باحضور پرشور مردم و مسئولین صورت گرفت؛

برگزاری مراسم استقبال از قیچی ساز در تبریز

مراسم استقبال از عظیم قیچی ساز در فرودگاه تبریز برگزار شد.

به گزارش تبریز بیدار ، مراسم استقبال ازعظیم قیچی ساز با حضور صادق نجفی شهردار تبریز،شبستری معاون استاندار آذربایجان شرقی، نظمی مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی، تعدادی از اعضای دوره پنجم شورای شهر تبریز و جمعیت زیادی از دوستداران ورزش کوهنوردی در فرودگاه تبریز برگزار شد.

قیچى ساز کوهنورد جوان تبریزی روز جمعه گذشته ٢٩ اردیبهشت ماه پا بر قله ٨۵١۶ مترى لوتسه در هیمالیا گذاشته با اهتزاز پرچم ایران بر فراز قله لوتسه نام خود را به عنوان «نخستین ایرانی در باشگاه هشت‌هزارمتری‌های کوهنوردی جهان» ثبت کرد.

این ورزشکار پس از ۴٠ روز تلاش مداوم روى این قله و در ادامه ٩ سال فعالیت پیوسته و خستگى‌ناپذیر روى ١۴ قله بالاى هشت‌هزارمترى جهان این افتخار بزرگ را برای مردم ایران به ارمغان آورد.

قیچی‌ساز به کوه‌های «گاشربروم ۱» ۸۰۸۰ متری در پاکستان ــ چین، «اورست» ۸۸۴۸ متری در نپال، «برودپیک» ۸۰۵۱ متری در پاکستان ــ چین، «دائولاگیری» ۸۱۶۷ متری در نپال، «نانگاپاربات» ۸۱۲۶ متری در پاکستان ــ چین، «کانچن جونگا» ۸۵۸۶ متری در نپال، «گاشربروم ۲» ۸۰۳۴ متری پاکستان ــ چین، «آناپورنا» ۸۰۹۱ متری نپال، «کی ۲» ۸۶۱۱ متری در پاکستان ــ چین، «ماناسلو» ۸۱۶۳ متری در نپال، «ماکالو» ۸۴۸۵ متری در نپال، «چو اویو» ۸۲۰۱ متری در نپال، «شیشاپانگما» ۸۰۱۳ متری در چین و در نهایت به کوه «لهوتسه» ۸۵۱۶ متری در نپال صعود کرد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.