تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ ۱۰:۱۵:۱۲ شناسه خبر : ۱۰۶۲۶۰۹

در نقد سیاست بازان 2 جناح؛

وقتی حواشی تیشه به ریشه می زنند

آقایان چند روزی آتش بس اعلام کنند تا مردم ، اندکی استراحت کنند. فعلا تا اردیبهشت 95 فرصت باقی است.

یادداشت مهمان تبریزبیدار؛ مسعود زین العابدین


وقتی سوار هواپیما می شویم، ارتفاع کمک می کند متوجه شویم آنچه بزرگ و غول پیکر می پنداشتیمشان، آن قدر هم بزرگ نیستند. اما اگر افق دید کسی فراتر از نوک بینی اش نباشد، مطمئنا آسیب زا می شود و برای خود و اطرافیانش زندانی مخوف می سازد.

زاویه دید و ارتفاع نگاه آدمهاست که بزرگی و کوچکی آنها را تعیین می کند و به آنها بصیرت و بینش درک مسائل کلان را می دهد. اتفاقی که این روزها در سپهر سیاست جامعه ما اتفاق می افتد، مع الاسف نشان داده که برخی جاها با یک سری کوتوله فکری و نزدیک بین سیاسی مواجه هستیم. کوتوله ها ارتفاع شخصیت ندارند و نزدیک بین ها، از دیدن وسعتی فراتر از حاشیه چند متری شان ناتوان هستند.

گروه های مختلف سیاسی در آستانه انتخابات، افتاده اند به جان همدیگر و همان ها که منتقد بگم بگم های آقای خاص بودند، امروزمسابقه بگم بگم راه انداخته اند. سیاست بازان چنین می اندیشند که دارند رقیب اصولگرا یا اصلاح طلب خود را می کوبند اما اگر از زاویه دید مردم آزرده خاطر از سوء تدبیر به موضوع بنگرند، خواهند دید که در واقع تیشه به ریشه می زنند.

اگر کسی دستی در آتش داشته باشد، به خوبی درک می کند که هر آنچه که این دو دسته علیه یکدیگر رو می کنند، دو ایراد بزرگ دارد: اول اینکه همه واقعیت نیست و دوم اینکه واقعیت خالص نیست. اینها بخشی از واقعیت ها را با بخشی از بی اخلاقی هایشان مخلوط می کنند و در عمل پایه های اعتماد مردم را فرو می ریزند.

حقوق نجومی، املاک نجومی، اختلاس میلیاردی، حساب بانکی، گور خوابی، زندانی سیاسی و... حتی یک درصد از کل واقعیت جامعه امروز ما نیست و صد البته که حتی همین مقدار ناچیز نیز ننگی بزرگ است که باید از دامن انقلاب پاک شود و هیچ اغماضی از سوی مطالبه گران عدالت و دستگاه های مسئول درباره تک تک این پرونده ها صورت نگیرد، اما نباید از یاد برد که اینها، همه واقعیت انقلاب نیستند.

نسل امروز انقلاب، برای کارهای بزرگی که پیش رو دارد، نیاز به پمپاژ امید دارد و آنچه که در قالب نزاع جناح های سیاسی اتفاق می افتد و متاسفانه بزرگانی در سطح روسای قوا نیز درگیر خاله زنک هایی از این دست هستند، چیزی جز آب ریختن به آسیاب دشمن نیست.

همان قدر که فتنه گران در سال 88 شیرینی حماسه بزرگ هشتاد میلیونی را در کام ملت زهر مار کردند، نباید گروه های سیاسی با جنگ رسانه ای شان برای اثبات حقانیت و کسب قدرت، شیرینی پیروزی های مقاومت و پیشرفت ها و خدمات انقلاب اسلامی را در کام ملت تلخ کنند.

آقایان چند روزی آتش بس اعلام کنند تا مردم ، اندکی استراحت کنند. فعلا تا اردیبهشت 95 فرصت باقی است.