امام جمعه تبریز:

جمهوری اسلامی ایران با این انتخابات طراوت تازه‌ای پیدا کرد/برنده انتخابات ملت ایران است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در ادامه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در آستانه انتخابات، اظهار کرد: انتخابات از جمله مسائلی است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد که جمهوری اسلامی با این انتخابات، طراوت تازه‌ای پیدا کرد.

به گزارش تبریز بیدار ، آیت الله محسن مجتهدشبستری ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه تبریز با اشاره به سالروز آزادسازی خرمشهر، اظهار کرد: حکایت خرمشهر، حکایت مقاومت روزهای نخست جنگ تحمیلی و سرنوشت سلحشورانی است که با دست خالی، بدن خود را سنگر کردند تا از کیان و سرزمین اسلامی دفاع کنند.

وی افزود: ارتش بعثی عراق بعد از تصرف خرمشهر، به فکر تصرف آبادان و اهواز بود اما مردم غیور خرمشهر و رزمندگان مقاومت بعد از ۱۹ ماه در عرض ۳۴ روز جنگ، توانستند دشمن را از خاک ایران بیرون کنند که فتح خرمشهر در واقع فتح ارزش‌های اسلامی بود.

آنگونه که تسنیم گزارش داده، نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در ادامه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در آستانه انتخابات، اظهار کرد: انتخابات از جمله مسائلی است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد که جمهوری اسلامی با این انتخابات، طراوت تازه‌ای پیدا کرد و در دل‌ها و چشم‌های مردم دنیا به شکل برجسته‌ای نشان داده می‌شود.

وی همچنین ادامه داد: یکی از مسائل مهم، مسئله برنده و بازنده است؛ برنده این انتخابات، ملت ایران و مردم هستند که در انتخابات شرکت کردند و بهترین‌ها را برای آینده خود انتخاب خواهند کرد.

آیت الله مجتهدشبستری در ادامه با بیان اینکه حفاظت از آرای مردم وظیفه دستگاه‌های نظارتی است که باید به صورت جدی در حفظ و صیانت آرا تلاش کنند، ادامه داد: همه کاندیدا باید پایبند به نتیجه انتخاب باشند چرا که قانون در کشور حاکم است و همه باید بپذیرند و با متانت خود کاری کنند که حرکتشان حسنه پیش خداوند متعال باشد.

وی همچنین ادامه داد: اگر رقابت‌های قبل از انتخابات وجود داشت اکنون باید این رقابت‌ها تبدیل به رفاقت‌ها شود و همه در مقابل قانون تسلیم باشند و اگر اعتراضی داشته باشد از طریق مراجع قانونی پیگیر این اعتراض باشد.

امام جمعه تبریز در ادامه با اشاره به حضور چشمگیر مردم در انتخابات، ادامه داد: امیدواریم دولت آینده، مشکلات اقتصادی و فرهنگی مردم را مرتفع کنند.

وی با اشاره به نتیجه انتخابات، ادامه داد: ارج نهاندن به مقام شامخ شهدا، پشتیبانی از مقام معظم رهبری، حفظ تمامیت ارضی، استقلال و آزادی ارزش‌ها و دستاورد نقلاب، تداوم اسلام سیاسی، دموکراسی، جامه عمل پوشاندن به تولید داخلی و اقتصاد مقاومتی، عدم وابستگی به خارج از کشور و مشت محکم زدن به آمریکا از نتایج شرکت در انتخابات است.

آیت الله مجتهدشبستری همچنین ادامه داد: تعداد آرایی که امروز ریخته می‌شود به منزله تیرهایی است که به قلب آمریکا نشانه می‌رود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.