تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ ۱۰:۰۳:۴۳ شناسه خبر : ۱۰۶۲۶۰۷

ساعی در گفتگو با تبریزبیدار:

حذف معاونت فرهنگی شهرداری ها به صلاح شهرها نيست / تأثیرگذاری مجموعه فرهنگی شهرداری ها بالاتر از دستگاه های دولتی است

نماينده مردم تبريز، آذرشهر و اسكو گفت: حذف معاونت فرهنگي شهرداري ها كه در چارت جديد ابلاغي از سوي وزارت كشور مطرح شده به صلاح شهرهاي ما نيست.

به گزارش تبریز بیدار ، زهرا ساعي در گفت و گو با خبرنگار این پایگاه خبری و در خصوص حذف معاونت فرهنگی شهرداری ها در چارت ابلاغی وزارت کشور اظهارداشت :‌ فرهنگ زيربنای توسعه جوامع است و توجه به مقوله فرهنگ بنا به دلايل متعدد در كشور ما از اهميت بالايی برخوردار است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس  با اشاره ابلاغ اخیر وزارت کشور افزود:‌ وجود دستگاه هاي فرهنگي متعدد در بدنه جامعه به هيچ وجه نقض كننده وجود معاونت فرهنگی در شهرداری ها نمی تواند باشد چرا كه شهرداری ها به دليل بهره مندی از بودجه مناسب تاثيرگذاری به مراتب بالاتری از دستگاه های فرهنگی دولتي با بودجه محدود دارند.

وی ادامه داد:‌ تاكيد رهبر معظم انقلاب بر داشتن پيوست فرهنگی طرح های عمرانی نيز اين ضرورت را دو چندان می كند تا با تقويت معاونت فرهنگی در شهرداری ها اين مجموعه را كه بخش عمده ای از پروژه های عمرانی را در كشور اجرايی مي كند همراهی كنيم.

ساعی تاكيد كرد: حذف معاونت فرهنگی شهرداری ها با وجود بنده كارشناسی و كارآزموده و نياز مبرم جامعه به تقويت بنيه های فرهگی به هيچ وجه به صلاح نبوده و بايد در اين تصميم تجديد نظر شود.