تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , پنجشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۵ ۰۹:۵۶:۵۳ شناسه خبر : ۱۰۶۲۶۳۹

معاون حمل و نقل ترافیک شهردار تبریز خبر داد:

شناسایی خودروهای دارای نقص فنی با دوربین های پلاک خوان در تبریز

معاون حمل و نقل ترافیک شهردار تبریز از نصب و راه‌اندازی دوربین‌های پلاک‌خوان جهت برخورد با خودروهای دارای نقص فنی خبر داد.

به گزارش تبریز بیدار ، مهدی یوسفی با اعلام این خبر اظهار داشت: شهرداری تبریز اقدام به انجام مطالعات تعیین محدوده‌ی آلودگی هوای شهر در قالب محدوده‌ی زوج و فرد کرده است که هم اکنون مراحل اجرایی طرح، شامل خرید و نصب و راه‌اندازی دوربین‌های پلاک خوان به صورت سامانه یکپارچه در حال انجام است.

وی اظهار کرد: این طرح در سامانه‌ی سیمفای مراکز معاینه فنی خودرو در محدوده سطح آلودگی و به صورت آنلاین به اجرا در خواهد آمد.

یوسفی تاکید کرد: تلاش در تسریع عملیات بهره‌برداری از مترو و پیوستن تبریز به "باشگاه جهانی حمل و نقل عمومی سبز"، اجرای طرح‌های کاهش سفرهای شهری، ایجاد و توسعه بازارچه‌های محلی خرید، کاهش انسدادها و اصطکاک‌های ترافیکی در سطح شهر، توسعه‌ی شبکه‌ معابر و اصلاح و تنظیم جهات حرکت معابر جهت کاهش طول سفر، زمان انتظار و زمان تأخیر نیز ‌‌می‌تواند نقش موثری را در این میان ایفا کند.

معاون حمل و نقل ترافیک شهردارتبریز گفت: انجام معاینات فنی خودروها در سطح شهر و راه‌اندازی سیستم سیمفا در تمامی مراکز هفتگانه و همچنین معاینه‌ی فنی و نصب دوربین‌های پلاک‌خوان نیز باید مورد توجه قرار گیرد.