بیمقدار در نطق میان دستور:

بیشترین سود بانکی در منطقه را داریم که مخل تولید و صادرات است/ترامپ دست گدایی به منابع نفت خاورمیانه دراز کرده است

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس با بیان اینکه ترامپ دست گدایی به منابع نفت خاورمیانه دراز کرده است، گفت:دولت نرخ سود بانک ها را با تورم همسان کند؛زیرا در منطقه بالاترین نرخ سود را داریم که مخل تولید و صادرات است.

به گزارش تبریز بیدار ، شهاب الدین بیمقدار در نشست علنی امروز (چهارشنبه، ۳ خرداد) مجلس شورای اسلامی، در نطق میان دستور خود، ضمن تبریک به مناسبت فتح خرمشهر، افزود: وظیفه خود می دانم از حماسه بزرگ مردم سالاری مردم شریف ایران تشکر کنم این حماسه را که منجر به پیروزی شد را به مقام معظم رهبری، مردم ایران به ویژه آذربایجان شرقی و مردان وزنان حوزه انتخابیه اینجانب و رییس جمهور منتخب تبریک عرض می کنم.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: این روزها ترامپ چون نمی تواند در آمریکا کاری انجام دهد و محبوبیتی ندارد دست به گدایی به منابع نفت خاورمیانه دراز کرده است؛ به حاکمان آل سعود می گویم خیانت به مسلمانان بیش از این جایز نیست؛هرچقدر که سلاح بخرید نمی توانید که در مقابل ایران اسلامی که پشتیبانی مردم باغیرت و تکنولوژی بومی دارد؛ ایستادگی کنید.

بیمقدار افزود: این روزها همه جا مساله اصلی مملکت را بیکاری و اشتغال جوانان می دانند؛ ضمن اینکه از دولت می خواهم با رفع موانع تولید و روان سازی مسیر گردشگری زمینه جذب گردشگر خارجی را مهیا کنند؛اما سخنی نیز با برادران و خواهران نماینده دارم؛ طبق قانون اصل ۴۴، دولت دیگر در کارهای اقتصادی به غیر از نفت و گاز،صنایع نظامی مادر،مخابرات و انتقال خطوط اصلی برق سرمایه گذاری نخواهد کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تاکید کرد:دولت براساس قانون تنها راهکار و پشتیبان بخش خصوصی خواهد بود؛حال بیایید با مردم صمیمی باشیم و با آنها همراهی نماییم تا با هم بودن و موثر بودن در اقتصاد را تجربه کنند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس دهم، خطاب به دولت، ادامه داد: نرخ سود بانک ها با تورم همسان سازی کند؛زیرا در منطقه بالاترین نرخ بهره را داریم که مخل تولید و صادرات است و یکی از راه های رونق صادرات و ایجاد اشتغال همین موضوع است.

وی افزود:از شرکت های دانش بنیان حمایت کنید در مورد IT و ICT به شهرهای دیگر غیر از پایتخت توجه کنید؛ مساله آب را جدی بگیرد و به توانمندسازی بیش از صدقه دادن توجه کنید؛همچنین اقتصاد را مقاومتی کرده و از همه مالیات اخذ کنید و پروژه ها را فقط از طریق مناقصه واگذار کنید.

عضوکمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس،گفت: ضمن تشکر از وزیر راه و شهرسازی خواستار سرعت در اجرای پروژه ها از قبیل بیمارستان آذرشهر،آزادراه تبریز -ارومیه -سهند،راه آهن میانه و تبریز،بزرگراه تبریز و اهر توجه کند./

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.