تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : سلامت و خانواده , شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۰۰:۴۹ شناسه خبر : ۱۰۶۵۵۶۹

فواید چشمگیر هندوانه

هندوانه یکی از مفیدترین و قدرتمندترین میوه‌ها برای بهبودی بدن انسان محسوب می‌شود. تابستان بهترین زمان برای بهره‌مندی از فواید این میوه آبدار و خوشمزه است، که مجموعه‌ای از مواد مغذی، ویتامین و مواد معدنی را در فصل خود ارائه می‌کند.

به گزارش تبریز بیدار ، به نقل از زیست بوم، حدود ۹۲‌درصد از هندوانه را آب تشکیل داده و بر همین اساس، از قدرت آبرسانی بالایی سود می‌برد و به‌طور طبیعی کم چرب است. با افزودن هندوانه به رژیم غذایی روزانه خود می‌توانید از فواید چشمگیر آن، از ارتقا سلامت قلبی‌وعروقی تا تغذیه چشم‌ها و احیای سیستم ایمنی بدن، بهره‌مند شوید.

سلامت قلب، عروق و استخوان

لیکوپن موجود در هندوانه برای سلامت قلب‌وعروق ما اهمیت دارد و همچنین مشخص شده است که عاملی مهم در بهبود سلامت استخوان نیز محسوب می‌شود. مصرف مقدار زیاد هندوانه با بهبود عملکرد قلبی‌وعروقی مرتبط است، زیرا جریان خون را ارتقا می‌دهد. لیکوپن غذایی (از مواد غذایی مانند هندوانه یا گوجه‌فرنگی) استرس اکسیداتیو را کاهش می‌دهد که به‌طور معمول فعالیت استئوبلاست‌ها و استئوکلاست‌ها (دو سلول استخوانی اصلی درگیر در پاتوژنز پوکی استخوان) کاهش می‌دهد. این به معنای بهره‌مندی از استخوان‌هایی قوی‌تر برای افرادی است که موادغذایی سرشار از لیکوپن مصرف می‌کنند. همچنین، هندوانه سرشار از پتاسیم است که به حفظ کلسیم در بدن کمک می‌کند و در نتیجه استخوان‌ها و مفاصلی قدرتمند شکل می‌گیرند.

کاهش چربی بدن

سیترولین موجود در هندوانه نشان داده است که تجمع چربی در سلول‌های چربی انسان را کاهش می‌دهد. سیترولین اسید آمینه‌ای است که با کمک کلیه‌ها به آرژنین تبدیل می‌شود. هنگامی که بدن ما سیترولین دریافت می‌کند می‌تواند در صورت نیاز تبدیل آن به آرژنین را آغاز کند. سیترولین توانایی مسدود کردن فعالیت TNAP (بافت غیر اختصاصی آلکالین فسفاتاز) را دارد که موجب تولید چربی کمتر توسط سلول‌های چربی می‌شود و در نتیجه، به پیشگیری از تجمع چربی در بدن کمک می‌کند.

پشتیبانی ضد التهابی و آنتی اکسیدانی

هندوانه سرشار از ترکیبات فنلی مانند فلاوونوئیدها، کاروتنوئیدها، و تریترپنوئیدها است. کاروتنوئید لیکوپن در هندوانه در کاهش التهاب و خنثی سازی رادیکال‌های آزاد موثر است. تریترپنوئید کوکوربیتاسین E موجود در هندوانه نیز ویژگی ضد التهابی ارائه می‌کند. هندوانه‌های رسیده حاوی بالاترین میزان از این ترکیبات فنولی هستند.

ادرارآور و پشتیبان کلیه

هندوانه یک ادرارآور طبیعی است که به افزایش جریان ادرار کمک می‌کند، اما بر خلاف الکل و کافئین به کلیه‌ها فشاری وارد نمی‌کند. هندوانه به کبد در پردازش آمونیاک (ماده زائد ناشی از گوارش پروتئین) کمک می‌کند که این امر فشار بر کلیه‌ها را کاهش می‌دهد، در شرایطی که از شر مایعات اضافی نیز خلاص می‌شوید.

تنظیم عضله‌وعصب

هندوانه سرشار از پتاسیم است و از این رو، یک الکترولیت طبیعی خوب محسوب شده و به تنظیم فعالیت اعصاب‌وعضلات در بدن کمک می‌کند. پتاسیم درجه و فراوانی انقباض عضلات را تعیین می‌کند و تحریک اعصاب در بدن را کنترل می‌کند.

شکل‌گیری حالت قلیایی

هندوانه‌های کاملا رسیده دارای یک اثر قلیایی سازی در بدن هستند. مصرف مقدار زیادی از مواد غذایی قلیایی‌ساز (میوه‌ها و سبزیجات تازه و رسیده) می‌تواند به کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های ناشی از یک رژیم غذایی اسیدی (مانند گوشت، تخم مرغ و لبنیات) کمک کند.

بهبود سلامت چشم

هندوانه منبع خوبی برای بتاکاروتن است که در بدن به ویتامین A تبدیل می‌شود. این ویتامین به تولید رنگدانه‌های موجود در شبکیه چشم و محافظت در برابر انحطاط ماکولا مرتبط با سن و همچنین پیشگیری از شب کوری کمک می‌کند. ویتامین A در حفظ سلامت پوست، دندان‌ها، بافت اسکلتی و نرم، و غشاهای مخاطی نیز نقش دارد.

ارتقای سیستم ایمنی

محتوای ویتامین C هندوانه به‌طور چشمگیری بالاست. ویتامین C برای ارتقا سیستم ایمنی بدن گزینه‌ای فوق‌العاده است. همچنین، مطالعات بسیاری نقش ویتامین C در بهبودی زخم‌ها را نشان داده‌اند، زیرا برای تشکیل بافت همبند جدید ضروری است. آنزیم‌های درگیر در ساخت کلاژن بدون ویتامین C نمی‌توانند عملکرد درست خود را ارئه کنند.