تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۶ ۱۷:۴۸:۰۹ شناسه خبر : ۱۰۶۵۶۵۲

وقتی تاریخ قاضی بی غرض می شود؛

آتش به اختیار...

مفهوم این تفاوت پوشش در این است که فرماندهان به ما می‌گویند ما سپر بلای ملتیم. آنجا که می‌جنگیم آسوده‌ایم که در خاک وطنمان مردم در حال زندگی عادی خودند اما اگر احساس نمودیم گلوله‌ای به سمت یک بی‌گناه در خاک کشور شلیک شد این سینه سپر بلای شماست! حتی اگر بر ما تهمت ببندید...

یادداشت مهمان تبریزبیدار؛ حسن عدالتی


در طول تاریخ؛ خاورمیانه آبستن حوادث عجیب و خشونت باری بوده و در تاریخ معاصر در برابر دیدگانش صدام، رژیم اشغالگر قدس، طالبان، القاعده، وحوش تکفیری و داعش را دیده است. وحوشی که مردم عادی را به خاک و خون می‌کشند و برخی از آنان در دل قرار ملاقات دارند با رحمت للعالمین!

زهی خیال باطل

جوامع جهانی و نهادهای مدعی حقوق بشر نهایتاً محکوم می‌کنند و مرد همواره نگران سازمان ملل فقط بلد است محکوم کند و ابراز نگرانی و پول مفت بگیرد و برای خودش به چرخد.

توازن قدرت در منطقه با حضور قدرتمند محور مقاومت امکان تحرک برای صهیون‌ها را نمی‌داد تا فتنه خوارج دوباره سر برآورد. البته از جیب خاندان‌های باقیمانده از نسل ابوسفیان‌ها.

چند کشور ناتوان عربی به همراه ترکیه و اردن دست در دست هم دادند تا بشکنند این توازن و آرامش را و به نیت خود نجات دهند امت عربی را از نفوذ ایران!

صهیون‌ها، القاعده و تکفیری‌هایی را که کمترین خطری برایشان نداشت را بر علیه محور مقاومت شوراندند. البته از جیب آن حضرات با پول‌هایی که بوی نفت میداد.

دواعش و تکفیری‌ها تاختند و کشتند و غارت کردند و خشونت را همچون اجداد خوارجیشان به بهانه‌های صد من یه غاز به نهایت رساندند. لیک سخت است فهمیدن منطق این مردمان عنود و کج‌فهم را.

غرب آسیا در حال نابود شدن بود و لازم شد تا جوانان دیروز و امروز باز لباس رزم بر تن کنند و بتازند همچون مالک بر قلب فتنه. به حرمت دو بانوی مدفون در شام نامشان را نهادند مدافعان حرم.

فتنه‌ای دیگر به پا شد در داخل مرزهای ایران‌زمین، دواعش داخلی و روشنفکرنماهای وطنی شدند مخالفان این مدافعان حرم و هر چه توانستند آماج حملات خود قرار دادند این بی ادعایان شیردل را.

صاحبان  و ناقلان شعار نه غزه نه لبنان بهانه‌ای نویافته بودند و سوریه را هم افزودند بر این دو!

یک نادان روشنفکر از سر بلاهت گفت که باید برگردند این شیران و هزینه جنگ را خرج جنگیدن با ریز گردهای خوزستان کنند! و نادانی دیگر گفت که اینان مدافعان دیکتاتور اسد هستند!

نادان اول قطعاً می‌دانست که ردیف بودجه نظامی ربطی به بودجه سازمان محیط‌زیست ندارد و هزینه‌های جنگ برای دور کردن این وحوش از مرزها و جلوگیری از ورود آنان به خاک کشورمان بود! اگر باید مبارزه کرد با ریز گردها وظیفه آن بر عهده دولت است نه سربازان! و ضعف مدیران خود را با فرافکنی توجیه نکند. نادان دوم را هم که قالوا سلاما سلاما.

البته فرض را بر حماقت گذاشتم ولی با دقت به سوابقشان موضوع خیانت هم قابل‌بررسی است! خیانت به اتهام حمایت پنهان از این وحوش.

مدافعان حرم، همچون شیر غران درنبرد اما مظلوم در وطن تحت آماج تهمت‌های و توهین‌های سبابین، مغرضین و منحرفین! و فضای مجازی مملو از اهانت‌ها و تهمت‌ها. اما شیران بی‌اعتنا جنگیدند و جنگیدند.

وحوش از کنار مرزهایمان و از قلب عراق تا مرزهای سوریه عقب رانده شد و قریب 70 درصد خاک سوریه آزاد شد درحالی‌که فرماندهان ارشدشان در قلب میدان نبرد هنوز سلاح بر دست نگرفته بودند و هنوز حتی لباس رزم هم بر تن نداشتند. چراکه حریفی دندان‌گیر در برابر خود نمی‌دیدند و موطنشان در آرامش بود و امن! پس چه نیاز به لباس رزم؟

حوادث تروریستی تهران  شقی دیگر را نمایان کرد در بحبوحه درگیری‌های تهران تمامی فرماندهان ارشد حتی سردار جعفری هم خود را به قلب حادثه رساندند و برای اولین بار مردم دیدند که سردار پاکپور لباس رزم بر تن و سلاح بر دست ایستاده است!

چه شد؟ در جنگ با وحوش داعشی تاکنون حاج قاسم لباس رزم بر تن ننموده اما در قلب تهران فرمانده ای هم‌رده با او سلاح بر دست بالباس رزم آماده جنگیدن است؟

حاج قاسم بدون لباس رزم و سلاح بر دست می‌تازد و بر قلب فتنه می‌زند و فقط اخبار فتح از حضورش در همه عالم می‌پیچد اما آن برادر دیگر در قلب تهران لباس رزم بر تن و سلاح بر دست است؟

چه شده است؟

مفهوم این تفاوت پوشش در این است که فرماندهان به ما می‌گویند ما سپر بلای ملتیم. آنجا که می‌جنگیم آسوده‌ایم که در خاک وطنمان مردم در حال زندگی عادی خودند اما اگر احساس نمودیم گلوله‌ای به سمت یک بی‌گناه در خاک کشور شلیک شد این سینه سپر بلای شماست! حتی اگر بر ما تهمت ببندید...

فریاد این تفاوت پوشش برای ملت این بود که بگذارید بنوازند ما را به تیر کنایه، و شماتت کنند شماتت کنندگان ولی ما سربازان این بوم و خاکیم، می‌شنویم؛ صبر می‌کنیم اما یک‌لحظه از دفاع شما غافل نمی‌شویم!

این شرافت سربازی و غیرت دینی و ملی مدافعان حرم و سپاهیان ماست...

این روزها می‌گذرد بازهم بعضی‌ها فراموش می‌کنند حوادث را؛ اما آنان همچنان بلاگردانان ملت‌اند!

آن نادان (و شاید خائن) امروز گفته مردم در برابر تروریست‌ها یکپارچه‌اند!

مردم سال‌هاست یکپارچه‌اند اگر امثال ایشان بگذارند...

در انتها لازم است به آن کاندیدای ریاست‌جمهور یادآور شویم که یک معذرت‌خواهی برای تکه‌پرانی‌هایش بر علیه سپاه به این بی ادعایان جان‌برکف بدهکار است.

تاریخ قاضی بی‌غرضی است، مراقب گفتار و رفتارمان باشیم.

حق را ببینیم و حق بگویم که اگر نبینیم و نگویم با لگد وحوشی مثل این‌ها از خواب غفلت بیدار می‌شویم.

رهبری فرمودند برای جنگ نرم و روشنگری، آتش_به_اختیار و این عنوان دل نوشته‌ای شد که نگاشته شد.نظرات

مصطفی
IR

بسیار جالب بود قلم گیرایی دارن ایشون