عضو کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح کرد:

بازی باخت-باخت با تداوم اجرای ضعیف قانون مالیات برارزش افزوده/تولیدکننده و مصرف کننده هر دو زیان می بینند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اجرای ضعیف قانون مالیات بر ارزش افزوده گفت:اجرای ضعیف قانون مالیات برارزش افزوده، باعث صدمه به مصرف کنندگان و تولیدکنندگان شده است.

به گزارش تبریز بیدار ،  معصومه آقاپور علیشاهی اظهار داشت: اصلاح ساختارهای مالیاتی یکی از اولویت های اصلی اقتصاد کشور محسوب می شود که نقش مهمی در جلوگیری از فرارهای مالیاتی دارد.

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:در حال حاضر بخشی از فرارهای مالیاتی مربوط به اشخاصی است که از نفوذ برخوردارند که باید این مشکل رفع شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: بخشی از فرارهای مالیاتی به دلیل اجرای ضعیف قانون مالیات بر ارزش افزوده است، باید پذیرفت این قانون از اهداف اصلی خود منحرف شده است.

آقاپور علیشاهی افزود: با توجه به در پیش بودن بررسی لایحه اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده در مجلس، باید دغدغه های کارشناسی تولیدکنندگان در این اصلاح قانونی لحاظ شود.  

وی افزود: به دلیل مشکلات در قانون مالیات بر ارزش افزوده حتی تا حدود ۲۴درصد مالیات از تولیدکنندگان اخذ می شود که این موضوع قابل قبول نیست و باعث می شود انگیزه برای فرار از پرداخت مالیات ایجاد شود.

آقاپور علیشاهی افزود:فشار ناشی از ضعف در اجرای مالیات برارزش افزوده، باعث می شود تولیدکننده نتواند رقابت اقتصادی داشته باشد.

وی ادامه داد:اجرای ضعیف قانون مالیات برارزش افزوده، باعث صدمه به مصرف کنندگان و تولیدکنندگان شده همچنین انگیزه برای فرارهای مالیاتی ایجاد می کند. 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده،استقرار صندوق های مکانیزه فروش و اجرای کامل طرح جامع مالیاتی از راهکارهای مهم برای کنترل فرارهای مالیاتی است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.