تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , چهارشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۵ ۱۱:۰۳:۴۷ شناسه خبر : ۱۰۶۲۹۳۱

واقعیت ماجرای کوه خوابی در تبریز؛

علامیر : این زوج بارها دستگیر شده اند اما از تکدی گری دست بر نمی دارند / مردم از کمک به متکدیان خودداری کنند تا بساط تکدی گری جمع شود

علامیر اظهار داشت: این زوج بارها در امر تکدی دستگیر شده و هر دو دارای پرونده هستند و از سطح شهر جمع آوری و ساماندهی شده اند ولی هر دفعه دوباره به کار قبلی خود برگشته، عمل تکدی گری را تکرار کرده اند و این بار اول آنها نیست.

به گزارش تبریز بیدار ، انتشار گزارشی مبنی بر کوه خوابی یک زوج در دامنه های عینالی سوالات فراوانی را در این خصوص فراهم آورد که در شهر تبریز که به شهر بدون گدا با موسسات خیریه فعال شهره است چرا این اتفاق روی داده است. در همین زمینه خبرنگار تبریزبیدار به سراغ محمد حسین علامیر مسئول بخش شناسایی تکدی موسسه خیریه حمایت از مستمندان تبریز رفتیم تا از وی صحت ماجرا را جویا شویم.


علامیر در ابتدا ضمن گلایه از رسانه ای که این مطلب را بدون تحقیق منتشر کرده است اظهار داشت: اگر امروز تبریز به شهر بدون گدا مشهور  شده است به دلیل فعالیت های همه جانبه موسسات خیریه همچون صندوق حمایت از مستمندان است که به ابتکار حاج آقای زعفرانی  در این عرصه فعالیت کرده اند و از کشورهای پیشرفته دنیا به دنبال الگو گیری از تبریز در این موضوع است و بی انصافی است با اطلاع نداشتن از اصل یک ماجرا به انتشار این  گونه گزارش ها اقدام کنیم.


وی در ادامه به تشریح پرونده این زوج جوان پرداخت و گفت: این زوج بارها در امر تکدی دستگیر شده  و هر دو دارای پرونده هستند  و از سطح شهر جمع آوری و ساماندهی شده اند ولی هر دفعه دوباره به کار قبلی خود برگشته، عمل تکدی گری را تکرار کرده اند و این بار اول آنها نیست، آخرین بارپس از دستگیری این زوج، خانم (سهیلا) را به "باغ فرشته" برای درمان ترک اعتیاد تحویل دادیم و در حال حاضر تنها ۲-۳ روز است از  مرخص شدن وی می گذرد  در حالی که در کمپ فرشته به صورت رایگان فرصت های شغلی برای آنها مهیا می کنند بار دیگر به تکدی گری روی آورده اند.


علامیر تصریح کرد: اکثر این افراد در امر تکدی گری بسیار حرفه ای هستند و وقتی می گوییم حرفه ای باید شیوه عملکرد آنها را از نزدیک ببینید تا بدانید معنای حرفه ای یعنی چه! و شیوه عملکردشان را بشناسید.


 مسئول بخش شناسایی تکدی موسسه خیریه حمایت از مستمندان تبریز تاکید کرد: ما برای رفع مشکل تکدی گری حتی منزل استیجاری، هزینه های درمان و دیگر هزینه ها را فراهم می کنیم. در این مورد به خصوص هم منزل استیجاری توسط شهرداری برای سکونت آنها در نظر گرفته شده بود که به خاطر کارهای زشت و قبیحی که توسط این زوج در آنجا انجام گرفت، افراد محل به سطوح آمده با تنظیم استشهادی محلی، دیگر اجازه اسکانشان را در آن محله نمی دهند.


وی افزود: متاسفانه چون با کنار گذاشتن آبرو فرد دست به هر کاری می تواند بزند انجام تکدی گری راحت ترین کار محسوب می شود ما متکدیانی در تبریز شناسایی کردیم که صاحب سه آپارتمان بود!


علامیر از شهروندان تبریزی خواست که به متکدیان به هیچ وجه کمک نکنند و اظهار داشت: ما دست نیاز به سوی شهروندان تبریزی دراز می کنیم و از آنها می خواهیم که به متکدیان به هیچ وجه کمک نکنند بلکه با انجام یک تماس ما را در جریان تکدی گری هر شخصی در سطح شهر را اطلاع دهند.


 مسئول بخش شناسایی تکدی موسسه خیریه حمایت از مستمندان تبریز در پایان خبر داد: اخیرا متکدیانی که در سطح تبریز مشاهده می شوند اتباع پاکستانی هستند که اکثرا بانوانی هستند که با چادر مشکی اقدام به این کار می روزند در طول 25 روز 31 نفر را در این خصوص شناسایی کردیم و به کمپ مهاجرین در ورامین تحویل دادیم اما تنها پس از 12 روز بار دسته ای دیگر از این متکدیان وارداتی  در شهر ظاهر شدند. چرا؟ به دلیل اینکه مردم به اینها کمک می کنند در صورتی که اگر مردم از کمک کردن به متکدیان امتناع ورزند بساط اینها خود به خود جمع می شود.

نظرات

IR

آشکارا گداها توی شهر تبریز گدایی میکنند بخصوص در خیابانهای منتهی به 17 شهریور که خیلی ها برای پزشک مراجعه میکنند چند تاییشون دستگیر بشن حساب کار دست بقیه میاد

شهروند
IR

باسلام احترامأ ضمن تشکروسپاس فراوان اززحمات وتلاشهای شبانه روزی انجمن حمایت ازمستمندان تبریز بعنوان یکی ازاولین ومهمترین تشکل غیردولتی خیریه درکشورپیشنهادمیگردد مسئولین امرشماره تلفن تلفن سه شماره ای ورند(همانند 115 و125 و...)دراختیارشهروندان قرارداده تاضمن تسهیل درتماس شهروندان درخصوص متکدیان اکیپهای جمع آوری متکدیان با تماس شهروندان سریعأ به محل اعزام ونسبت به جمع آوری آنان اقدام تاچهره شهر زیبای تبریز نزد اذهان عمومی مخدوش نگردد.مجددأاززحمات کلیه عزیزان سپاسگزارم

IR

امروز ما نمیدونستیم تو وادی رحمت به عزای عزیزمون برسیم یا گروه گروه خانم که واسه گدایی اومده بودن رو از سرمون وا کنیم همه عزاداران رو گیج کرده بودن