تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : قفقاز و غرب آسیا , سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵ ۱۲:۱۱:۰۹ شناسه خبر : ۱۰۶۲۵۹۵

طی پیامی

علی اف رحلت آیت الله رفسنجانی را تسلیت گفت

رئیس جمهوری آذربایجان طی پیامی درگذشت ناگهانی آیت الله هاشمی رفسنجانی را به رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهور تسلیت گفت.

به گزارش تبریز بیدار ، در پی ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی؛ بعد از پوشش گسترده رسانه های خارجی در خصوص این خبر، الهام علی اف رئیس جمهور آذربایجان طی نامه ای درگذشت ایشان را به حسن روحانی تسلیت گفته است.

متن این پیام بدین شرح است:

" رئیس جمهور محترم ایران، اینجانب از خبر فوت آیت الله علی اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس جمهور سابق و خادم اجتماعی سیاسی کشور همسایه مان ایران بسیار غم انگیز شدم. فعال همیشه در صحنه در دوران انقلاب اسلامی ایران، از دیرباز نقش بسزایی در شکل گیری مناسبات و دوستی دو کشور ایران و آذربایجان داشته و خدمات زیادی را در راه توسعه روابط دو کشورایفا نموده است. یاد و خاطره گرامی ایشان همیشه زنده خواهد ماند.

اینجانب از طرف خود و از طرف مردم آذربایجان وفات ایشان را به شما و خانواده محترم ایشان و ملت  بزرگ ایران تسلیت عرض می نمایم. خداوند بزرگ بیامرزدشان."

وی همچنین طی پیامی دیگر نیز درگذشت آیت الله رفسنجانی را خدمت مقام رهبری آیت الله خامنه ای نیز تسلیت گفته اند:

" رهبر بزرگوار ایران اسلامی ، اینجانب از خبر فوت آیت الله علی اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس جمهور سابق و خادم اجتماعی- سیاسی کشور همسایه مان ایران بسیار غم انگیز شدم.

خدمتگذار همیشگی در طول حیات برای ملت ایران همواره چون سیاستگذاری دوراندیش شناخته شده بود. ایشان دستاوردهای بزرگ و خدمات بسیاری را در گسترش روابط ایران و آذربایجان ایفا داشتند.

اینجانب از طرف خود و از طرف مردم آذربایجان وفات ایشان را به شما و خانواده محترم ایشان و ملت  بزرگ ایران تسلیت عرض می نمایم. خداوند بزرگ بیامرزدشان."

 

شایان ذکر است، آلله شوکور پاشازاده رئیس اداره مسلمانان قفقاز نیز طی پیامی جداگانه به حضرت آیت الله خامنه ای، رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفتند.

متن این پیام به این شرح است:

رهبر بزرگ ، جناب آیت الله خامنه ای، خبر درگذشت رئیس جمهور سابق کشور برادر و همسایه مان ایران سبب حزن و اندوه ما گردید. اینجانب از طرف خود و از طرف تمام مسلمانان آذربایجان، رحلت ایشان را به شما و خانواده گرامی شان و نیز مردم مسلمان ایران تسلیت عرض کرده و از خداوند بزرگ و منان طلب رحمت و مغفرت برای ایشان را آرزومندم.

ایشان رهروی همیشگی و با ارزش امام خمینی (ره) بودند که نام شان در تاریخ سربلند جمهوری اسلامی ایران حک شده است. فعالیت های وی در سال های طولانی از وی شخصیتی مدبر و چهره ای مذهبی را بر همگان معرفی کرد.

تلاش های ایشان برای بهبود روابط دوستانه و برادرانه ایران و آذربایجان از خاطرما هرگز پاک  نخواهد شد.

مسلمانان آذربایجان خود را در این ضایعه جان گداز با ملت ایران شریک دانسته برای شادی روح ایشان در مساجد قرآن می خوانند و با دعایشان طلب مغفرت برای آن مرحوم دارند.

والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته "