تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : سیاسی , شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۶ ۱۴:۵۹:۱۱ شناسه خبر : ۱۰۶۵۵۸۰

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی:

نقش بسیج در خنثی سازی بحران های سال 78 و 88 برجسته است/ کسی که ادعای خط امامی را دارد، باید در عمل نشان دهد

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: بسیج در بحران های گوناگون در سال های پس از انقلاب به ویژه در سال های اخیر به داد انقلاب و نظام رسیده است و این امر در بحران هایی مثل سال ‌های 1378 و 1388 به وضوح دیده شد تا غائله ها علیه نظام خنثی شود.

به گزارش تبریز بیدار ،  حجت‌الاسلام محمدعلی آل‌هاشم ظهر امروز در دیدار با فرماندهان و نیروهای سپاه عاشورا با تشکر و قدردانی از مردم برای استقبال گرم و همراهی خانواده شهدا اظهار کرد: در اولین برنامه‌ کاری بر خود وظیفه دانستم که با خانواده شهدا و جانبازان دیدار داشته و هر روز چند دیدار خواهیم داشت زیرا ما مدیون خون فرزندان آنها هستیم.


وی با بیان اینکه اولین روز‌ کاری در تبریز و آخرین روز‌ کاری در تهران با عاشورائیان بوده‌ام، افزود: آغاز کار قبل و بعد از ورود با عاشورائیان بود که آن را به فال نیک می‌گیرم.


نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه در هشت سال دفاع مقدس با شهید همت هماهنگ می‌شدیم و با فرماندهان دیدار داشتیم، اظهار کرد: در ارتفاعات کانی‌مانکا، رودخانه قزیلچه، دره شیلر که همگی از موفقیت‌های عملیات والفجر بوده است،جزو افتخارات لشگر عاشوراست.


وی افزود: در طول دفاع مقدس انس زیادی با لشگر عاشورا داشتم و شاهد زحمات آنها بودیم که برای جانفشانی از جان خود گذشته و همه جوره حمایت و پشتیبانی می‌کردند.


حجت الاسلام آل هاشم با بیان اینکه همه نهادها و مسئولان نظام به بسیج نیازمندند و بسیجی‌ها نیازی به آنها ندارند، اظهار کرد: بسیج در بحران های گوناگون در سال های پس از انقلاب به ویژه در سال های اخیر به داد انقلاب و نظام رسیده است و این امر در بحران هایی مثل سال ‌های 1378 و 1388 به وضوح دیده شد تا غائله ها علیه نظام خنثی شود.


وی با بیان اینکه رابطه عمیقی با بسیج و بسیجیان دارم اظهار داشت: بنده زمانی که در ارتش بودم با وجود مخالفت‌های بسیار، بسیج را در منازل مسکونی ارتش تشکیل دادم و به آن افتخار می کنم.


امام جمعه تبریز ادامه داد: با توجه به خدمات ارزنده و مهم بسیج در عرصه های مختلف، باید در تمام مراکز، ادارات، دانشگاه‌ها و سایر نهادها، مجموعه بسیج تشکیل شود، چون بسیج یادگار امامی است که سراسر نور و نجات بود و کشور را از ظلم و زیر سایه طاغوت نجات داد اما امروز فرهنگ بسیج نیاز به تقویت دارد.


وی با بیان اینکه فردا سالگرد رحلت امام خمینی(ره) است، گفت: جان و مال رهبر کبیر انقلاب برای اسلام بود،ایشان با اندیشه‌های تابناک خود دهه‌ها و قرن‌ها را متأثر ساختند و اسلام را احیای کردند.


نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی  با اشاره به گسترش و توسعه فرهنگ قرآنی در سال های پس از انقلاب اسلامی، گفت: در زمان طاغوت قرآن یا در قبرستان ‌خوانده می شد و یا در جهیزیه دختران به خانه بخت ‌فرستاده می شد، اما امروز شرایط به کلی دگرگون شده است.


وی اظهار کرد: دشمنان اسلام و انقلاب مدام می‌ گفتند که پس از امام خمینی (ره) انقلاب اسلامی فرو خواهد پاشید، اما کار انقلابی و الهی مجلس خبرگان بلافاصله پس از ارتحال آن زعیم بزرگوار باعث شد که نائب امام بر سر کار بیاید و انقلاب را در کوران حوادث به درستی و با درایت رهنمون سازد.


وی افزود: خنثی‌سازی جنگ روانی و رسانه‌ای دشمن با مدیریت و درایت رهبر فرزانه انقلاب از عوامل اصلی شکست استکبار بود که باید شاکر این نعمت بزرگ باشیم.


امام جمعه تبریز با اشاره به افرادی که خود را در خط امام می‌دانند ولی در مسیری خلاف جهت آن حرکت می‌کنند، گفت: کسی که ادعای خط امامی را دارد، باید در عمل نشان دهد.


آل هاشم تأکید کرد: سپاه و بسیج وظیفه دارند با جذب اقشار مردم وحدت و همدلی را مستحکم کنند تا بتوانیم نیروهای ارزشمند انقلابی را روز به روز تقویت کرده و آنان را جذب و جلب کنیم.


نظرات

یک بسیجی
IR

باسلام به امام جمعه محبوب تبریز حجت الاسلام محمد علی ال هاشم یادی از رشادات بسیجیان نموده ما هم یاور این نماینده ولی فقیه در استان هستیم واماده دستورات ایشان برای احیای امر به معروف هستیم