نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی تاکید کرد:

کنترل آلودگی هوای تبریز ضروری است/ همه باید برای سالم کردن هوای تبریز همت و تلاش کنند

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با تاکید بر انجام اقدامات کنترل آلودگی هوای تبریز، گفت: آلودگی هوا و تاثیر آن در کودکان، دانش آموزان و نسل آینده ما نگران کننده است و همه باید برای سالم کردن هوای تبریز همت و تلاش کنند.

به گزارش تبریز بیدار ، حجه الاسلام “محمدعلی آل هاشم” ظهر امروز در دیدار با مدیران و محیط بانان سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر لزوم توجه الزامات حفظ محیط زیست، گفت: بنده به مسائل زیست محیطی بسیار علاقمند هستم و از نزدیک مسائل مربوط به آن را پیگیری می کنم و به همین دلیل هم از مدت ها قبل مسائل را از آقای دکتر قاسمی که از مدیران موفق استان هستند پیگیری می کردم.

وی افزود: بحث محیط زیست بسیار مهم است، چرا که در همه ابعاد زندگی انسان تاثیرگذار است و این تاثیر ممکن است سال ها بعد نمایان شود.

حجه الاسلام آل هاشم تاکید کرد: آب، خاک و هوا باید به دقت حفاظت شوند، چرا که اگر محیط زیست سالم نباشد، علاوه بر انسان ها نباتات هم زیان خواهند دید و مضرات آن در نهایت به همه می رسد.

وی با بیان اینکه آلودگی هوا تاثیرات منفی زیادی در انسان بر جای می گذارد، گفت: علاوه بر بیماری های قلبی و ریوی که بسیار بحث شده، پرخاشگری، تغییر شخصیت و خلق و خوی انسان ها در شرایط آلودگی هوا از تاثیرات و مضرات این پدیده است که اثرات آن در دراز مدت در جامعه نمایان می شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با تاکید بر انجام اقدامات کنترل آلودگی هوای تبریز، گفت: آلودگی هوا و تاثیر آن در کودکان، دانش آموزان و نسل آینده ما نگران کننده است و همه باید برای سالم کردن هوای تبریز همت و تلاش کنند.

حجه الاسلام آل هاشم بر حفاظت از جنگل ها و مراتع استان تاکید کرد و گفت: در بحث جنگل ها و مراتع و تاثیراتی که آن ها در تامین آب شیرین، جلوگیری از وقوع سیلاب، حفظ خاک و … می گذارند، حفاظت از این منایع خدادادی حائز اهمیت ویژه است.

وی گفت: جنگل های ارسباران از زیباترین جنگل های کشورند و مزیتی که نسبت به جنگل های شمال دارند، این است که هوای جنگل های ارسباران شرجی نیست.

رئیس سازمان عقیدتی-سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران بر لزوم کار فرهنگی برای همراه کردن مردم در بحث حفاظت محیط زیست تاکید کرد و گفت: در جامعه ما به بحث های حفظ محیط زیست در گذشته آنچنان که باید خوب پرداخت نشده و باید روی مسئله فرهنگ سازی و همراه کردن مردم در بحث حفاظت از منابع طبیعی خیلی زیاد کار شود تا مردم به وظیفه شان آگاه شوند.

حجه الاسلام آل هاشم از عملکرد ستاد احیای دریاچه ارومیه در تثبیت سطح آب دریاچه ارومیه تقدیر کرد و گفت: اگر روند خشک شدن دریاچه ارومیه ادامه می یافت، قطعا استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و زنجان غیر قابل سکونت می شدند و دستکم ۱۴ میلیون نفر مجبور به مهاجرت می شدند.

وی در پایان با تقدیر از تلاش های پرسنل سازمان حفاظت محیط زیست، خطاب به معاون این سازمان گفت: پرسنل حفاظت محیط زیست از وضعیت استخدامی خودشان گله دارند و امیدوارم برای حل مشکلات آن ها همت کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.