مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی:

در انتخاب سرمربی به نظرات هواداران توجه داریم/ می‌توانیم ۳ بازیکن آزاد جذب کنیم

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی می‌گوید در انتخاب سرمربی جدید ضمن توجه به نظرات هواداران، تصمیمی خواهد گرفت که به سود آن‌ها باشد.

به گزارش تبریز بیدار ، مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی تبریز در نخستین گفتوگوی رسانه ای پس از پایان فصل با اعلام گزارشی از آخرین وضعیت این باشگاه در گفت‌وگو با سایت رسمی باشگاه تراکتورسازی از هواداران این تیم خواست همچون سال های گذشته با قدرت  از تیم محبوب خودشان حمایت کنند و هیچ نگرانی در خصوص شرایط موجود نداشته باشند.

انتظار داریم هواداران در این شرایط باشگاه را تنها نگذارند

مصطفی آجورلو ابتدا در خصوص وضعیت تراکتورسازی در فصل آتی اظهار داشت: من از همان ابتدایی که افتخار خدمت به مردم تبریز را در این باشگاه پیدا کردم اعلام نموده بودم با تمام وجود برای ساختن تیمی قدرتمند و پاسخگویی به انتظارات تلاش می کنیم که همینطور هم شد. ما در فصل نقل و انتقالات تمامی بازیکنان مورد نظر کادر فنی را جذب کردیم و با وجود مشکلات مالی بهترین تیم را روانه مسابقات کردیم و به گواه کارشناسان از موفق‌ترین باشگاه ها در فصل گذشته نقل و انتقالات بودیم. با این وجود شرایطی پیش آمد که در نهایت نتیجه مورد نظر هواداران کسب نشد و نتوانستیم جام‌های قهرمانی را به مردم شریف آذربایجان تقدیم کنیم اما همانطور که ما بر عهد خودمان مانده‌ایم انتظار داریم هواداران هم در این شرایط باشگاه را تنها نگذارند و برای رسیدن به موفقیت از تیم محبوبشان در روزهای سخت حمایت کنند.

 می‌توانیم ۳ بازیکن آزاد جذب کنیم

آجورلو در خصوص محرومیت تراکتورسازی از حضور در فصل نقل و انتقالات گفت: باشگاه با ۹ پرونده شکایت در فیفا روبرو شده که هیچ کدام مربوط به این دوره نمی شود با این وجود همه تلاشمان را از روز اول به کار بستیم و بخش زیادی از بدهی ها که در حدود دو میلیارد تومان بوده پرداخت شده است. از همین طریق خوشبختانه ۳ پرونده ما مختومه شد اما با تعدد پرونده ها مواجه بودیم و همین مسئله در نهایت منجر به محرومیت گردید. در یک فصل قرارداد ۳ بازیکن خارجی تیم به صورت یک طرفه و بدون اطلاع به فیفا فسخ شده و طبیعتا آن بازیکنان هم با مراجعه به فدراسیون جهانی فوتبال علیه باشگاه شکایت کرده اند. چنین اتفاقی موجب شد که فیفا علیه باشگاه حکم بدهد و حالا شرایطی که می بینید برای ما ایجاد شود. با چنین وضعیتی باید در همین موقعیت برای آماده‌سازی یک تیم قدرتمند در فصل جدید تلاش کنیم. البته باید بگویم تیم خوبی در سال گذشته آماده شده بود و حالا در اولین گام برای حفظ بازیکنان اصلی تیم تلاش خواهیم کرد. در ادامه می‌توانیم به دنبال جذب ۳ بازیکن آزاد باشیم و در نیم فصل هم انشالله پیش از حضور در رقابت های آسیایی امکان استفاده از فرصت نقل و انتقالات زمستانی وجود دارد که مثل گذشته از همه این فرصت ها به بهترین شکل استفاده خواهیم کرد. هواداران نباید نگرانی از این بابت داشته باشند چرا که ظرفیت بازیکنان فصل گذشته تراکتورسازی موجب می شود ما در فصل جدید با حفظ همین بازیکنان، قدرتمند و مدعی باشیم و از این بابت جای نگرانی وجود ندارد.

هیچ نهاد و ارگانی کمکی به ما نکرد

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی در خصوص مشکلات مالی این باشگاه و تاخیر در پرداخت مطالبات بازیکنان نیز اظهار داشت:من همیشه صادقانه با مردم و هواداران صحبت کردم و پیش از این هم گفتم که در این فصل هیچ نهاد و ارگانی کمکی به ما نکرد. تمامی منابع مالی که برای پرداخت به بازیکنان و تامین هزینه های باشگاه فراهم شد از طریق اسپانسر و حامیان مالی بود که طبیعتا این کافی نیست. ما در تمام این مدت به دنبال استفاده از روش های مختلف برای درآمدزایی و حل مشکلات مالی بودیم. خوشحالم که این میزان درآمدزایی از طریق اسپانسر و حامیان مالی در تاریخ باشگاه سابقه نداشته است. از همین طریق ۶۵ درصد از مبلغ قرارداد بازیکنان و کادر فنی پرداخت شد که مبلغ قابل توجهی است. از همین طریق هزینه های تیم را تا پایان فصل تامین کردیم و علاوه بر همه اینها با استفاده از همین منابع بخش قابل توجهی از مطالبات خارجی را پرداخت کردیم و هنوز بخشی از این مطالبات باقی مانده است. مطالباتی که از  گذشته برای ما به جا مانده و برای پیشگیری از محرومیت های دیگر باید پرداخت کنیم. حداقل انتظار این بود که در تامین بخشی از هزینه ها به ما کمک می شد اما به دلیل مشکلاتی که وجود داشت بسیاری از وعده ها تحقق پیدا نکرد. از محل درآمدهای سازمان لیگ هم تا امروز هیچ دریافتی نداشته ایم در حالی که مطالبات ما می توانست کلیه مشکلات مالی را حل کند. طبیعتا و علیرغم اینکه در جذب اسپانسر و طرح‌های اقتصادی موفق بوده‌ایم، تامین بودجه یک فصل تنها از طریق اسپانسر پیراهن و طرح های اقتصادی جانبی میسر نیست با این وجود ما به تلاش خودمان ادامه دادیم و ناامید نشدیم. به همین دلیل از هواداران هم انتظار داریم از طرح های اقتصادی باشگاه حمایت کنند. بازیکنان ما به خوبی می دانند که در این فصل خیلی از باشگاهها با مشکلات مالی مواجه بودند و بسیاری از تیم ها پرداخت کمتری داشتند. با این وجود وظیفه ماست که مطالبات بازیکنان را به موقع پرداخت کنیم و انشالله به زودی با بازیکنان تسویه حساب می شود. من شرایط همه بازیکنان را درک می کنم اما مشکلات مالی امروز تنها مختص به مجموعه تراکتورسازی نیست و در بسیاری از باشگاهها هم وجود دارد.به امید خدا کلیه مبلغ قرارداد بازیکنان در فصل گذشته را پرداخت خواهیم کرد که اتفاق مهم و مبارکی است.

تلاش برای حفظ بازیکنان کلیدی تیم

آجورلو در خصوص تمدید قرارداد بازیکنان و تلاش برای حفظ شاکله اصلی تیم در فصل آتی نیز گفت: من از ابتدا با بازیکنان تیم به صورت صادقانه گفت‌وگو کردم و همه مسائل باشگاه را در میان گذاشتم. تراکتورسازی در فصل گذشته بازیکنان بسیار خوب و ارزشمندی در اختیار داشته و بر همین اساس به دنبال حفظ این بازیکنان هستیم و اطمینان داریم با همین بازیکنان تیم قدرتمندی در فصل آتی در اختیار خواهیم داشت. برای حفظ محمدرضا اخباری و سعید آقایی که بازیکنان شایسته و ملی‌پوش ما هستند با باشگاه‌های سایپا و گسترش وارد مذاکره شده‌ایم و امیدواریم که با تعامل دوستان عزیزمان در این باشگاه‌ها بتوانیم در فصل آتی هم از وجود این دو بازیکن تاثیرگذر استفاده کنیم. در خصوص وضعیت سایر بازیکنان هم مشکل خاصی وجود ندارد. محمد نوری عزیز قرارداد خودش را به مدت یک فصل دیگر تمدید کرد، با فرزاد حاتمی هم وارد مذاکره شده‌ایم و انشالله او هم در جمع بازیکنان تراکتور می‌ماند. بازیکنان متعصبی مثل ایرانپوریان، کیانی، ابراهیمی و گودرزی هم با باشگاه قرارداد دارند و حتما سعی می‌کنیم مشکلات مالی آنها را حل کنیم. در خصوص سایر بازیکنان تیم هم مشکل خاصی وجود ندارد و انشالله با استفاده از سهمیه ۳ بازیکن با نظر کادر فنی بعد از فصل نقل و انتقالات نقاط ضعف را برطرف می‌کنیم.

در انتخاب سرمربی به نظرات هواداران توجه داریم

مدیرعامل تراکتورسازی همچنین در خصوص آخرین وضعیت انتخاب سرمربی جدید این تیم در فصل آتی گفت:ما همیشه برای تراکتور به دنبال بهترین ها بوده ایم. هواداران تراکتورسازی شایسته بهترین ها هستند و انتظاری به جز کسب نتایج خوب و در عین حال ارائه بازی های زیبا و چشم نواز ندارند. بر همین اساس با تمامی گزینه های داخلی و خارجی که مورد نظر کارشناسان بودند مذاکره کردیم. دلیل طولانی شدن پروسه انتخاب سرمربی این بود که نخواستیم به عجله و یک تصمیم فردی به جمع بندی نهایی برسیم. به نظرات هواداران و مطالبات به حق آنها توجه داشتیم. با این وجود پس از بررسی شرایط گزینه ها و مشاوره با کارشناسان تصمیم نهایی را در این خصوص خواهیم گرفت، تصمیمی که به سود هواداران تراکتورسازی باشد و انشالله با حمایت پرشورها منجر به موفقیت تیم در رقابت های فصل آتی شود. در اینجا پیرامون گزینه‌های خارجی هدایت تراکتورسازی باید بگویم ما با آقای دنیزلی مذاکره کردیم اما ایشان مشغول به کار هستند و قرارداد دارند. همچنین کرانچار از گزینه‌های ما بود که تصمیم گرفت در سپاهان بماند و قراردادش را تمدید کند.

اگر بودجه ثابتی داشتیم همه روزهای سال را در کنار مردم خوب تبریز سپری می‌کردم

آجورلو در ادامه گفت: خواسته من از هواداران تراکتورسازی این است که در همین روزهای سخت تیم محبوبشان را تنها نگذارند و در کنار ما باشند تا با هم از مشکلات عبور کنیم. من همانطور که از روز اول وعده دادم بودم با تمام وجود برای موفقیت این باشگاه تلاش کردم و امروز هم تمامی مشکلات موجود را با هواداران در میان گذاشتم که در جریان اتفاقات باشگاه باشند. اطمینان دارم که در کنار هم به آنچه می خواهیم دست میابیم و یک تیم قدرتمند را روانه فصل آتی رقابت های لیگ برتر جام حذفی و مسابقات آسیایی خواهیم کرد.مشکل پنجره نقل و انتقالات محدود به همین مقطع زمانی است و در نیم فصل باز هم می توانیم بازیکنان مورد نیاز را جذب کنیم. هواداران باید در همین شرایط سخت از تیم محبوبشان حمایت کنند.

همکاران من در باشگاه اکثراً بومی هستند

وی همچنین اظهار داشت: برخی به من انتقاد می‌کنند که چرا در تبریز اقامت دائمی ندارم. من بسیار علاقه داشتم که بودجه ثابتی برای باشگاه دریافت می‌کردم و تمامی روزهای سال را با آرامش در کنار مردم خوب تبریز سپری می‌نمودم. این برای من بهترین شرایط ممکن بود اما متاسفانه ما بودجه ثابتی نداریم و من مجبورم برای کسب درآمدهای باشگاه از طریق حامیان مالی و طرح‌های اقتصادی در تهران با شرکت‌ها و نهادهای مختلف مذاکره کنم. حالا شما خودتان قضاوت کنید،‌ من اگر در تبریز باشم و باشگاه هیچ درآمدی نداشته باشد خوب است یا اینکه مثل فصل گذشته نزدیک به ۱۵۰ میلیارد ریال از همین طریق و با همین شیوه درآمد داشته باشیم؟ هواداران به خوبی می‌دانند که هزینه‌های باشگاه،‌ دستمزد بازیکنان و اعضای کادر فنی تا سقف ۶۵% و حتی بخشی از بدهی‌های پرونده‌های خارجی از طریق همین درآمدها تامین شده است. با این وجود امسال چشم انداز مالی مناسب تری وجود دارد و من می توانم بیشتر در کنار مردم تبریز و در شهر تبریز حضور داشته باشم. این میزان درآمد البته به این معنی نیست که به کمک سایر نهادها نیاز نداریم چرا که با وجود هزینه های جاری و با توجه به بدهی های گذشته خصوصا پرونده‌های برون مرزی طبیعتاً اسپانسرها و طرح‌های اقتصادی کافی نخواهد بود. البته باید به این نکته هم اشاره کنم که در تمام این مدت همکاران من در باشگاه که اکثراً بومی هستند به اداره امور کمک کردند که لازم است از آنها تشکر کنم.

 

به زودی مطالبات اعضای تیم را تسویه خواهیم کرد

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی تبریز همچنین گفت: برخی از هواداران عزیز عنوان کردند که آجورلو تیم را رها کرده و من هم قصد نداشتم به این موضوع پاسخی بدهم اما برای آرامش خیال هواداران می‌گویم که من از ۶ صبح تا پاسی از شب در تلاش برای حل مشکلات تراکتورسازی،‌ درآمدزایی و اداره امور هستم. آیا معنی این تلاش‌ها رها کردن تیم است؟ ما به زودی مطالبات اعضای تیم را تسویه خواهیم کرد و بازیکنان تمام مبلغ قرارداد فصل گذشته خود را دریافت خواهند کرد. من به آنها قول داده بودم که همه مطالبات این فصلشان را بپردازم که به حمدالله به این قول عمل خواهیم کرد. اقدام بعدی ما پرداخت مبالغ قرارداد بازیکنان در فصل جدید است که قبل از شروع لیگ به خواست خدا انجام خواهیم داد. حالا قضاوت کنید که این حجم برنامه‌ریزی و تلاش به معنی رها کردن تیم است؟

 مقابل تهمت‌ها به خاطر منافع تراکتور سکوت می‌کنم

وی افزود: خواهش من این است که منصفانه قضاوت کنید. ما در حال تسویه حساب با بازیکنان هستیم در حالی که بخش قابل توجهی از این مطالبات مربوط به زمان حضور من در باشگاه نیست و بعضی بازیکنان ما از ۳ فصل پیش طلب دارند. با این منابع مالی محدود که برای ایجاد آن شبانه روز تلاش کردیم باید بدهی‌های باقیمانده از ۳ فصل پیش را پرداخت کنیم و در عین حال متهم شویم که تیم را رها کرده‌ایم؟ روش و ابزار من در کار هر روز مصاحبه کردن و پاسخ دادن به منتقدان نیست. من باید با کار و عمل خودم به انتقادات پاسخ بدهم. چیزی که تراکتورسازی بیش از هر چیز به آن نیاز دارد کار شبانه روزی همراه با آرامش است و من هم خلاف این عمل نخواهم کرد. من مقابل تهمت‌ها به خاطر منافع تراکتور سکوت می‌کنم تا آرامش این باشگاه حفظ شود.

بازیکنان تیم بدانند باشگاه با وجود همه مشکلات به وعده‌هایش عمل خواهد کرد

آجورلو در پایان گفت: در خصوص مشکلات مالی موجود توضیحات کامل را دادم، با این وجود وظیفه ما این است که به وعده خودمان عمل کنیم. چکی به مبلغ ۷۰۰ میلیون ریال در اختیار آقای خالد شفیعی گذاشته شده و من هم به ایشان پیغام دادم که مبلغ این چک روز یکشنبه در حساب خواهد بود و این اتفاق طبق قرار افتاد. از همینجا برای خالد شفیعی و همسرش در آستانه ازدواج مبارکشان آرزوی خوشبختی می‌کنم. سایر بازیکنان تیم هم بدانند که باشگاه با وجود همه مشکلات به وعده‌های خودش عمل خواهد کرد و تلاش شبانه روزی ما تنها با هدف ایجاد شرایط مناسب برای بازیکنان و رضایت هواداران  انشالله به ثمر خواهد نشست.
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.