سرپرست حوزه هنری آذربایجان شرقی عنوان کرد:

ورود جدی حوزه هنری به تولید آثار با رویکرد تقویت جریان هنر انقلاب

سرپرست حوزه هنری آذربایجان شرقی گفت: تقویت جریان هنر انقلاب اسلامی و تولیدات هنری در این زمینه، رویکرد فعالیت ها و تولیدات این مجموعه در سال جاری خواهد بود.

به گزارش تبریز بیدار ،  به نقل از مهر، جواد کریم نژاد شنبه درجلسه شورای فرهنگی حوزه هنری استان اظهارداشت: امروزه حوزه هنری به عنوان دستگاه تخصصی درزمینه فرهنگ و هنر دینی بوده و مجموعه ای فعال و پویا بوده و همواره در حال برنامه ریزی برنامه های فرهنگی، هنری و تولید است.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری از حوزه هنری به عنوان پایگاه و امید هنر انقلاب یاد کرده اند و بنابراین با توجه به اهمیت و جایگاه هنر در راستای تبیین و ترویج اصول و آرمان های فرهنگی انقلاب اسلامی، تقویت جریان هنر انقلاب اسلامی و تولیدات هنری در این زمینه، رویکرد فعالیت ها و تولیدات ما در سال جاری خواهد بود و در راستای تحقق آن با همت جمیع همکاران حوزه هنری و هنرمندان متعهد از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد.

کریم نژاد با تاکید بر اهمیت توجه به ادبیات پایداری و تاریخ شفاهی در حوزه هنری اظهار داشت: با توجه به رسالت حوزه هنری در توجه به هنر انقلاب و دفاع مقدس با پتانسیل های بسیار بالایی که استان در زمینه ادبیات پایداری و تاریخ شفاهی دارد، حوزه هنری آذربایجان شرقی با همراهی ارگان های ذیربط و نویسندگان عرصه پایداری جدی تر به این موضوع خواهد پرداخت.

وی افزود: برگزاری ماهانه شب های خاطره و چاپ و نشر خاطرات رزمندگان و آزادگان ۸ سال جنگ تحمیلی و بزرگانی را که در جهت دفاع و حفاظت از کیان زیبا سرزمین ایران اسلامی و باورهای دینی با جانفشانی و رشادت های خود حماسه آفرین بوده اند، در سال جاری در دستور کار خود خواهد داشت، چرا که اعتقاد بر این است هنوز لایه های پنهان بسیاری در هشت سال دفاع مقدس وجود دارد که باید به زبان هنر آنها را به تصویر کشید.

سرپرست حوزه هنری آذربایجان شرقی تصریح کرد: همچنین جریان تئاتر بچه های مسجد، تصویرسازی قصص و دعاهای قرآنی برای نسل کودک و نوجوان، توجه به شعار سال در تدوین برنامه ها، تقویت جریان شعر آیینی، برگزاری جلسات نقد و بررسی آثار شاخص هنری منطبق با اهداف، پرداخت به فرهنگ بومی و فولکلور و تولید در این زمینه از اهم فعالیت های حوزه هنری استان خواهد بود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.