بیمقدار مطرح کرد:

صادرات روزانه گوجه فرنگی از تبریز به روسیه/ دولت فقط می تواند وام دهد و مقررات را تسهیل کند و بهره بانکی را کاهش دهد

نماینده مردم تبریز ،اسکو آذرشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: استان آذربایجان شرقی به زودی به یکی از قطب های کشت گلخانه ای در کشور تبدیل خواهد شد.

به گزارش تبریز بیدار ، شهاب الدین بیمقدار  با اشاره به ظرفیت های اشتغالزایی در حوزه انتخابیه خود گفت:با توجه به اصل ۴۴ قانون اساسی دولت در مواردی غیر از صنایع نظامی، نفت وگاز ، مخابرات و انتقال خطوط اصلی برق در حوزه های دیگر سرمایه گذاری نخواهد کرد.

نماینده مردم تبریز،آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جهت گیری ما نباید به سمت دولتی بودن کارها باشد،افزود: باید با تقویت سازمان های مردم نهاد و جذب افراد تحصیل کرده و با استعداد بتوانیم آن ها را به گونه ای سازماندهی کنیم تا خودشان بتوانند در راستای ایجاد اشتغال گام بردارند.

وی با اشاره به اینکه این کار را در تبریز شروع کرده و به مردم گفته ایم که باید خود آستین همت را بالازده و تلاش کنیم،خاطرنشان کرد: با تشویق سازمان های مردم نهاد، اتاقی تحت عنوان اتاق مشترک کارآفرینان و نمایندگان ایجاد کردیم که دارای کمیته های تخصصی است و این کمیته ها مسائل و مشکلات اداری کار آفرینان و مسائل بانکی آن ها را پیگری و حل می کنند.

وی افزود:همچنین از این طریق،یک واحد تولیدی لباس و خیاطی خیریه برای بانوانی که ترک اعتیاد کرده اند،دایر کرده ایم.

بیمقدار با بیان اینکه در رابطه با مشاغل خانگی ،برای البسه تولیدی بازار خارجی پیدا کردیم،تصریح کرد: در تدارک راه اندازی یک واحد خیاطی برای بانوان تحت پوشش کمیته امداد هستیم.

عضو مجمع نمایندگان استان آذربایجان شرقی در با اشاره به اینکه در زمینه IT و ITC شرکتی در تبریز راه افتاده که دستگاههای ای تی ام را تولید می کند و شرکت دیگری نیز در حال حاضر کار تولید قطعات الکترونیکی را برعهده دارد و به زودی همایشی برگزار کرده و تبریز را به عنوان مرکز IT و ITC شمال غرب کشور معرفی خواهیم کرد.

عضوکمیسیون شوراها و امورداخلی کشور در مجلس با بیان اینکه در رابطه با صنایع فرش یکی از کارآفرینان ما نقشه فرش را به صورت کامپیوتری کرده و باعث سهولت در بافت فرش شده است، افزود: از این گونه طرح ها در استان حمایت کرده و می کنیم و معتقدیم که دولت تنها می تواند وام دهد،مقررات را تسهیل کند و بهره بانکی را کاهش دهد؛اما این مردم هستند که خودشان باید وارد کار شوند.

نماینده مردم تبریز،اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی همچنین خاطرنشان کرد:با توجه به کارهای علمی انجام شده در رابطه با کشت گلخانه ای، آذربایجان شرقی به زودی یکی از قطب های کشت گلخانه ای خواهد شد؛هرچند که در حال حاضر روزانه ۴ کامیون گوجه فرنگی از گلخانه های این استان به روسیه صادر می شود و به زودی تولید فلفل و محصولات دیگر برای صادرات آغاز خواهد شد تا کم کم بازار روسیه را بدست آوریم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.