تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : ورزشی , یکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵ ۲۲:۰۲:۱۶ شناسه خبر : ۱۰۶۲۵۵۵

در نشست خبری پس از دیدار؛

فرکی: شناخت ما از حریف کامل بود/ آماده‌تر از ماشین‌سازی بودیم

سرمربی تیم فوتبال سایپا تأکید کرد که برنامه‌ریزی و پیش‌بینی نارنجی‌پوشان در فصل جاری رسیدن به نیمه بالای جدول است.

به گزارش تبریز بیدار ، حسین فرکی پس از کسب تساوی در خانه ماشین‌سازی اظهار داشت: به اعتقاد من بازی خوبی بود. شناخت ما از حریف کامل بود. در طول تعطیلات تمرینات‌مان را به خوبی پیگیری کرده و آماده‌تر از ماشین‌سازی بودیم. فرصت پیروزی در این دیدار را هم داشتیم، اما با تمام احترامی که برای ماشین‌سازی قائلم، این اتفاق رخ نداد. فکر می‌کنم همه کسانی که بازی را دیدند راضی بودند، چون موقعیت‌های خوبی روی دروازه هر دو تیم ایجاد شد.


«به ثمر رسیدن 6 گل در یک مسابقه نشان‌دهنده جذابیت بازی است»، وی با بیان این جمله تصریح کرد: اعتقاد دارم در هر دو نیمه از حریف برتر بودیم و مالکیت توپ را در اختیار داشتیم. متأسفانه از یکی دو شوت از راه دور گل خوردیم برای همین شرایط روحی تیم ما اُفت کرد. به ثمر رسیدن گل سوم می‌توانست روحیه بازیکنان را بدتر هم کند، اما در نیمه دوم امیدوارم بودیم که دو گل را جبران کنیم که خوشبختانه توانستیم با شروع نیمه دوم دو گل بزنیم که البته حدود سه موقعیت را هم از دست دادیم. یک اشتباه باعث شد دوباره عقب بیفتیم، اما خوشبختانه با پنالتی بازی را 3 - 3 مساوی کردیم. پس از پنالتی و 10 نفره شدن تیم حریف کار برای ما دشوارتر شد. اگر از موقعیت‌های خودمان استفاده می‌کردیم می‌توانستیم بازی را به نفع خودمان به پایان برسانیم.


سرمربی نارنجی‌پوشان سایپا افزود: ما بازی 2 بر صفر باخته را 2 - 2 مساوی کردیم و سپس در حالی که 3 بر 2 عقب بودیم به نتیجه تساوی 3 - 3 رسیدیم. یعنی دو بار شکست را به مساوی تبدیل کردیم. اولویت ما برای این بازی کسب سه امتیاز بود، اما با توجه به شرایط میهمانی ما و میزبانی حریف از کسب همین یک امتیاز هم راضی هستیم.


سرمربی تیم فوتبال سایپا در پاسخ به این پرسش که بین دو نیمه چه چیزی در رختکن به بازیکنانش گفته است که بازی را مساوی کردند، اظهار کرد: چیزی که بین دو نیمه به آن اعتقاد داشتیم این بود که شایسته باخت نبودیم، چون مالک بازی بودیم. ضعف همیشگی تیم ما یعنی گل نکردن موقعیت‌ها در این بازی شکست و ما سه گل به ثمر رساندیم. گفتیم که ما نباید شکست بخوریم، اما اگر باختیم هم دلیلش تیم حریف نیست، بلکه اشتباهات خود ماست.


فرکی در مورد آمار بد خط دفاعی تیم‌های سایپا و ماشین‌سازی با بیان اینکه آمار گل‌های خورده دو تیم نشان‌دهنده ضعف دفاعی این دو تیم است، عنوان کرد: من در خصوص ماشین‌سازی اظهارنظر نمی‌کنم، اما تیم ما اشتباهاتی در خط دفاع داشت که روی آنها کار کرده بودیم. با این وجود باز هم مدافعان ما در این بازی اشتباهاتی داشتند.


وی در پاسخ به سؤال خبرنگاری در مورد رده نهایی تیم سایپا در این فصل تصریح کرد: برنامه‌ریزی و پیش‌بینی ما رسیدن به نیمه نخست جدول است. اگر دو سه بازیکن جذب کنیم می‌توانیم به نیمه اول جدول برسیم. هر چند هدف ما از ابتدای فصل کسب سهمیه آسیایی بود، متأسفانه در جام حذفی نتوانستیم به این مهم برسیم و در لیگ هم تا اینجای کار سهمیه را از دست داده‌ایم. سایر تیم‌ها بازیکنان بهتر و باکیفیت‌تر جذب می‌کنند. بالانشینان کادر تیم‌های خودشان را بسته‌اند و خیلی سخت است که بخواهیم به آنها نزدیک شویم، اما حضور در میانه جدول عملکرد قابل قبولی برای ما خواهد بود.


سرمربی سایپا در واکنش به سؤال خبرنگاری که پرسید «چرا تیم سایپا بازیکن شاخصی جذب نمی‌کند؟»، گفت: ممکن است بازیکنان شاخصی بگیریم و نتیجه مناسبی هم کسب کنیم، اما جذب بازیکنان شاخص تضمینی برای نتیجه گرفتن نیست. ما می‌توانیم با میدان دادن به بازیکنان جوان به فوتبال کشور کمک کنیم. دوست داریم فوتبالی زیبا بازی کنیم و نتیجه خوبی هم بگیریم، اما با توجه به شرایط فعلی اگر بخواهیم باشگاه را تحت فشار بگذاریم، درست نیست. سعی می‌کنیم در کنار نتیجه‌گیری به فوتبال کشور هم کمک کنیم.


فرکی در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر اینکه آیا سایپا می‌تواند در انتهای فصل جزو شش تیم بالای جدول قرار بگیرد یا خیر، اظهار کرد: تلاش می‌کنیم جزو شش تیم قرار بگیریم، اما قرار گرفتن در جمع هشت تیم برتر جدول هم برای ما خوب است.