تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : اقتصادی , پنجشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۵ ۱۵:۳۸:۱۲ شناسه خبر : ۱۰۶۲۶۵۹

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان‌شرقی:

محصولات مرغی در آذربایجان شرقی سالم هستند/ مطالب فضای مجازی در مورد گوشت مرغی کذب است

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان‌شرقی گفت: تمام مرغ و تخم‌مرغ‌هایی که تحت نظارت دامپزشکی آذربایجان‌شرقی وارد چرخه مصرف می‌شود، سالم و عاری از هر گونه آلودگی است.

به گزارش تبریز بیدار ،  امیرحسین بهداد در جلسه کمیسیون کشاورزی و صنایع غذایی استان اظهار داشت: تمام مرغ‌هایی که در سطح استان در مراکز عرضه مجاز عرضه شده و در بسته‌بندی‌های کشتارگاهی تحت نظارت اداره کل دامپزشکی در استان توزیع می‌شوند، با کیفیت بالا بوده و هیچگونه مشکلی ندارند و مردم استان می‌توانند با خیال راحت از این مرغ‌ها خریداری کرده و مصرف کنند.

وی گفت: اداره کل دامپزشکی استان با نظارت‌هایی که پیش از کشتار، حین کشتار و بعد از کشتار توسط مسؤولان فنی بهداشتی بر این مرغ‌ها دارد، سلامت این مرغ‌ها را تضمین می‌کند.

بهداد در مورد شایعات بوجود آمده در فضاهای مجازی مبنی بر عدم خرید گوشت مرغ گفت: در زمینه ناسالم بودن گوشت مرغ یا تخم‌مرغ و یا اینکه توصیه به عدم خرید گوشت مرغ می‌شود، در فضاهای مجازی مطالبی با اهداف مختلف ضربه زدن به تولیدکنندگان و یا سایر مسائل از جمله اقتصادی و بعضا سیاسی ممکن است مطرح شود که ما با قاطعیت این مسائل را تکذیب می‌کنیم.

وی افزود: از مردم خواهشی که داریم این است که به این مسائل هیچ توجه نکنند و مطمئن باشند اگر موردی وجود داشته باشد که سلامت و بهداشت مردم را تهدید کند، ما در اداره کل دامپزشکی استان و یا مسؤولان علوم پزشکی استان که واقعا پای کار هستند و تعامل خوبی در زمینه تامین بهداشت و سلامت جامعه بین دامپزشکی و علوم پزشکی استان وجود دارد، در کنار هم هرگونه مشکلی را رصد و بررسی می‌کنیم و در صورت وجود هر مشکلی اطلاع رسانی و هشدارهای لازم را به مردم استان خواهیم داد.