استاندار آذربایجان شرقی:

چرا با ادعای تخلف و تقلب شیرینی انتخابات را در کام مردم تلخ می‌کنند؟/ با اطمینان کامل سلامت انتخابات را تائید می‌کنم

استاندار آذربایجان شرقی گفت: دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان در سلامت کامل، بدون هیچ مشکل، بر مبنای مر قانون و امانت‌داری برگزار شد.

به گزارش تبریز بیدار ، اسماعیل جبارزاده در گفت‌وگو با خبرنگاران، اظهار داشت: انتخابات ۲۹ اردیبهشت امسال در استان آذربایجان شرقی نیز همانند جای‌جای ایران اسلامی با حضور حداکثری مردم و شکوه و عظمت خاص در یک فضای آرام و امن برگزار شد و خداوند بزرگ را به خاطر این موفقیت سپاسگزارم و به‌عنوان خادم مردم از مردم فهیم و بزرگوار استان قدردانی می‌کنم.

وی اظهار کرد: خوشبختانه با تلاش شبانه‌روزی دست‌اندرکاران برگزاری انتخابات اعم از مجریان و ناظران که از خود مردم بودند و همچنین نیروهای نظامی و انتظامی، این انتخابات باشکوه و عظمت برگ زرین دیگری بر دفتر قطور افتخارات آذربایجان شرقی افزود.

استاندار آذربایجان شرقی با ابراز تأسف از شبهه افکنی و طرح ادعای تقلب و تخلف در انتخابات از سوی برخی افراد، اظهار کرد: نباید با این‌گونه اقدامات غیراخلاقی، شیرینی انتخابات را به کام مردم تلخ کرد و بنده به‌عنوان خادم مردم با تمام ایمان و اطمینان عرض می‌کنم که ۲۹ اردیبهشت امسال، انتخاباتی کاملاً سالم، قانونمند و در چارچوب مقررات توسط مجریان و ناظران انتخابات برگزار شد.

وی ادامه داد: بار دیگر تأکید می‌کنم که تا به امروز هیچ تخلفی از هیچ‌یک از صندوق‌های اخذ رأی به ما گزارش نشده است و اگر کسانی مدعی وقوع تخلف‌اند، به این نکته توجه داشته باشند که آرای مأخوذه در شعب و صندوق‌های اخذ رأی توسط مجریان و ناظران برخاسته از دل مردم، شمارش و صورت‌جلسه شده و بر اساس ضوابط مربوط در سامانه وزارت کشور وارد شده است.

جبارزاده تأکید کرد: در انتخاباتی که برگزار شد همه مجریان و دست‌اندرکاران، به ضرورت حفاظت و صیانت از رأی مردم اهتمام و توجه کامل و کافی داشتند و ما نیز به تأسی از فرمایش‌های رهبر معظم انقلاب، رأی مردم را حق‌الناس و خودمان را به حفاظت از یکایک آرای مأخوذه مقید می‌دانیم.

وی ابراز امیدواری کرد که با توجه به آشکار بودن نشانه‌های امانت‌داری کامل در انتخابات، حرف‌وحدیث‌های مطرح‌شده از سوی برخی‌ها دراین‌باره پایان یابد.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین با اشاره به حضور ۷۰ درصدی واجدین شرایط رأی استان در پای صندوق‌های رأی در انتخابات اخیر، از آن به‌عنوان اتفاقی مبارک و بی‌سابقه در طی انتخابات برگزارشده در بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در استان یاد کرد و افزود: خداوند را شاکریم که در ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ بر اساس آنچه که رهبر معظم انقلاب اسلامی پیش‌بینی کرده بودند، حماسه دیگری توسط مردم شریف و بزرگوار ایران اسلامی خلق شد.

وی اضافه کرد: این حماسه در شرایط خاص زمانی و منطقه‌ای که نگاه دنیا متوجه جمهوری اسلامی بود، اتفاق افتاد و آنچه که این انتخابات را تبدیل به حماسه کرد، حضور بالای ۴۰ میلیونی مردم شریف ایران بود.

جبارزاده ادامه داد: در آن روز مردم مشتاقانه و آگاهانه به شعب اخذ رأی روی آوردند و این حضور، انتظار هر ایرانی آزاده و علاقه‌مند به نظام و وطن بود.

وی افزود: در آذربایجان شرقی نیز ۷۰ درصد واجدین شرایط رأی از ساعت هشت صبح تا ۱۲ شب بی‌وقفه پای صندوق‌های رأی حاضر شدند و اگر امکان ادامه رأی‌گیری بعد از ساعت ۱۲ نیز فراهم بود، مشارکت مردم از ۷۰ درصد نیز بالاتر می‌رفت.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.