تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ ۱۳:۰۴:۰۳ شناسه خبر : ۱۰۶۲۶۲۹

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی محیط زیست آذربایجان شرقی:

هوای تبریز در آستانه سالم شدن/شاخص آلودگی هوا به ۱۰۶ رسید

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی محیط زیست آذربایجان شرقی، با اشاره به اینکه با وزش باد و اقدامات کمیته اضطرار هوای تبریز در آستانه بازگشت به حالت سالم قرار دارد، گفت: صبح امروز شاخص آلودگی به ۱۰۶ پی اس آی رسید.

به گزارش تبریز بیدار ، داوود قاسم‌زاده در گفت‌و‌گو با تسنیم در تبریز، با بیان اینکه  شاخص آلودگی هوای تبریز در روزهای گذشته تا 183 پی اس آی رسیده بود اظهار داشت: با وزش باد و اقدامات کمیته اضطرار آلودگی هوا، آلودگی به شکل چشمگیری کاهش یافت و هوا‌شناسی هم پیش‌بینی کرده که این وزش باد ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه امروز بیست و دومین روز هوای آلوده و ناسالم را پشت سر گذاشتیم، افزود: امیدواریم تا فردا با کاهش آلودگی تبریز به زیر 100 پی اس آی وضعیت آلودگی هوای تبریز از ناسالمی و هشدار رد شده و روز به روز شاخص بهبود یابد.

 شاخص کیفی هوا (AQI) یا شاخص آلودگی هوا (PSI) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر منوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن‌دار، ازون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از 10 میکروم‌تر و ذرات کوچک‌تر از 2.5 میکروم‌تر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف هستند، تبدیل به یک عدد بدون واحد کرده و وضعیت آلودگی هوا را سطوح مختلف نمایش می‌دهد.