جواد ششگلانی‌:

تعامل باشگاه تراکتورسازی با هیأت فوتبال استان آذربایجان‌شرقی در حد صفر است

رئیس هیأت فوتبال استان آذربایجان‌شرقی گفت: همواره از تعامل با باشگاه تراکتورسازی استقبال می‌کنیم، اما باشگاه تراکتورسازی ارتباطش با هیأت فوتبال استان در حد صفر است.

به گزارش تبریز بیدار ، جواد ششگلانی ظهر امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در تبریز اظهار داشت: همواره از تعامل با باشگاه تراکتورسازی استقبال می‌کنیم، اما باشگاه تراکتورسازی ارتباطش با هیأت فوتبال استان در حد صفر است.

وی گفت: چون در وظایف ما هم نیست تا به حال در این مورد حتی اظهار گلایه هم نکردیم و باید عنوان کنم در مدیریت اخیر ارتباط ضعیف‌تر شده که علتش عدم حضور مدیر عامل در تبریز است و آقای آجرلو در تبریز مستقر نیست‌ و از تهران تیم را مدیریت می‌کند.

وی افزود: آنها در تصمیمات خود هیچ‌گونه نظری از هیأت فوتبال استان نگرفته و باشگاه تراکتورسازی نیازی ندیده که با هیأت فوتبال استان تعاملی داشته باشد و تنها در مسائل و مشکلات مالی از باشگاه با هیأت فوتبال استان تماس گرفته و درخواست کمک شده است.

وی افزود: البته باشگاه تراکتورسازی در بخش برگزاری مسابقات با ما تعامل حداکثری دارند، زیرا در هر صورت مسابقات را ما برگزار می‌کنیم و زحمت اصلی بر دوش هیأت فوتبال استان است.

رئیس هیأت فوتبال استان آذربایجان‌شرقی تصریح کرد: من با آقای آجرلو به صورت مستقیم صحبت نکردم تا ببینم برنامه‌اش چی است اما شنیدم که ایشان عنوان کرده که مسؤولیت این تیم را به مدت ۲ سال به من بدهند و پولی هم نمی‌خواهم و این صحبت‌ها‌ برای اولین بار و روزهای نخست ورودش در تبریز عنوان کرده است.

ششگلانی در مورد اظهارات شفق نیز عنوان کرد: شفق مدارک خود را به فدراسیون فوتبال ارائه کرده و ‌کمیته حقوقی فدراسیون هم براساس این مدارک اعلام کرده طبق این مدارک شفق را مالک باشگاه می‌دانیم.

وی افزود: شفق گفته تا زمانی که تیم تراکتورسازی تحت مالکیت بنیاد تعاون سپاه است من ادعایی ندارم اما اگر واگذار شود من مالک باشگاه هستم و امروز که سپاه اعلام کرده قصد واگذاری امتیاز تیم تراکتورسازی را دارد، شفق اعلام دعوی کرده است که شما نمی‌توانید واگذار کنید و مالکیت تیم با من است.

ششگلانی در مورد مشکلات تیم تراکتورسازی بابت شکایت بازیکنان خارجی گفت: هیأت فوتبال در زمان ثبت قرارداد بازیکنان خارجی در جریان این خریدها قرار می‌گیرد واصلاً در جریان نحوه جذب بازیکنان نبوده و در مورد محکومیت‌ها نیز فیفا احکام صادره را به باشگاه ارسال کرده و طرف مستقیمش خود باشگاه است و رونوشت نامه‌ها را به فدراسیون فوتبال ارسال و فدراسیون نیز هیأت‌ها را در جریان قرار می‌دهد و در این مورد فدراسیون فوتبال و هیأت‌های فوتبال استان نقشی نداشته و به قول معروف محلی از اعراب ندارند.

ششگلانی تصریح کرد: چون فوتبال ما به معنای واقعی حرفه‌ای نیست‌، اگر تصمیم گیرنده در باشگاه‌ها بودم نقش بازیکن غیر‌بومی و بازیکنان خارجی را کاسته و توجه بیشتری به بازیکن بومی را خواستار می‌شدم.

وی افزود: شعار بومی‌گرایی می‌دهیم اما در همان حد شعار می‌مانند و تیم را با بازیکنان غیر بومی می‌بندیم و باشگاه برنامه‌ای برای بومی‌گرایی نداریم.

رئیس هیأت فوتبال استان گفت: وقتی باشگاه به تیم‌های پایه‌اش می‌گوید خودت کسب درآمدکن و خودت خرج کن نشان می‌دهد که توجه به تیم‌های پایه نمی‌شود و مگر می شود تیم را از پول بازیکنان اداره کرد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.