توضیحات پایگاه اطلاع رسانی پزشکیان درباره حواشی نسبت داده شده به وی؛

این جوسازی ها نادرست است

پایگاه اطلاع رسانی مسعود پزشکیان در مطلبی درباره حواشی نسبت داده شده به وی در جلسه علنی روز حادثه تروریستی مجلس توضیحاتی را ارائه داد.

به گزارش تبریز بیدار ،  پایگاه اطلاع رسانی مسعود پزشکیان، نایب رییس مجلس شورای اسلامی مطالبی را درباره شایعات و حواشی اخیر درباره صحبت وی در روز جلسه علنی چهارشنبه هفته گذشته منتشر کرده است که به شرح زیر است: 

آیا واقعا دکتر پزشکیان از شعار مرگ بر آمریکای نمایندگان مجلس ناراحت شده است و گفته است که – حمله تروریستی به مجلس – چه ربطی به آمریکا دارد؟!!

در هیاهوی حملات تروریستی داعش علیه مردم بیگناه و در ماهی که برای خودسازی و تهذیب نفس اختصاص یافته، دلواپسان و محافل شکست خورده در انتخابات، با دروغ پردازی و تهمت و افترا جوسازی جدیدی علیه نایب رئیس اول مجلس آغاز کرده‌اند.

 روز چهارشنبه ۱۷ خردادماه، اندکی پیش از آغاز حملات تروریستی داعش، جلسه‌ی علنی نمایندگان در صحن مجلس آغاز شده و در غیاب علی لاریجانی، مسعود پزشکیان ریاست آن را بر عهده گرفت.

 در این جلسه قرار بود که گزارش حادثه معدن زمستان یورت گلستان در صحن علنی قرائت شده و مجلس نیز جمع‌بندی نهایی خود را در این خصوص ارائه کند. بعد از قرائت این گزارش، برخی نمایندگان به بیان نقطه نظرات خود درباره حادثه پرداختند و تا این لحظه از جلسه، به هیچ عنوان بحث حمله داعش به مجلس مطرح نبود و حتی هیچیک از رسانه‌های اصولگرا و اصلاح طلب نیز خبری جدی در این خصوص منتشر نکرده بودند.

در ادامه‌ی اظهارنظر نمایندگان نسبت به گزارش کمیسیون صنایع و معادن از حادثه انفجار معدن یورت، نوبت به حسینعلی حاجی دلیگانی، نماینده شهرستان‌های شاهین شهر و میمه و برخوار می‌رسد.

بر اساس فایل صوتی موجود از جلسه، این نماینده‌ مجلس در آغاز سخنان خود بدون اشاره به موضوع حمله‌ی تروریستی به مجلس، با بیان اینکه طبق فرموده‌ی امام، هرچه فریاد دارید بر سر آمریکا بکشید، با صدای بلند شعار “مرگ بر امریکا” سر می‌دهد.

به دلیل ایجاد اخلال در قرائت گزارش، مسعود پزشکیان که تا حضور علی لاریجانی، وظیفه ریاست و ایجاد نظم در جلسه را بر عهده داشت، رو به نماینده مذکور می گوید: “چی شده حالا؟ کارتو بکن” و …

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.