در داخل «تبریز ۲۰۱۸» قرار داریم و به نوعی روزشمار این موضوع برای همه ما شروع‌شده است. نقش دولت و نمایندگان مجلس را در بهبود این موضوع چگونه می‌بینید؟


از آنجا که «تبریز ۲۰۱۸» یک بحث ملی است و ملی بودن آن اختیارات فرا استانی می طلبد تا در سطح ملی مطرح می‌شود، بسیار مهم است چراکه آبروی ایران اسلامی و کشورهای اسلامی  در سطح جهانی است. سوای شورای شهر و تلاش های شهرداری، نقش نمایندگان مردم در مجلس باید بیشتر از شهرداری وشورای شهر باشد.

نمایندگان مجلس حتی در صورت امکان باید با مجامع و سازمان‌های بین‌المللی ارتباطات سازنده‌ای داشته باشند تا شان و جایگاه تبریز در کل دنیا را بازگردانند. ما هم اکنون در فکر خروج تبریز از دایره «کلان‌شهر» ها و قرار گرفتن در دایره «جهان شهر» ها هستیم و اگرر این فکرها عملی شود بسیار خوب است و نقش نمایندگان مجلس نیز باید پررنگ‌تر و فعال‌تر از گذشته باشد.

وظیفه دولت نیز افزون‌تر از این است و باید با در اختیار دادن امکانات لازم، آبروی تبریز در این رویداد حفظ شود.


نبود مدیریت هماهنگ گردشگری سلامت را کاهش داد

یکی از وجوه مهم گردشگری در شهر ما موضوع گردشگری سلامت است که من میدانم شما هم از نزدیک شاهد آن بوده اید، نظرتان درباره افول گردشگری سلامت در شهر تبریز و علل آن چیست؟


زمانی که بنده مدیر کلینیک های تخصصی و فوق تخصصی دانشگاه علوم پزشکی تبریز بودم به عینه شاهد مراجعه بیش از ۵۰-۶۰ بیمار از کشور جمهوری آذربایجان برای بهره برداری از امکانات درمانی شهرمان بودم.

به دلیل گران بودن هزینه های درمانی در کشور جمهوری آذربایجان، اتباع جمهوری آذربایجان به اندازه هزینه ویزیت هم وطنان ایرانی، از اتباع آذری هزینه دریافت می شد و این اتباع با هزینه یک ویزیت در کشور خود از ویزیت، آزمایش و حتی درمان در شهرمان استفاده می کردند.

اما در این میان، به دلیل عدم وجود مرجعی خاص برای ساماندهی این گردشگران سلامت، این موضوع کانالیزه نشده بود و در نهایت همه جزیره ای فعالیت می کرد و هرکسی می توانست با دریافت مجوز گردشگری سلامت از وزارت بهداشت و استقرار چند نفر در مرز،  بهره برداری های مالی خود را برمی داشتند.

گردشگران سلامت در شهر ما کاهش یافته و آنگونه که خود اتباع جمهوری آذربایجان برای ما تعریف می کردند که پزشکان متخصص برای آموزش به خارج از کشور رفته اند و ما به صورت موقت برای استفاده از امکانات درمانی تبریز به بیمارستان های این شهر می آییم.


اگر استیضاح آخوندی انجام شود، یقینا مستحق آن است

نظرتان درباره حادثه قطار تبریز-مشهد و استیضاح وزیر راه و شهرسازی چیست؟

در همه جای دنیا ما شاهد اتفاقات در حوزه حمل و نقل هستیم و کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نیست، اما وقوع تصادف دو قطار در کشور ما بسیار نادر بوده است.

حادثه اخیر قطار تبریز-مشهد که نه تنها مردم آذربایجان بلکه تمامی مردم ایران را عزادار ساخت و مردم ما در این زمینه گوش به زنگ هستند تا واکنش مسئولین نسبت به این موضوع چه خواهد بود.

متاسفانه اولین گزارش خبری  وزیر راه درباره این موضوع قلب بنده را به درد آورد که گفت مردم نگران نباشند، قطار و مسافرین بیمه بودند. این سخن ناصحیحی بود که دل تمامی مردم آذربایجان را به رنج آورد و اگر استیضاح وی انجام شود، یقینا مستحق آن است.

انتظار ما از نمایندگان استان این است که متحدانه در برابر این حادثه بایستند و وزیر را به سوال بکشند.


آجودان زادهبه عنوان سوال پایانی از برنامه های آتی خود برایمان بگویید.

به دلیل اینکه در دولت توانایی افزایش مکان های بهداشتی ودرمانی وجود ندارد و بودجه عمرانی وزارت بهداشت صفر است، مشارکت های خیرین بسیار اهمیت دارد و ما اخیرا توانسته ایم بیمارستان فوق تخصصی ۵۵۰ تختخوابی کودکان با کمک بنیاد خیریه آقای مردانی آذر و مجمع خیرین سلامت بزرگترین مرکز دیالیز شمال غرب کشور با 120 دستگاه تکمیل و افتتاح کنیم.

این خدمت رسانی ها در عرصه اجتماعی و حلب رضایت مردم عزیزمان  مشاوی جلب رضایت پروردگار متعال می بینم و در این راه فعالیت های خودمان را انجام می دهیم.


بسیار متشکریم بابت وقتی که در اختیار تبریزبیدار قرار داده اید.

بنده هم از شما متشکرم و امیدوارم موفق باشید.