تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : اقتصادی , سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵ ۱۱:۰۱:۲۸ شناسه خبر : ۱۰۶۲۵۸۷

معاون امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد:

یک میلیارد و 500 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی برای آذربایجان شرقی تصویب شده است / همکاری اقتصادی با روسیه افزایش یابد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی بر ضرورت توجه به ظرفیت‌های کشاورزی و معدنی آذربایجان شرقی در ارتباطات بین‌المللی تاکید کرد.

به گزارش تبریز بیدار ، علی نواداد در دیدار با سرکنسول فدراسیون روسیه در رشت، با اشاره به همکاری‌های مشترک اقتصادی ایران و روسیه، گفت: ارتقای سطح این همکاری‌ها در دستور کار ما قرار دارد.

وی با اشاره به تاثیرات مثبت اقتصادی برجام خاطرنشان کرد: در طول یک سال گذشته بیش از یک میلیارد و پانصد میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی برای استان آذربایجان شرقی تصویب شده است.

نواداد، پتانسیل‌های برجسته اقتصادی استان از قبیل صنعت قطعه‌سازی، معدن و کشاورزی را مورد تاکید قرار داد و افزود: زیرساخت‌های سرمایه‌گذاری مناسبی در استان آذربایجان شرقی وجود دارد و تمامی مدیران ارشد استانی همکاری مناسبی در این خصوص دارند.

وی، وجود منطقه آزاد ارس را یکی از قابلیت‌های ویژه استان دانست و ادامه داد: در حال حاضر روزانه 20 هزار کیلو گوجه‌فرنگی و خیار از این منطقه به کشور روسیه صادر می‌شود و این صادرات قابل افزایش است.

سرکنسول فدراسیون روسیه در رشت نیز در این دیدار بر افزایش همکاری‌های اقتصادی کشورش با استان آذربایجان شرقی تاکید کرد.

کانستانتین آلکسی‌یف گفت: متاسفانه سطح همکاری‌های اقتصادی بین ایران و روسیه کمتر از همکاری‌های سیاسی است و این همکاری‌ها قابلیت افزایش را دارد.

نظرات

ایواز
IR

سلام-کنسولگری روسیه در تبریز تا قبل انقلاب اسلامی دایر بود وهم اینک نیز ملک آن در مارالان در تصرف آنهاست چرا برای تسهیل روابط تجاری درخواست فعال سازی نمی شود