مدیرکل دامپزشکی آذربایجان‌شرقی خبر داد:

صادرات ۲.۵میلیون جوجه یک روزه گوشتی و تخمگذار از تبریز به خارج از کشور

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان‌شرقی از صادرات دو میلیون و ۵۱۷ هزار و ۷۰۰ جوجه یک روزه گوشتی و جوجه یک روزه تخمگذار در سال گذشته از استان خبر داد.

به گزارش تبریز بیدار ، امیرحسین بهداد با اعلام این خبر  اظهار داشت: در سال گذشته دو میلیون و ۲۵۵ هزار و ۷۰۰ قطعه جوجه یک روزه گوشتی طی ۷۷فقره گواهی صادرات از تبریز به کشورهای ارمنستان، جمهوری آذربایجان، نخجوان و عراق صادره شده است.

وی افزود: در همین مدت ۲۶۲ هزار قطعه جوجه یک روزه تخمگذار طی هشت فرقه گواهی صادراتی از تبریز به ارمنستان، جمهوری آذربایجان و تخجوان صادر شده است.

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان‌شرقی از صادرات یک فقره گواهی صادراتی ۳۶ هزار عدد تخم مرغ نطفه‌دار گوشتی از تبریز به عراق خبر داد و گفت: در سال گذشته ۳۰۲ هزار و ۵۰۰ کیلوگرم تخم مرغ خوراکی طی ۱۶ فقره گواهی صادراتی از تبریز به عراق و نخجوان صادر شده است.

وی گفت: همچنین در این مدت ۱۲۹ هزار و ۱۲۰ کیلوگرم گوشت مرغ منجمد از تبریز به کشورهای عراق صادر شده است.

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: در سال گذشته ۵ هزار قطعه کبک از تبریز به ارمنستان، ۵ هزار و ۵۰۰ کیلوگرم پر مرغ به جمهوری آذربایجان و ۴ میلیون و ۴۸۱ هزار و ۹۲۵ کیلوگرم پودر گوشت مرغ طی ۸۰ فقره گواهی صادراتی از تبریز به ترکیه صادر شده است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.